Екопътеки и всякакви приятни разходки- тема 2

  • 82 240
  • 885
# 855
Ние от хижата се качихме зад нея по пистата.Това е катеренето.ПОсле  е наслада по билото и прекрасни гледки.
За Под камико миналата седмица   се отказахме да ходим.Минахме Вазовата от Бов до Заселе и обратно и се поуморихме.Но видях че може да се стигне с кола до горната част на другата пътека над самия водопад и отидохме с колата.Доста ми се видя като денивелация.Имаше много коли  паркирали до стадиона
Виж целия пост
# 856
Ние от хижата се качихме зад нея по пистата.Това е катеренето.ПОсле  е наслада по билото и прекрасни гледки.
За Под камико миналата седмица   се отказахме да ходим.Минахме Вазовата от Бов до Заселе и обратно и се поуморихме.Но видях че може да се стигне с кола до горната част на другата пътека над самия водопад и отидохме с колата.Доста ми се видя като денивелация.Имаше много коли  паркирали до стадиона

Няма особена денивелация на Под камико. Вазовата с тея стълби нагоре се усеща повече.
На Под Камико пътеката се вие. Има само отделни участъци с наклон. Общо взето е лесна и недълга пътека. Е, зависи и на какво е свикнал човек и колко ходи.
Виж целия пост
# 857
Здравейте много е писано за Крушунски водопади, но не намирам отговор на това което търся.
Искаме да заведем свекърва ми, тя е малко пълна, ходи по-бавно и се подпира с бастун(по-скоро за равновесие, не куца). Дали ще може да мине пътеката, как мислите?
Виж целия пост
# 858
Здравейте много е писано за Крушунски водопади, но не намирам отговор на това което търся.
Искаме да заведем свекърва ми, тя е малко пълна, ходи по-бавно и се подпира с бастун(по-скоро за равновесие, не куца). Дали ще може да мине пътеката, как мислите?

Вероятно да, миже би без последните стълби. Макар, че съм виждала възрастни и доста пълни хора, да ги качват. Бавничко с почивки. Вижде и пътеката Искър-Панега, подходяща е за по-трудно подвижни хора, дрца, майки с колички. Има доста варианти, ако не е конкретно пожелано да види Крушунските. Може и Деветашката, тя е пък съвсем лесно достъпна за всеки.
Виж целия пост
# 859
Не съм била на Крушунските, но са ми казвали, че ако е дъждовно, съответно е кално и хлъзгаво. Имайте го предвид, особено щом жената е с проблем с равновесието и баланса.
Виж целия пост
# 860
Здравейте много е писано за Крушунски водопади, но не намирам отговор на това което търся.
Искаме да заведем свекърва ми, тя е малко пълна, ходи по-бавно и се подпира с бастун(по-скоро за равновесие, не куца). Дали ще може да мине пътеката, как мислите?

Вероятно да, миже би без последните стълби. Макар, че съм виждала възрастни и доста пълни хора, да ги качват. Бавничко с почивки. Вижде и пътеката Искър-Панега, подходяща е за по-трудно подвижни хора, деца, майки с колички. Има доста варианти, ако не е конкретно пожелано да види Крушунските. Може и Деветашката, тя е пък съвсем лесно достъпна за всеки.
Ако ще се до Искър Панега, добре е да се види и Проходна. До нея се стига с кола, няма никакво ходене. Може да се отиде и до Националния пещерен дом (сега хотел), той е кацнал на скалите високо над Искър и има хубава гледка.
Виж целия пост
# 861
Да, като цяло в района на Луковит има доста неща. И са лесно достъпни. Аз понеже се кефя на повечко ходене, а там всичко е достъпно с кола попринцип, си направих прехода до скалните манастири пеша от едно село, ама не помня как се казваше. И пак не ми стигна 😀Иначе Искър Панега е наистина сякаш съм в кварталния парк, като трудност. Иначе си е красив район.. И Проходна, и каменните къщи, и парка с плаващите къщи, и скалните манастири и Ъглен, все е хубаво, но ако човек търси стабилно раздвижване, не е мястото.
Аз като ходих имаше и доста шумни компании, събрали се на скара - бира(чалга-ракия) 😀😀
Виж целия пост
# 862
След инцидента на Крушунските водопади имаше доста промени,сега има  по- лек и равен маршрут,който е подходящ за възрастни хора !!
Виж целия пост
# 863
Основната пътека на Крушунските водопади определено ще е подходяща. За скрития водопад ще и проблем, но пък може да ви изчака на пейка даката го видите /15 Мин/
Виж целия пост
# 864
А някой ходил до Сухото езеро, да сподели мнение? Самото езеро хубаво ли е, или е заблатено, понеже е безотточно?
Дали щеним сняг другата седмица.
Мисля си или за там, или за Рилска Скакавица, ам май си е още снежна обстановка.
Та може и да се придържам към Видимското.
Виж целия пост
# 865
Миналата седмица бяхме на Крушуна.Маршрутът няма нищо общо с оригиналния.Сега е равна пътека с пейки и осветление ,която се минава за 10 минути .До изворите и скрития водопад се катери в гората.Нея може да пропусне.
Виж целия пост
# 866
А някой ходил до Сухото езеро, да сподели мнение? Самото езеро хубаво ли е, или е заблатено, понеже е безотточно?
Дали щеним сняг другата седмица.
Мисля си или за там, или за Рилска Скакавица, ам май си е още снежна обстановка.
Та може и да се придържам към Видимското.

На Сухото езеро бяхме през септември, мисля. Пътеката от Кирилова поляна много ми хареса. Езерото беше... сухо, празно, ходихме по дъното. Сега се надявам да е пълно, но не мога да кажа.
Основната пътека върви над езерото отляво към Кобилино бранище. От там гледах снимки с невероятни минзухари, но от преди седмица. Отгоре в Сухото езеро се влива чудна река.

Ще се радвам да споделите, ако отидете до там.
Виж целия пост
# 867
А някой ходил до Сухото езеро, да сподели мнение? Самото езеро хубаво ли е, или е заблатено, понеже е безотточно?
Дали щеним сняг другата седмица.
Мисля си или за там, или за Рилска Скакавица, ам май си е още снежна обстановка.
Та може и да се придържам към Видимското.

На Сухото езеро бяхме през септември, мисля. Пътеката от Кирилова поляна много ми хареса. Езерото беше... сухо, празно, ходихме по дъното. Сега се надявам да е пълно, но не мога да кажа.
Основната пътека върви над езерото отляво към Кобилино бранище. От там гледах снимки с невероятни минзухари, но от преди седмица. Отгоре в Сухото езеро се влива чудна река.

Ще се радвам да споделите, ако отидете до там.
Ако снимките с минзухарите са на Anton Stoyanov - от миналата година са! Grinning Тогава ме агитираше да ходим и ние , че никога не е било толкова пълноводно. Сега не знам как е. Четох, че тази година е имало повече сняг, не знам стопил ли се е. Някой, ако има инфо, моля да пише.
Виж целия пост
# 868
Знаете ли от колко часа затварят пътя за Витоша за коли? От 10 или от 11 беше?
Виж целия пост
# 869
Знаете ли от колко часа затварят пътя за Витоша за коли? От 10 или от 11 беше?
Мисля, че само зимата се спазва това. Заради скиорите. Дано не те подведа де...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия