Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 11

  • 35 954
  • 755
# 150
Извинявам се ако правя грешка като пускам нова тема но старите бяха заключени! Моля компетените Дами който разбират да ми кажат какви проблеми имам личният ми лекар чак в сряда ще може да ме приеме.
Имам 2 спонтани аборта в края на 5г.с.за това ми назначи тези иследваниясъщо така правихме и
Abs-ATG-0.1   <5.6
Abs-TRO-0.2   <4.1
 
Виж целия пост
# 151
Извинявам се ако правя грешка като пускам нова тема но старите бяха заключени! Моля компетените Дами който разбират да ми кажат какви проблеми имам личният ми лекар чак в сряда ще може да ме приеме.
Имам 2 спонтани аборта в почти 7г.с.за това ми назначи тези иследваниясъщо така правихме и
Abs-ATG-0.1   <5.6
Abs-TRO-0.2   <4.1
 

Има тема за тромбофилия и прееклампсия. Имаш тромбофилия, отговаря за образуването на плацентарните съдове, затова правиш аборт толкова рано. Какво ще ти каже ЛЛ? Търси специалист генетик, имунолог, хематолог, има две-три имена в Бг, които могат да ти помогнат. Успех!
Виж целия пост
# 152
Извинявам се ако правя грешка като пускам нова тема но старите бяха заключени! Моля компетените Дами който разбират да ми кажат какви проблеми имам личният ми лекар чак в сряда ще може да ме приеме.
Имам 2 спонтани аборта в почти 7г.с.за това ми назначи тези иследваниясъщо така правихме и
Abs-ATG-0.1   <5.6
Abs-TRO-0.2   <4.1


Има тема за тромбофилия и прееклампсия. Имаш тромбофилия, отговаря за образуването на плацентарните съдове, затова правиш аборт толкова рано. Какво ще ти каже ЛЛ? Търси специалист генетик, имунолог, хематолог, има две-три имена в Бг, които могат да ти помогнат. Успех!

Благодаря ти много за бързият отговор ❤🍀
Виж целия пост
# 153
То това е темата за тромбофилия и прееклампсия.

Eirini, имаш няколко мутации, като едната е по високорисков фактор.
Потърси специалист за назначаване на терапия по време на бременността.
Също премери нивата на витамините Б9 и Б12, и ако са ниски компенсирай с метилирани форми, тъй като една от мутациите ти засяга усвояването на витамините от група Б.
Прочети първа страница на темата, там има подробна информация.
Виж целия пост
# 154
Здравейте! Имам на начена терапия Фраксипарин/ Клексан 0,4 всеки ден и от събота започнах с инжекциите. Показаха ми как да ги бия, но после прочетох че в корема се биели под 90•, а не под 45, както ми обясниха. Може ли да ми кажете как е правилно?
Виж целия пост
# 155
Аз ги биех под 45 градуса в корема, а под почти 90 ги бия сега в краката, откакто на корема не остана достатъчно кожа за хубава гънка. В самото начало, докато имах повечко подкожна тъкан на корема, също ъгълът беше малко повече от 45 градуса. Зависи от самата кожа и какво/колко има под нея. Целта е да се влезе отдолу, а не да остане някъде в кожните пластове.
Виж целия пост
# 156
В корема бия под 45%, гледам да хвана гънка където има нещо мазничко, не стискам силно. Държа дистанция 2-3 пръста от пъпа, опипвам внимателно и не повтарям места, където е станало твърдо. В началото биех малко под линията на пъпа, с нарастването на корема измествам надолу, защото там е по-меко.
Виж целия пост
# 157
Ако сте слабички и нямате много подкожна мазнина на корема, може на 45.
Виж целия пост
# 158
Благодаря ви! Явно защото съм по- слабичка и са ми препоръчали под 45. А защо се предпочита да е в корем- заради усвояване ли?
Виж целия пост
# 159
Има специфични места за поставяне на подкожни инжекции. Коремът е едно от тях.
Виж целия пост
# 160
На мен ми казаха - корем, паласки, вътрешна страна на бедрата, мекото в горната част на ръцете . Там шанса да уцелиш мускул по погрешка е малък - иначе навсякъде може теоретично, просто трябва да е в подкожитето, да не е мускул - така ми го обясни акушерката. Аз се престраших наскоро и пробвах вътрешната част на бедрата - мислех, че много ще боли, но като стисна добре кожата и пробвам предварително с иглата няма проблем. За ъгъла изобщо не знаех - никой не ми е казвал - не съм нито пълна нито слаба - може би няма значение в тези случаи..
Виж целия пост
# 161
Веси, в бедрото се бие от външната страна.
От вътрешната страна има кръвоносни съдове, ако ги уцелиш е опасно.
 
Виж целия пост
# 162
Веси, в бедрото се бие от външната страна.
От вътрешната страна има кръвоносни съдове, ако ги уцелиш е опасно.
 

Странно, на мен акушерката и за краката и за ръцете точно обратното ми показа - на мекичкото от вътрешната страна - ще питам още веднъж да не направим някоя ситуация .. благодаря Дели за информацията.
Виж целия пост
# 163
За ръцете и аз съм чувала отвътре. Но не и за краката. Ето друга схема.

Потърси сама информация и прецени.
Аз съм се научила на никого да не вярвам без проверка.
Виж целия пост
# 164
Привет момичета! Виждам че сте много добре информирани и за това моля за съвет. Разбира се ще говоря и с гинеколог. На сестра ми и откриха тромбофилия покрай аборт... За това се чудя аз трябва ли да правя някакви изследвания генетични. В момента съм бременна в 23г.с с близнаци, имам и едно по-голямо детенце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия