Въпрос по БЕЛ у теб възниква, мигом знаещ тук откликва - бързо, точно обяснява и така те улеснява

  • 58 156
  • 748
# 270
не е ли първото?
глава - на книга, на раменете
печат - поставям печат, синоним на преса
на работа - отивам на работа (работно място) и хващам се на работа (действие).
Прави сте, първият вариант е май най-логичен. "на" е моя техническа грешка
Виж целия пост
# 271
Здравейте, може ли помощ за сборници с текстове за редактиране (правопис и пунктуация) или онлайн материали?
От задачата избирам а).
Виж целия пост
# 272
Грушенка, за кой клас търсиш сборници?
Препоръчвам издателството на БГ учебник - имат голямо разнообразие на помагала/сборници.
Виж целия пост
# 273
Здравейте, може ли помощ за сборници с текстове за редактиране (правопис и пунктуация) или онлайн материали?
От задачата избирам а).

https://www.book.store.bg/p251370/zabavno-redaktirane-tekstove-z … onni-greshki.html



Миналата година купихме и ползвахме тази. Отлична е. И текстовете са страхотни - запознават децата с известни хора, за които повечето от тях не са чували. А би трябвало...
За жалост гледам, че вече я няма, но ако я намерите на старо - с всички ръце я препоръчвам!
Почва с Пушкин. И А.П. Керн. Освен че е полезна за подготовката на НВО, книгата дава на децата едни други, много полезни знания.
Виж целия пост
# 274
Благодаря,
Виж целия пост
# 275
На кой ред всички думи са термини? 

· Количества,вещества,биохимик
· Хипервитаминоза,лекарства,болест
· Провитамин,дейност,роховица
· Организъм,инфекция,бактерия
Виж целия пост
# 276
На последния според мен.
Виж целия пост
# 277
Полуизгнил причастие ли е?
Виж целия пост
# 278
Полуизгнил причастие ли е?

За мен е прилагателно име.
Виж целия пост
# 279
Полуизгнил причастие ли е?

За мен е прилагателно име.
И за мен, но много ми прилича на причастие. От друга страна не знам да има глагол полуизгния.
Виж целия пост
# 280
Дано не бъркам, но зависи от употребата.
Доматът е полуизгнил.
Изхвърлих полуизгнил домат.
Виж целия пост
# 281
“Изхвърлих всички домати.
Полуизгнилият замина в хладилника.”
В този случай “полуизгнилият” би трябвало да е причастие, според мен, въпреки че няма глагол полуизгния.
Виж целия пост
# 282
Миналото деятелно причастие може да има различна употреба. И като сказуемо, и като определение. Но все си е причастие.
Виж целия пост
# 283
Здравейте, пренасям си въпроса от шестокласната тема.
Скрит текст:

Въпросът е от контролно по БЕЛ за 6-и клас. Предполагам, че грешката трябва да е свързана с променливото Я, но аз такава не откривам. За да бъда честна, грешка никаква не откривам.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 284
Според мен е В подточка. Огрени трябва да е огряни, защото при глаголът огря, ударението пада на Я-то. Затова то не се променя в Е, а си остава Я.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия