Турско име за момиче.

  • 30 586
  • 139
# 30
Най-много ми харесват арабските
Амая,Алейна,Малика,Лейла,Дилара,Мелиса,

Айлин
Дилай
Санем
Денис
Мелин
Елиз








Виж целия пост
# 31
Сорая и Шехнас от мен
Виж целия пост
# 32
Аз мога да предложа с Г едно име, което много харесвам - Гизем.
Иначе не са лоши и:
Мерал
Мирай
Симай
Аделина
Миранур
Нур
Тансу
Айза
Ася и т.н.
Виж целия пост
# 33
Мога да добавя Несрин, макар да не е с Г.
Аз харесвам Мелиса, Мелиха, Сибел, Мелиса, Едис, Лейла/Лейля. Предпочитам като цяло имена, които са лесни за възприемане в цял свят. Гадно е да обясняваш по 10 пъти как се пише името ти и пак да го пишат грешно. Не се знае един ден къде ще живее.
Виж целия пост
# 34
Мюсюлманите си кръщават децата с мюсюлмански имена дори когато живеят в европейска страна и изобщо не им пука дали германец или англичанин ще може да произнесе Гюлизар или Ейлюл.

И не само те.
Гърците са същите-държат на традициите си и децата им носят гръцки имена.

И в това няма нищо лошо.
Виж целия пост
# 35
Амира или Елиз, за да могат да са малко по интернационално седящ
Виж целия пост
# 36
Май единствено Мелиса и Елиз са интернационални.
Но авторката не е писала дали държи на това.
Виж целия пост
# 37
Жасмин също, но не знам до колко е турско. Моя позната кръсти така дъщеря си, за да са доволни всички. Тя е християнка, майка ѝ се казва Живка, съпруга ѝ е мюсюлман. Казва, че било турско.
Иначе е много хубаво да се държи на традиции и да не ти пука за чужденците. Аз изказах мнение на база моя опит. Понякога не се замисляме за тези неща. Хубаво е да се обмисли всичко 🙂
Виж целия пост
# 38
Навремето имах комшийче Сузи. Беше нещо като Сузан/Сузен, по време на възродителния процес само леко го трансформираха в Сузана.
Виж целия пост
# 39
Ясмин е арабския вариант на Жасмин..
Виж целия пост
# 40
Името не трябва да бъде с буквите Н и М 😃
Виж целия пост
# 41
Сещам се за Аслъ и Нарин.
Виж целия пост
# 42
Нихал
Виж целия пост
# 43
Неджля, Нериман, Нихал.
Мелек ми остава фаворит. Означава ангел. Наше приятелско семейство са турци и голямата им дъщеричка е Мелек. Голяма красавица е. Имат и една пухкава и усмихната кукла на годинка - Мариам. Асоциацията веднага ми изплува с тях между име и хубави деца.
Виж целия пост
# 44
Май единствено Мелиса и Елиз са интернационални.
Но авторката не е писала дали държи на това.
И Лайла / Лейла също. Напомня ми за едноименното произведение на Робърт Пърсиг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия