Доходите на жената преди раждането

  • 20 120
  • 692
# 405
Крис, той е на 40, не на 20. На колко ще да е тази бездетна богата дама?

Мога само да предположа - поне под 40 год, трябва да се слаба (пълничките дами Жребецът не харесва), трябва да е красива, интелигентна, поддържана и да не му противоречи ... Да говори няколко езика и да може да говори на всякакви теми ... Да не търси нищо от него, да не иска нищо ... Мъжът, обаче, задължително трябва да изисква ...
Окей, и на нея Жребчето и е за?
Ако аз съм бездетна 40 годишна дама с големи възможности, ще си хвана 30 годишен да родя от него, няма да си хвана стиснато жребче на 40.

Тъй де и аз това питах в първия си пост по темата ... Simple Smile) Живот ли бе да го опишеш?
И най- трагичното е, че масата от мъжете мислят като Жребеца. Изключение прави Папа-та и един юзер от Варна, с китайски йероглифи в аватара (сори, не запомних ник нейма) ... Лошо, Седларов, много лошо ...
Виж целия пост
# 406
Ахаха Дачев ли бе? Този е такъв мошеник и въшкар. Знам, защото ми е съгражданин. А тази особа Цветелина има пари да го купи и продаде. Не я мисли. И е доста над 25 години. Или аз не схващам целта на линка. Simple Smile
Това ми излезе като първи линк. Имах "щастието" да работя за него 6 месеца.
Не е тя, преди 20 години живееш с някаква мацка, на която викаха русенската принцеса. Май му е родила син по-късно.
Виж целия пост
# 407
Е, Куку, това не е сериозно. Тези са някакви мафиотски муцуни. Нали си говорим за обикновени хора. То там всичко е търговия, не са релевантни за пример. Там а, си зажОмял, а са те н@ебали от 10 места, там живеят на други обороти.
Виж целия пост
# 408
Е, Куку, това не е сериозно. Тези са някакви мафиотски муцуни. Нали си говорим за обикновени хора. То там всичко е търговия, не са релевантни за пример. Там а, си зажОмял, а са те н@ебали от 10 места, там живеят на други обороти.
Е, цитирам него. А и други, по-немафиоти познавам. Дори и с 15 години разлика - колко такива в полза на жената познавате, освен Sharky от тук? Не че я познавам лично, де
Виж целия пост
# 409
Темата не е за разликата в годините и в чия полза е тя. Това няма нищо общо.
Виж целия пост
# 410
Ако мъж на 40 няма поне някаква стабилност...Господи, положението е ужасно. Какво тепърва щели да се запасяват с пари при бременност? Това е за 20 годишните. Мъжът на 40 е в професионалния си пик...и ще чака жена му да има спестявания и ще се назландисва за ресторант. Аз реших, че авторът е беден студент, на който всичко в живота му предстои. Положението е трагично. Мъж или жена, на 40 всеки трябва да си е стъпил здраво на краката поне финансово и професионално. На 40 нито за жена е добре да е без пари, нито за мъж. 40 годишна бедна жена няма как да си поддържа външния вид, а 40 годишен безпаричен мъж е абсолютна житейска трагедия.
Виж целия пост
# 411
Е, Куку, това не е сериозно. Тези са някакви мафиотски муцуни. Нали си говорим за обикновени хора. То там всичко е търговия, не са релевантни за пример. Там а, си зажОмял, а са те н@ебали от 10 места, там живеят на други обороти.
Е, цитирам него. А и други, по-немафиоти познавам. Дори и с 15 години разлика - колко такива в полза на жената познавате, освен Sharky от тук? Не че я познавам лично, де
Куку, познавам още 1, себе си.
Ма не в това е въпросът. Въпросът е в интелекта и емоционалният такъв.
Ако някой гледа само под носа си, то е много вероятно да вижда винаги само мустаци и сополи.
Няма как по-ясно да го кажа. Simple Smile

Стрейнджър, ако не се шегуваш, ти даваш заявка за 1 ниво над шкембето на всеки мъж. Човек за човека, а не матка за топки, при това платени.
Виж целия пост
# 412
Гръд и любов? Joy
Човек, решавайки се на такава стъпка, трябва да има финансова стабилност. Важи и за двете страни. Нито е окей да чакаш някоя да си пести от майчинството, че да може ти да се перчиш, че ще си бащичко, нито е окей да чакаш някой да те гледка, щото си МУ направила голямата услуга да си отвориш краката и имаш стрии.
Детето се ражда, за да го гледаш, не да си мерите вложенията. А най- добре хората с такива изкривени възгледи, каквито бликат на талази от тази и подобни теми, да не се размножават. 
Виж целия пост
# 413
Кеч, то гледането ако стигаше... Не стига пусто. И любов трябва.
Виж целия пост
# 414
Разбира се, че си трябват пари, никой не отрича. Дете не се гледа само с любов. Но не е нужно да си милионер, преди да решиш да имаш дете.
Виж целия пост
# 415
Кеч, исках да направя паралелизъм ( баааа, кви думи знам) между пари, пари, пари и едно 50 см бебе. Докато стане 80 см може да си направил и чудеса от храброст и за колеж да си спестил.
Бебето не иска такъв ресурс, големите гъзове и фиксацията на родителите искат.
Виж целия пост
# 416
Някои пак забравят (или не им отърва) каква е темата и забиват към следродилния период и оплакване колко е гадно да си жена и майка. Прочетете отново първото мнение в темата, за да се подсетите за какво е тя и пишете според зададените въпроси в нея. Smiley Темата тук е за жените години преди изобщо да помислят за бременност. За жените от гимназията нататък и финансовата им култура; без значение, че някои може да не забременеят дори и на 40 години, а други може и никога да не станат майки.

 Докато обсъждате в тази тема, опитайте се да се придържате към нея и бъдете наясно, че тя не е за следродилните лишения (които би следвало допълнително да са подтик да се подсигурите в годините преди това за всеки случай) и пишете относно жените далеч преди раждането.
Smiley
Жребче, сума ти страници се изписаха - ти зададе въпроса си с предубеденост, че жените преди бременност си пръскат парите за гримове (понеже дрехи и мъжете купуват), вместо да спестяват. Нещо промени ли се в мнението ти, което очевидно беше част от въпроса?
Или още очакваш обяснение как така една жена на 23 или 25 години няма заделени огромни спестявания, така че да няма нужда от теб, за да издържа общото ви дете?
Виж целия пост
# 417
Скрит текст:
Някои пак забравят (или не им отърва) каква е темата и забиват към следродилния период и оплакване колко е гадно да си жена и майка. Прочетете отново първото мнение в темата, за да се подсетите за какво е тя и пишете според зададените въпроси в нея. Smiley Темата тук е за жените години преди изобщо да помислят за бременност. За жените от гимназията нататък и финансовата им култура; без значение, че някои може да не забременеят дори и на 40 години, а други може и никога да не станат майки.

 Докато обсъждате в тази тема, опитайте се да се придържате към нея и бъдете наясно, че тя не е за следродилните лишения (които би следвало допълнително да са подтик да се подсигурите в годините преди това за всеки случай) и пишете относно жените далеч преди раждането.
Smiley
Жребче, сума ти страници се изписаха - ти зададе въпроса си с предубеденост, че жените преди бременност си пръскат парите за гримове (понеже дрехи и мъжете купуват), вместо да спестяват. Нещо промени ли се в мнението ти, което очевидно беше част от въпроса?
Или още очакваш обяснение как така една жена на 23 или 25 години няма заделени огромни спестявания, така че да няма нужда от теб, за да издържа общото ви дете?
Чети удебеленото и синичкото долу, и ще ти стане ясно. Smiley
Поводът да създам тази тема е фактът, че често чета в този форум как редица жени твърдят, че изискват мъжът да има доста по-високи от средното доходи, защото когато дойдело времето да имат деца, трябвало да им се осигурят условия за отглеждане за годините напред. Знаем, че при по-напреднала бременност и след раждането жената е с по-отслабнал организъм и в същото време основно тя се грижи за новороденото. В западните държави майчинството и бащинството са значително по-кратки от 2-те години майчинство в България (лично аз харесвам повече българския модел) и жените там обикновено се връщат на работа скоро след раждането. Но много родилки в България предпочитат да останат вкъщи и да се грижат пълноценно за детето си.

 И се зачудих - как жените в България предварително се подготвят за едно предполагаемо семейство и дете след Х години напред? Какво прави жената преди да реши, че е време да стане майка? Това е периодът, в който жената и мъжът са еднакво свободни, понеже нямат дете, съответно имат еднакви възможности да развиват обещаваща кариера или просто да са редови служители, какъвто е много по-честият случай в нашата държава.

 След като има очакване към повечето мъже еднолично и предварително (дори много години преди жената да реши да става майка) да са осигурили материалните условия, какво правят жените в това време и къде потъват собствените им пари, че да се налага мъжът да поема всичко или почти всичко по-нататък? Тези жени нямат ли собствени спестявания?
 Всичко ли харчат за модни дрехи, гримове, чанти, обувки, очила? Мъжете също си купуват дрехи и принадлежности, без грим, но пък и в България има големи очаквания на жените мъжът да има още след гимназията собствена кола, което си е немалък разход; по възможност и сам да плаща квартира или да има вече жилище.
 Има очаквания и изисквания мъжете да черпят по заведения и ресторанти, кина и т.н., дори и спрямо жени, които не са в сериозни отношения с тях.
 За образование да отиват парите на жените, че да нямат спестявания за след бъдещата бременност години напред във времето? Образованието струва еднакво и за мъжете, и за жените, така че и тук не виждам някаква сериозна причина за голямата разлика в спестените пари между двата пола. То, също така, предполага и еднаква заетост (като време) на студентите и студентките, която предопределя и дали някой ще реши успоредно с ученето и да работи.

 Давам пример, който четох снощи в една тукашна тема. Една съфорумка писа, че само със заплатата от 1000 лева на мъжа не можело да се гледа дете (явно с цел да се даде обяснение защо се търси мъж с много по-висок доход и натрупани спестявания в банката), но в същото време не се спомена нищо нито за нейната заплата, нито за нейните спестявания от предишни години. И това не е единичен случай, а има много такива от истинския живот. Остава едно неизвестно - как така се очаква от мъжа още преди започване на отношенията вече да е придобил и предложил на жената основните материални условия (и да не забравяме, че през тези години също така са черпели жени по заведения и ресторанти + подаръци от някои от тях), а голяма част от жените в България влизат във връзката без пари? Къде и за какво са изчезнали тези пари преди това?
 Какво пречи на толкова много жени да не са осигурили материалните условия, които изискват от мъжете, които също са живели при еднакви условия (но без да има жени да ги черпят по ресторанти и да ги водят на почивки)?


 п.п.: Не обобщавам за нито един от двата пола - това е важно да се отбележи. Наясно съм, че има и малък дял изключения и сред мъжете, и сред жените. Но гореописаният модел на очаквания и изисквания е широкоразпространен в нашата родина и именно затова съм счел за ползотворно да се допитам до вашите гледни точки. Ще помоля за културно обсъждане по поставената тема. Мисля, че всички ще спечелим от това. Simple Smile
Виж целия пост
# 418
Добре, благодаря, че сподели първия пост. Стигна ли до отговор на въпроса си, ми беше въпросът.
Виж целия пост
# 419
Ами финансова култура всеки трябва да има, дори и да не правиш много пари, трябва поне да знаеш елементарни неща. Какво е пасив, какво е актив, как да живее според чергата си, за да се не затъва във финансово блато, от което да няма измъкване цял един живот. Защото и такива теми имаше тук, за младо момиче, дължащо стотин хиляди на бирници... За един млад човек, особено младо момиче, е в реда на нещата да не си прави сметка за всеки лев и да не купува шампоани на промоция, ако това не й е интересно, докато за един млад мъж е важно за привличането на жена, да е по-обигран финансово, да е обещаващ, да има средства и тн.
Но за един 40 годишен човек от всякакъв пол е абсолютно задължително да е финансово стабилен, дали самостоятелно или чрез брак, или от наследство...иначе е огромен проблем. Особено е важно ако човек е родител.
Между другото, натрупани големи дългове говори за проблеми от всякакво естество, включително духовни. Има хора, роби на материалното, които не могат да сложат спирачки и живеят за гъзарията, без да могат да си я позволят. Има хора, пристрастени към хазарта и тн.  Чела съм, че американци включват и "финансово отговорен, финансово отговорна" в критериите си/ изискванията си за връзка. Това не значи човек да е несметно богат, а да няма 300 бона дълг, натрупан от безотговорно поведение. Ожените ли се, това става проблем и на двамата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия