ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 28 436
  • 754
# 195
Моят аг ми каза, че трябва в началото да 3по2 за да има насищане и после да намаля на 3по1
    Аз също го пия 3по 2
Виж целия пост
# 196
Явно понеже сме всички в един период и неразположенията ни са сходни.
И моят корем е твърд, изписаха ми първо 3х2 магнерот да се наситят депата, и след 15 дни 2х2. Също така и нош па и алеракт. Док. каза, че имам контракции.

Ако болката е тъпа, под пъпа и сравнително постоянно с пробождания ог време на време, това контракции ли са? Някой с повече опит (бременности) знае ли? Вчера цяла вечер така го чувствах и нош па не помогна.

Ориентирай се по стягането дали е контракция. Контракцията е спазъм, който има за цел да изтласка бебето (същинските, не подготвителните). Може да има контракция без болка, но според мен не може да има без стягане на корема. Ако има само болка, без втвърдяване, е нещо друго. С първата ми бременност имах една ситуация на 3-4 часа ужасни болки, но по- скоро около стомаха локализирани. Коремът не се втвърдяваше. Тогава ми бяха казали, че от ритането на бебето съм направила спазъм на червата (или от нещо друго, кой знае)
Виж целия пост
# 197
Явно понеже сме всички в един период и неразположенията ни са сходни.
И моят корем е твърд, изписаха ми първо 3х2 магнерот да се наситят депата, и след 15 дни 2х2. Също така и нош па и алеракт. Док. каза, че имам контракции.

Ако болката е тъпа, под пъпа и сравнително постоянно с пробождания ог време на време, това контракции ли са? Някой с повече опит (бременности) знае ли? Вчера цяла вечер така го чувствах и нош па не помогна.

Ориентирай се по стягането дали е контракция. Контракцията е спазъм, който има за цел да изтласка бебето (същинските, не подготвителните). Може да има контракция без болка, но според мен не може да има без стягане на корема. Ако има само болка, без втвърдяване, е нещо друго. С първата ми бременност имах една ситуация на 3-4 часа ужасни болки, но по- скоро около стомаха локализирани. Коремът не се втвърдяваше. Тогава ми бяха казали, че от ритането на бебето съм направила спазъм на червата (или от нещо друго, кой знае)

Благодаря, Амелин. Явно е било нещо друго , коремът ми е леко твърд , но извънредни стягания не усетих. Така или иначе съм на терапия, но на моменти в такива случаи съм на косъм да отидем в спешното , а не ми се иска да ходя ненужно. Пак ще ме натискат, нз кой ще се падне дежурен и т.н. След 10 часа сън днес съм добре.
Виж целия пост
# 198
Аз съм на терапия 4х2 магнерот и също го докарах да съм с разстройство, някаква идея какво може да се пие, за да се оправи това хлабително действие ? Иначе вече ми спряха изцяло втвърдяванията след увеличаването на дозата. Сега усещам само едни прерязвания ниско долу като леко повървя. Включително и на двата странични мускула/сгъвките ниско долу. Уж било от разтягането на матката, ама знам ли вече, но е доста неприятно.
Виж целия пост
# 199
Имате ли някакви впечатления за някоя марка помпа за кърма?Във сайта на Хиполенд си харесах 2.Едната на Cangaro а др на Loreli. Искам да е електрическа и да става и на батерий също ай да нее нещо от сорта на 300лв защото не се знае дали въобще ще се ползва.Какво мислите? Почнахте ли да си пазарувате някакви неща?
Виж целия пост
# 200
Имам едно питане мили мами. Какво е мнението Ви за стерилизатор 3в1 на Cangaroo, с който освен, че стилиризираш, можеш да затопляш и да задушаваш зеленчуци на пара. Или по добре отделно стерилизатор и уред за затопляне? Ще Ви бъда благодарна, ако ме посъветвате. 😊
Виж целия пост
# 201
Имате ли някакви впечатления за някоя марка помпа за кърма?Във сайта на Хиполенд си харесах 2.Едната на Cangaro а др на Loreli. Искам да е електрическа и да става и на батерий също ай да нее нещо от сорта на 300лв защото не се знае дали въобще ще се ползва.Какво мислите? Почнахте ли да си пазарувате някакви неща?
И аз събирам мнения Blush
Виж целия пост
# 202
Аз първия път си взех ръчна авен. Нищо не можех да изцедя (исках да замразявам за всеки случай). Първият месец синът ми наддаде 1300 гр., а аз едва успявах по 10 мл. да изцедя. Вторият път си взех електрическа на медела и там положението беше различно. Изцеждах по 50-100 мл. много бързо. Категорично съм за електрическа, предполагам, че няма кой знае каква разлика между марките, всички са на един принцип. Друг е въпросът, че някои кърмения съвсем успешно си протичат и без помпа за кърма, естествено, ако майката не се отделя от бебето за повече време. Това да замразявам от днешна гледна точка ми се вижда малко безсмислено,но моите си бяха непрекъснато с мен и аз не съм пила лекарства, които да наложат спиране на кърменето. Сега ще имам ангажименти с големите, които ще налагат да се отделям от малкото за известно време. От друга страна пък, ако е като братята си, които не можеха да пият от биберон (има и такъв феномен, моите и двете ни можеха да засмучат биберон и залъгалка, така и не се научиха Simple Smile), пак няма да има смисъл от помпата. Ще видя как ще е сега, може би ще реша дали да взема едва след раждането
Виж целия пост
# 203
Питах различни майки покрай мен, четох из форуми и групи, мнозинството е със суперлативи за Медела и сега се чудя дали да потърся втора употреба аз. Или да си взема нещо бюджетно ново.
Виж целия пост
# 204
Аз бях с ръчна на Авент, взех я за болницата, изобщо, за началото. След няколко трудни седмици, в които малкият беше на цедена кърма, вече ми се бяха опънали нервите и взехме електрическа Авент, защото частите са на един принцип. Ако сега купувам и съм решила твърдо да е електрическа, бих сравнявала между Авент и Медела. То пък малкият взе, че засука след втория месец и отказа всякакви шишета, и повече не пипнах нито електрическа, нито ръчна помпа. Така че внимателно премислете този разход, ако не сте подготвени за него
Виж целия пост
# 205
Здравейте, включвам се и аз с термин 12.10.2020 г., бъдеща мама на момиченце. Чета, че някои от вас имат контракции, на мен миналата седмица ми казаха, че коремът ми е твърд и ми вдигнаха дозата на Магнерот на 3х2. Исках да попитам как усещате контракциите - само като втвърдяване ли, защото аз не усещам нищо.... И чували ли сте, че коремът не трябва да се пипа/гали, защото предизвиквало контракции?
Виж целия пост
# 206
Аз пък от преумора ли края на седмицата винаги ми е лошо, днес едва излязох от тоалетната , после ми се и гадеше, какво може да се пие за спазми и чести изхождания, че направо не се търпи , то по-добре човек да е със запек , отколкото другото.
Виж целия пост
# 207
Здравейте, включвам се и аз с термин 12.10.2020 г., бъдеща мама на момиченце. Чета, че някои от вас имат контракции, на мен миналата седмица ми казаха, че коремът ми е твърд и ми вдигнаха дозата на Магнерот на 3х2. Исках да попитам как усещате контракциите - само като втвърдяване ли, защото аз не усещам нищо.... И чували ли сте, че коремът не трябва да се пипа/гали, защото предизвиквало контракции?
Добре дошла Simple Smile подготвителните би трябвало да са само стягания. Ако си в движение, може и да не им обърнеш внимание изобщо
Виж целия пост
# 208
Вили, поемаш ли достатъчно течности? На мен почва да ни се гади, когато се обезводнявам. Вземи си някаква електролитна напитка, например Стоперол хидра. За разстройството можеш да пиеш Смекта, ако компота от дренки или печен банан не ти подействат.
Аз не съм сигурна, че разпознавам контракциите все още, понякога усещам стягане под пъпа, предполагам са това. Моето АГ казва, че пипането на корема предизвиква контракции.
Виж целия пост
# 209
Привет. Да докладвам резултата от моите 7 дни на легло.
Преди да почна да лежа контракциите ми бяха силни стягания по 15-20 на ден и за това ми дигнаха магнезия и казаха да лежа. С лежането намаляха като интензивност и като честота станаха 5-10.
Днеска обаче си позволих 5км много бавно и плавно ходене и хоп! контракциите веднага почнаха. Спрях да броя на 30тата 🙁 хубаво е, че не са съпроводени с болка...просто е силно стягане на матката за около 30-40секунди и отпускане. Но бройката си е голяма....
Сега пак съм в леглото и се чудя така ли трябва да го карам до края - на легло?
Няма ли друг лек...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия