Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 28

  • 31 221
  • 747
# 555
Силно се надявам, че при Вони ударението е на О, а не на И.

В детската ще го сложат ударението където трябва.

На Харалампи им викат Хари. Тамън 2ма познавам.

Анита (ж)
Сара (ж, с бг 2 и 3 име)
Величко (м)
ВеселКа (ж)
Йовка (ж)
Аспарух (м)
Кремена (ж)
Динко (м,  цяло име)

Все хубави български имена.
Виж целия пост
# 556
Панчо
Виж целия пост
# 557
Жорж (м, цяло име)
Хрисим (м)
Толя (ж)
Албен (м)
Анита (ж)
Сара (ж, с бг 2 и 3 име)
Величко (м)
ВеселКа (ж)
Йовка (ж)
Аспарух (м)
Кремена (ж)
Динко (м,  цяло име)
Жейна (ж)

Имената тук лично на мен са ми абсолютно стандартни, познавам по няколко човека от почти всяко име, само Жейна ми е по-странно, в другите не виждам какъв е проблема, особено пък на Кремена и Анита?
Виж целия пост
# 558
Да, да, не знам.. май има млади хора, които не са чували тези стандартни имена. Имах колега Жейнов, дядо му е бил Жейно, така и Жейна не ме учудва.
Вчера се натъкнах на Константино с бг фамилия.
Виж целия пост
# 559
Димяна,от тв
Виж целия пост
# 560

Може би идва от Пано, както се казва на Спас, предполагам на диалект.

На Харалампи и Ламби съм чувала да викат. Дори познавам един Ламби, пълно име, не галено.
Виж целия пост
# 561
Панчо се е срещало в миналото, както и Пенчо. Някои може би са чували за големия български композитор Панчо Владигеров. Точно по темата имах разговор за него с учениците си. Направо цитирам по памет диалога:

Скрит текст:
- Госпожо, каква народност е този композитор?
- Ами как каква, не виждате ли, че името му е българско?
- Че това българско име ли е, не сме го чували?
- Ами  кажете някои имена, които според вас са български!
- Симона, Никол, Денис, Кристиян ... - при което госпожата, т.е. аз съм на  ръба на припадъка.
Виж целия пост
# 562
Димяна ми звучи като недочуто или сбъркано. Има много звучно име Димана.
Виж целия пост
# 563
Панчо го знам като галено на Панайот.
Виж целия пост
# 564
Димяна ми звучи като недочуто или сбъркано. Има много звучно име Димана.
От надписи в тв предаване го видях.
Виж целия пост
# 565
Панчо-мъжът ми има приятел испанец с това име.
Сара-библейско е и много ми харесва.
Но в България е много често срещано кучешко име.

Авигея-от Библията.Английския вариант е Абигейл.
Детето е от смесен брак,но бащата е българин и са избрали този вариант.






Виж целия пост
# 566
Шерита
Пресила
Виж целия пост
# 567
Димяна ми звучи като "издимена цигара". И аз го видях това име още преди години в бебешко списание. Нещо между Димана и Дамяна. Много измислено име.

Да, и аз знам, че името Панчо най-често се използва като умалително от Панайот. Макар че се употребява и като цяло име. Съществува и Панко. Например, литературният критик Панко Анчев.
Виж целия пост
# 568
Като казахте Димяна се сетих, че съм срещала 2 момичета с име ДимОна. Ужасно е според мен така... Както и Долия вместо Далия. Също така познавам и Делия 😆
Виж целия пост
# 569
Фея
Павла
Еливида
Хрисимир
Алцек (ханско, но странно)

Видях Панчо да се коментира, а Панко е брат на моя приятелка, архаично ми е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия