Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 1

  • 37 841
  • 763
# 465
Аз не разбирам принципа на освобождаването на бройки. В Младост за набор 2017 са освободили 11 места, а има още над 50 в хроничнно болни и СОП.

Поетапно, но как? Днес тази градина, утре другата, така ли?
Виж целия пост
# 466
Здравейте ,някой знае ли дали сега през август ще влязат новите критерии и точки за уседналост!Благодаря!
Виж целия пост
# 467
Явно наистина е поетапно. Сега погледнах системата и цифрите вече са съвсем различни.
Аз искам да попитам следното - много искам да пусна детето с друг набор. За колко време се одобрява това и щом подредя кандидатурите той ще се нареди сред останалите от набора със същия брой точки, или ще е най-долу в списъка?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 468
Много пъти сме обсъждали въпроса за набора. Не трябва да има чакащи на опашката от съответния набор, за да приемат детето Ви. И едно дете да чака, то ще е с предимство.
Виж целия пост
# 469
Явно наистина е поетапно. Сега погледнах системата и цифрите вече са съвсем различни.
Аз искам да попитам следното - много искам да пусна детето с друг набор. За колко време се одобрява това и щом подредя кандидатурите той ще се нареди сред останалите от набора със същия брой точки, или ще е най-долу в списъка?
Благодаря ви!
Вече май сменят набора, след посовчване на конкретна градина, в която ще кандидатствате. И ако има чакащи от съответния набор, няма и да ви го сменят.
Виж целия пост
# 470
Момичета, децата родени януари и февруари имат ли шанс да тръгнат на ясла преди навършване на 1г. и 9м.?
Виж целия пост
# 471
Момичета, децата родени януари и февруари имат ли шанс да тръгнат на ясла преди навършване на 1г. и 9м.?
Моето е януари 2019 и ще тръгне тази есен, няма как..
Виж целия пост
# 472
И моето тръгна на 1.9, за съжаление. Бебето, което чакаме всеки момент пък трябва да го пусна догодина на една годинка, за да ползваме безценната точка от големия, защото градината обявява прием само за първа яслена група. Няма пълно щастие. Иначе - междинни класирания с луд късмет.
Виж целия пост
# 473
Ясно, така си и мислех. Безумие е това децата да се делят по набор...
Виж целия пост
# 474
И при нас се получава, че едното ще тръгне на година и девет месеца, защото е на 16 януари. Сега съм бременна с термин 03.12 и новото бебе ще може да тръгне преди годинка..ама какво да се прави.
Виж целия пост
# 475
Може да се кандидатства след навършване на 10 месеца, но с набора. Тази година най-малкият набор е 2019. Т.е. деца родени януари тръгват най-рано на година и 8 месеца през септември на следващата година. Това за София.
Виж целия пост
# 476
Зависи и от вътрешния ред на градината... При нас ясленчетата почват чак от 15.10, и то поетапно
Виж целия пост
# 477
С новите места -13% е шансът в най-близката градина, 15% в по-далечната и 33% в градина в съседния квартал, без какъвто и да е транспорт. Направо се чудя коя да посоча на първо място Joy И това при положение, че в друга градина има едни 10-ина деца на опашката с 12 т., които не са се усетили, че нямат никакъв шанс да влязат.
Виж целия пост
# 478
Сега с уседналостта усеща ли се разликата в точките? То е относително де, напр. Младост и Люлин са много големи райони.
Виж целия пост
# 479
За да се усети уседналостта, не трябва ли да се променят и критериите в системата и по някакъв начин да посочиш подкритерия със съответните години? В профила на детето всичко си е постарому и критериите за постоянен/настоящ адрес не са променени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия