Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 382 256
  • 50 335
# 30 660
Тези тестове са за носа. Не знаех, че стават и за гърлото. Да пробваме ли в гърло пак с тези?
Пробвайте първо в гърлото и същия тампон в носа.
Виж целия пост
# 30 661
На самите тестове е описано от къде и как да се вземе пробата. Купих два различни - единият - само за нос, другият за нос/и (или) гъло. Следвайте указанията на конкретно закупеното.
Виж целия пост
# 30 662
miamim, помоли ЛЛ за направления за ПСР. Ако не е съгласен/на за двамата, поне за мъжа ти, щом е с по-изявени симптоми.
Виж целия пост
# 30 663
miamim, ваксинирани сте, нали?
Леко и бързо да минава!
Виж целия пост
# 30 664
Аз съм ваксинирана, той - не. Аз съм положителна с домашен тест, той отрицателен с 2 такива. За ПСР късно ли е, стават 5 дни от първи симптоми?

На самите тестове е описано от къде и как да се вземе пробата. Купих два различни - единият - само за нос, другият за нос/и (или) гъло. Следвайте указанията на конкретно закупеното.

Нашият беше за нос. Казаха, че такива са антигенните, които ползват в лаборатория.

Едит - По скоро ще седя 20 дни без да излизам, отколкото да отида на ПСР. Това бъркане е толкова неприятно, или аз много дълбоко го направих, че се разревах. Ще пратя мъжа на ПСР, той няма да има против, само да не е късно. Според мен при него бързо е слязло надолу, затова и антигенните са отрицателни. Ама чак пък за 2 дни... не знам.
Виж целия пост
# 30 665
Не е късно за ПСР, тъкмо е. Искайте от ЛЛ.
Виж целия пост
# 30 666
Не е късно за ПСР. До 7 дни е ок. Моят на 10 ден още беше +.
Виж целия пост
# 30 667
Ноември нас ни съветваха за пср да ходим на 4ти-6ти ден, уж за най-сигурно. Не знам дали е вярно, но поне на нас резултатите ни бяха верни (положителни).
Та не мисля, че е късно за пср.
Виж целия пост
# 30 668
Странното е, че към момента на мен ми няма нищо - хремата замина още вчера сутринта, кашлица не съм имала изобщо. Затова се усъмних за положителния резултат при този домашен тест.
Общо взето - 2 дни хрема. Само това.
Естествено, че няма да ходя на работа поне до края на другата седмица. Той също.
Виж целия пост
# 30 669
Е, ми то аз пък и хрема нямах, нито кашлица.
Само Т, субфебрилна, 10 дни. И липса на обоняние.
Виж целия пост
# 30 670
Нали ваксинираните го карат по-леко. Възможно е да си преминала вече през вируса.

Уф, ММ днес е с 38.2. От два дни с хрема.
Отрицателен е домашният тест засега.
Виж целия пост
# 30 671
Странното е, че към момента на мен ми няма нищо - хремата замина още вчера сутринта, кашлица не съм имала изобщо. Затова се усъмних за положителния резултат при този домашен тест.
Общо взето - 2 дни хрема. Само това.
Естествено, че няма да ходя на работа поне до края на другата седмица. Той също.

А температура имате ли дори и ниска?
Виж целия пост
# 30 672
Да, четох, че го карат по-леко. Ама аз съм "прясно" ваксинирана. Втората ми игла Модерна беше на 14 юли - 2 месеца и половина към днешна дата. Направо не мога да повярвам... Даже и аз започнах да си мисля за фалшив домашен тест.
Няма значение това. Следвам си лечението, което ЛЛ предписа, няма да излизам и това е. Приемам, че съм с ковид Rage

Температура нямаме. ММ преди малко я измери - 36.2. Аз не съм мерила, но определено нямам.
Виж целия пост
# 30 673
Дано тестът ти да е фалшиво положителен, защото е много отчайващо това заразяване въпреки ваксините. Направете пср, ако можете.

Някой знае ли къде в София може да се прави пср навън?
Виж целия пост
# 30 674
Отчайващо звучи твърде пресилено. Естествено, че и ваксинирани се заразяват. Аз още не мога да повярвам, че е това, ама и това да е - 2 дни хрема е доволно леко "боледуване".
ПСР казах, че няма да правя. Ще си седя чинно в нас 2 седмици поне, не ми пречи за работата. Детето също ще си е онлайн обучение. Ще изпратя ММ на ПСР. Ако пожелае. Ако не - и той вкъщи две седмици. Съседите биха ни пазарували.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия