Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 28

  • 64 320
  • 730
# 570
Честит двоен празник, Пеги! Бъдете здрави! 🎂🤗
 
Всичко вкъщи беше на свършване, не ми се ходеше на пазар, НО измислих някакви манЖи😁
Тиквички с ориз и куркума, бъркани шницели

Зеленчукова супа, застройката без яйце

Ориз със пилешко бутче за децата

Скрит текст:

G&B, шапка ти свалям! За търпението, старанието и идеите! Имам една злояда вкъщи, ако ще Гордън Рамзи да ѝ поднесе храната , няма да я докосне, ако не е от 4-5-Те неща ,които яде🤯
Виж целия пост
# 571
Rochellka, би ли споделила рецептата за шоколадово-банановия хляб? Благодаря и на теб! Flowers Hibiscus
Продукти:
- брашно (каквото искаш, аз използвам овесено)
- 1/4 ч.л. сода
- 1/4 ч.л. бакпулвер
- 3 узрели банана + 1 за отгоре (по желание)
- около четвърт ч.ч. кокосова захар
- 1/4 ч.ч. кокосово масло (или друга мазнина)
- ванилия
- щипка сол
- 1 с.л. ябълков оцет
- 1/4 ч.ч. вода
- черен шоколад

Приготовление:
- Смесвам мокрите съставки: намачквам трите банана на пюре, прибавям разтопеното масло, захарта, солта, ванилията, водата и оцетът.
- Смесвам сухите - брашното, содата и бапулверът.
- Смесвам мокри и сухи съставки и начупвам шоколада вътре, гледам да има големи и малки парчета.
- Пека на 180 градуса, докато клечката излезе суха, горе-долу половин час.
Виж целия пост
# 572
Мъфини с крема сирене и череши по рецептата на Дес, станаха много вкусни:
Виж целия пост
# 573
Днес много ми се доядоха пържени тиквички и това беше за обяд.
Виж целия пост
# 574
Добро утро! Наминавам с кафето и да покажа снимки от изминалите дни.
Чийзкейк в чаша с маскарпоне и боровинки



Пилешки бутчета със салвия и маточина и задушени пресни картофчета с копър и чесън


Лимецови питки със семена

Скрит текст:

Тортиля със сирена на тиган

Скрит текст:
Може ли рецептата за лимецовите питки?
Виж целия пост
# 575
Честити да са всички празнуващи в темата! От днес и от миналите дни!
Показвам заготовка за спагети болонезе, супа топчета, сладко от череши, палачинки от изостанало прясно мляко с царевичен корнфлейкс и изостанали разбъркани яйца, които ползвах за пържени филийки, гриловани тиквички с дресинг. За вечеря имам и подготвено свинско за гювечета, но не съм го снимала.
Виж целия пост
# 576
Честито на помъдрелите Flowers Hibiscus,с най-добри пожелания.

Хляб с квас

Свинско с бакла

Зеленчукова супа
Виж целия пост
# 577






Виж целия пост
# 578
Let.it.be, ръководих се от тази рецепта на пеп-4о, но измених някой неща, за да оползотворя мои продукти.
http://pep-4o.blogspot.com/2017/06/blog-post_9.html
Скрит текст:
1 яйце
250 мл прясно мляко
250 гр брашно от лимец
250 гр бяло брашно, приготвих, но от него  използвах не повече от 200гр.
4 с.л. олио
мая суха при мен
смес от семена - по 1 с.л. белен слънчоглед, черен сусам и мак

Замесих меко тесто и накрая добавих семената. Оставих да втаса около час или докато си удвои обема. Разделих тестото на осем парчета. Оформих топчета и овалях в смес от 1-2 с.л. от същите семена. Отново оставих да втаса около половин час и пекох на 180* за около 40 минути.
Виж целия пост
# 579
Честито, Пеги Hug Бъдете здрави и щастливи!
Днешната вечеря:
Много вкусна салата( става ми любима):

Картофено пюре и вратни пържоли с кост


Виж целия пост
# 580
Пеги, аз съвсем накрая, ама още един час сте рожденици. Stuck Out Tongue Winking Eye Бъдете много здрави, обичани и щастливи! Дълги, дълги години празнувайте заедно. Heart

Ние имахме гости тази вечер и остана много храна, ама то винаги е така, като се отвори приказка.

Салата от кус-кус, майонеза, кисели краставички, шпек, царевица, пъдпъдъчи яйчица и маслини. Другата салата беше домати, гриловани тиквички, пипер и патладжан


Картофи на фурна с риган и червен пипер


Памук погача
И без снимка останаха мезетата и едни свински пържолки
Виж целия пост
# 581
Честити да са празнуващите днес, а и вчера ( защото вчера пропуснах  Flushed)
Щастие и здраве желая!
За обяд бях оставила за гладните грах с пилешко.


За вечеря, ако работя до късно, не ми се прави нищо, най-много за кучетата да сготвя. Joy
А ние на бърза (максимум петнайсетина минути) храна пак -
кесадийя с червен боб и авокадо, малко царевица и домат... Такива неща.

И чия пудинг, също подготвен от сутринта - малинов и с шоколад
Виж целия пост
# 582
Честит празник на всички които са имали повод ! С най-добри пожелания!
От мен - кюфтаци на скара с пресни картофи

Когато имате не до там добри череши завъртете един сладкиш с череши и  рикота

и сладко от вишнап, много го обичам. 1 кг - 2 бурканета, толкоз.

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_766.html
Виж целия пост
# 583
Пеги, честито! Бъдете живи и здрави!
Ние пак бяхме на пица.
Виж целия пост
# 584
Честит празник на рождениците!
От снощи флейки с корнфлейкс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия