Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 28

  • 64 318
  • 730
# 285
Прекрасни, прекрасни неща сте показали всички! Браво!
Лозови сарми с кайма.

За завършването на първокласничката по нейно желание и с нейна помощ тарт с малини ( но ги замених с домашни ягоди). Рецептата е от книжката "Нещо сладко към кафето". За първи път работя с желатин, не било толкова страшно. Simple Smile


За Задушница правих жито и кекс


Виж целия пост
# 286
Здравейте! Много апетитни неща сте наготвили!
Вечеря от вчера.

Закуска.

Обяд: перуанска чорба "Чупе" https://www.edimdoma.ru/retsepty/118665-peruanskaya-pohlebka-chupe

Виж целия пост
# 287
Емили_, заповядай:
Скрит текст:
1 яйце 🥚
1/2ч.ч. кисело мляко
1/2ч.ч. крема сирене
15 фурми, предварително накиснати и обелени(може да се  използва захар или друг подсладител по твой вкус)
Кората и сока на 1/2 портокал 🍊
1/2п. бакпулвер (5гр.)
1ч.ч. оризово брашно(може и с бяло брашно или от лимец)
18 череши 🍒
50гр. меко краве масло

Яйцето се разбива с маслото, фурмите (захарта), киселото мляко, крема сиренето, сока и кората на портокала. Разбива се на ръка с телена бъркалка.
След това се добавят сухите съставки, обърква се добре и сместа се разпределя във форма за мъфини. Излязоха 9 броя. Върху всеки мъфин нареждам по 2 черешки.
Пекох на 200° в предварително загрята фурна. Около 30 минути.
Виж целия пост
# 288
Пилешка пържола с пържени картофи

Кюфтета

Омлет
Виж целия пост
# 289
Поразтекли се яйчени мъфини тип "обери хладилник. С бекон и чедър и спанак с гъби.




От вчера - салата с паста, домашно песто и остатъка от пилешките гърди

И любимата ми "лазаня" от тиквички
Спокойна вечер ви желая!
Виж целия пост
# 290
Гъбки с лук, аспержи с масло на фурна, и чеснова майонеза.Сега започвам да пържа и хрупкавите пилешки филенца.







Виж целия пост
# 291
Може ли рецептата за лазанята с тиквички?
Спанак и сирена със сметана и яйца.
Виж целия пост
# 292
Mariat,
Скрит текст:
почти като класическа лазаня болонезе, само заменям корите с нарязана на тънки половин сантиметър филийки от тиквичките, режа ги надълго.
Може да се подготвят на грил тиган или скара, за да не пускат много течност. Аз  предпочитам да са сурови, само посолявам и оставям да се отцедят половин час. Затова приготвям доматения сос с каймата по гъст от нормалното.
Бешамел не правя нито за тази, нито за нормалната лазаня. Вместо него приготвям сос Алфредо - масло, течна сметана с висока масленост и твърдо сирене, каквото имам на момента. Правила съм и с кашкавал, а дори и с крема сирене, пак става вкусно.
Виж целия пост
# 293
Много благодаря. То, за мен и аз няма да я направя с бешамел.
Виж целия пост
# 294
Здравейте, правих торти бисквитени ( два вида) и пици за РД на детето на една приятелка.
Бързо и мързеливо с готови продукти.



И парче 






 
Мини пици с блат от готова пърленка



И още два вида с бъркано тесто


Виж целия пост
# 295
Свинско с лук

и картофи
Виж целия пост
# 296

Пилешки късчета със зеленчуци, соев сос, мед и сусам


Бананов сладолед с прясно мляко, брашно от рожков, череши и праскова
Скрит текст:


Виж целия пост
# 297

Розов домат с овче сирене и маслини Каламата, грах яхния, бисквитки cookies.

Карначета и садвич с питките, които правих вчера (тестото е месено в хлебопекарна).
Виж целия пост
# 298
Торта с яйчен крем и орехи.
Винаги съм мислила , че този крем е адски труден за правене... Но явно съм грешала Wink
Виж целия пост
# 299
Вечерята

Кокосов крем брюле
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия