Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 385 004
  • 50 335
# 27 885
В София сме всички. В различни квартали. Съветвате ме да не чакам до утре, а направо днес да го карам, така ли? Близо сме до Вма и до Пирогов. Съвети къде да го водя ? Да звъня ли предварително в болницата ?
Виж целия пост
# 27 886
В София сме всички. В различни квартали. Съветвате ме да не чакам до утре, а направо днес да го карам, така ли? Близо сме до Вма и до Пирогов. Съвети къде да го водя ? Да звъня ли предварително в болницата ?

Никъде няма да го водиш, обади се първо на 112. Днес четох, че в Пирогов има места
Виж целия пост
# 27 887
И на мен ми казаха за човек с ваксина от 2 месеца, че е болен и е зле. Не знам коя точно ваксина, не ми беше удобно да разпитвам, но то и няма значение според мен.
Виж целия пост
# 27 888
Няма значение, да. С ваксини и без ваксини все сме на нокти и гаранция - Франция. Кофти, и то много.

alice9322
и аз мисля, че ако имате съмнения и притеснения трябва да се обадите на 112 да ви насочат какво да правите. А тази ЛЛ при тези съпътстващи заболявания по-добре я сменете, щом ѝ нямате доверие...
Виж целия пост
# 27 889
Той е изключително вироглав човек, инат, изобщо сложна работа. Смята, че личната му лекарка си е добре и не желае и да чуе да я сменя. Категорично отказва да се вика 112. Сам иска да се кара до Пирогов, да го били прегледали и цитирам "вие да млъкнете". 🤦🏼‍♀️
Виж целия пост
# 27 890
И моя е вироглав инат.Не го разкарвайте по б-ци.Може да ви връщат и разкарват още повече.Викнете линейка.Според зависи,имайте търпение,може да се забави.Вече по тяхна преценка,те ще говорят с колегите и ако трябва да го закарат,ще бъде директно,където са им посочили.Те си знаят къде има места и координират всичко.
После пиши тук какво е станало.
Виж целия пост
# 27 891
ако е само отпаднал-какви болници и линейки...само два дена са минали...зорлем ще го врете...
Виж целия пост
# 27 892
ако е само отпаднал-какви болници и линейки...само два дена са минали...зорлем ще го врете...
Да де ама след още 2да не късно.Тя и майка ми уж личната и викаше даже не е за антибиотик ,ама като и припаднала в кабинета глътнала  бастуна.По добре 1ден терсене по болници напред назад, отколкото дома на кревата и после вайкне ама какво стана.
Виж целия пост
# 27 893
Ъпдейтвам : С триста зора го взех и закарах до Пирогов. Някакъв ад от хора е тук. В момента чакаме за снимка на бял дроб. Казаха ни, че добре сме направили, че сме дошли, тъй като е рисков.
Не е само отпадналостта, пак казвам, температура (38 градуса), влияеща се от Парацетамол (сваля се до 36.8-36.9), кашлица (не много, но все пак я има). Като основен фактор за нашата намеса беше това, че днес каза, че му се вие свят и трудно става от леглото (по негови думи, доста по-отпаднал от вчера). Все пак, това е болен и възрастен човек. Не сме тръгнали да го влачим по болници, без да имаме причина за което.
Виж целия пост
# 27 894
Ъпдейтвам : С триста зора го взех и закарах до Пирогов. Някакъв ад от хора е тук. В момента чакаме за снимка на бял дроб. Казаха ни, че добре сме направили, че сме дошли, тъй като е рисков.
Не е само отпадналостта, пак казвам, температура (38 градуса), влияеща се от Парацетамол (сваля се до 36.8-36.9), кашлица (не много, но все пак я има). Като основен фактор за нашата намеса беше това, че днес каза, че му се вие свят и трудно става от леглото (по негови думи, доста по-отпаднал от вчера). Все пак, това е болен и възрастен човек. Не сме тръгнали да го влачим по болници, без да имаме причина за което.

Хубаво сте направили. С възрастни инати трудно се оправя човек.
Вие преболедували/ваксинирани / неваксинирани сте?
Трябва да се пазите със съптуга ви,,независимо от статуса, пийте витамини, авирон и ограничете контактите. Ако е възможно да се предпазите
Виж целия пост
# 27 895
Понякога, вместо да се чувства длъжен един потребител да е дуплика на всяка реплика, е достатъчно просто да следи темата.
Приятелят на потребителката е с положителен тест, под карантина в момента.
Да не говорим за "профилактичното " изписване на авирон.
Да не говорим и за разпитите кой дали е ваксиниран или неваксиниран в тема за преболедували.
Виж целия пост
# 27 896

Да не говорим и за разпитите кой дали е ваксиниран или неваксиниран в тема за преболедували.

Всъщност това се пита постоянно, справка болния с две дози АЗ.
Темата е за сблъсъка с ковид , не за преболедували , които междувпрочем също боледуват . Съветвам те да препрочетеш последните 100 страници в случай, че си забравила или объркала темата
Виж целия пост
# 27 897
Нямам нужда от съвети, а от това хора, които наистина се чувстват длъжни да са на всяко гърне мерудия да не се включват с повод и без повод, след като поне от уважение не са следили историите на пишещите в темата.


alice9322, как е приятелят ти?
Виж целия пост
# 27 898
Ъпдейт 2 : Пуснаха го да се прибере. Казаха, че за сега изследванията са му добри, на прост език - няма промени в белите дробове. Температурата там беше 36,9, в момента е 38,6. Явно било "нормално". Дадоха му рецепта с Левокса, Фламексин, Тавипек, Биозин, Пробиотик и Еманера (за киселини). Казаха при температура да си пие Парацетамола и толкова. Ако има влошаване, да го караме за прием. Толкова от Пирогов. Няма кой да го гледа, взех го при нас. Има къде да го настаним, в отделна стая с баня и тоалетна. Нямаме друг избор. Моят приятел е добре. Пие си неговите лекарства. Чувства се добре, няма температура. Направо не ми се вярва какво преживявам. Знам, че много хора са в такава ситуация в момента, някои за съжаление и в по-лоша. Но просто започвам да поддавам вече психически. Благодаря на всички за помощта и съветите.
Виж целия пост
# 27 899
Здравейте. Отново идвам за съвет в темата. Днес си пуснах кръвни изследвания за антитела в Рамус - резултатите са следните - АU/ ml - 131.90 ; BAU/ml - 18.73 . За съжаление АU е спаднало доста на 05.05. беше 344.20. Въпросът ми е обаче какъв е този друг показател BAU/ml тъй като в предното изследване пак в Рамус няма такъв. Благодаря предварително за информацията. Да добавя само, че боледувах март месец - първи симптом на 17.03, положителен тест на 19.03, ако някой се интересува колко време след боледуването са тези резултати. Май ще трябва да реша по- скоро отколкото очаквах дали да се ваксинирам или не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия