СЕДМИ клас 2019/2020 - Първа изпитна седмична тема - (15.06 - 21.06)

  • 99 947
  • 2 346
# 1 140
Да, това уравнение накрая се получава, но за да се стигне до него, доста въображение се иска.
Отговори:
в-58 литра и г-550 км.
Виж целия пост
# 1 141
........, да отсрами нашите калпави деца.......

                        Евала на anitka13 .... за констатацията! Smiling Imp Чудя се дали някой хора мислят, като пишат или го правят от глупост!
Виж целия пост
# 1 142
Сигурно и в министерството не могат да решат 22-ра и затова бавят задачите с отговорите Stuck Out Tongue Winking Eye .

Да извикат Цвичкиния НеТко
Виж целия пост
# 1 143
Аз съм до тук Laughing

Пиша всичко, което знам, но то е твърде малко.
Виж целия пост
# 1 144
Сигурно и в министерството не могат да решат 22-ра и затова бавят задачите с отговорите Stuck Out Tongue Winking Eye .

Да извикат Цвичкиния НеТко
И аз това ги посъветвах, но модераторите ме заметоха:laughing:
Виж целия пост
# 1 145

не съм свързала само  В и М на чертежа за триъгълник ВСМ.
Виж целия пост
# 1 146
Ох, не издържах и все пак погледнах снимката. Алгебричната е убийствено елементарна. Текстовата просто е страшно дълга като текст. Мисля, че това е спънало много от децата. Само с поглед отгоре не мога да кажа колко е трудна, трябва да седна с листа пред мен и да разписвам.
Виж целия пост
# 1 147
За мен темата днес е доста странна, полезна е, но не винаги е приятна.
Проявявам разбиране, че всички сме изнервени.
Аз ще чакам резултатите и статистиките.
Виж целия пост
# 1 148
Аз 22 задача я решавам като система с две неизвестни - едното е х, а другото е километрите, които са изминали. Това обаче не сме го решавали с детето и не мога да измисля в момента как да се реши с техните познания. Някакви идеи?

(х+15)*100/8=(2х-10)*100/12+150

Всъщност уравнението е :
(х+15)*100/8 + 150 =(2х-10)*100/12

а - 300+100х/8
б - 200х-1000/12
Виж целия пост
# 1 149
Жалко, че са затрили колежката.
Аз мислех тука олимпиадите да си обсъждаме, щеше да ми е полезна.
Виж целия пост
# 1 150
Аз съм до тук Laughing

Пиша всичко, което знам, но то е твърде малко.
я виж каква ти е хубава таблицата... Веднага ти давам 5 точки.
Виж целия пост
# 1 151
Аз съм до тук Laughing

Пиша всичко, което знам, но то е твърде малко.
Не е малко, а всичко необходимо :
Според мен :
(х+15)/0,08 +150 = (2х-10)/0,12
Виж целия пост
# 1 152
Ох, не издържах и все пак погледнах снимката. Алгебричната е убийствено елементарна. Текстовата просто е страшно дълга като текст. Мисля, че това е спънало много от децата. Само с поглед отгоре не мога да кажа колко е трудна, трябва да седна с листа пред мен и да разписвам.

И моят за алгебричната така каза.
Не отнемала много време.
Като се запънал на втората от втора част, решил да мине първо на третата. Там писал цял лист, понеже му било нужно разписване и тогава се върнал на бензините. Решил до средата нея, нататък просто не продължил. Не му стигнало времето.
За което, пак казвам, не времето е малко, просто той не е математик и нямаме изобщо такива претенции.
И аз трябва да седна да ги гледам, че си дам мнение /за себе си/. Но няма да имам време тия дни. А и смисъл не виждам.
Виж целия пост
# 1 153
Задачата е абсолютно елементарна, има едно просто отношение на кръст, както му казвахме едно време, сега носи гръмкото пропорции. Ако за 100 км. харчи 8 литра, за Y километра харчи ( х+15 )литра. При другия - ако за 100 км. харчи 12 литра, за N километра харчи (2х-10) литра  - смятаме на кръст и това е. Полученото за единия и другия приравняваме, като за единия добавяме150, задачата е готова.  Немислимо е да има затруднение тук, та това е задача от ежедневния жияот. Ще кажете - ама не техния. И вероятно ще сте прави - никой не учи децата да правят сметки с които да си обяснят прости житейски ситуации. Но пък ги учат да прилагат формули и отношения касаещи правоъгълен триъгълник, практически неприложими в реалния живот. На мен поне ъгъл 30градуса в правоъгълен триъгълник никога не ми е помогнал, но да сметна колко гориво съм изразходвала за даден пробег мога.
Виж целия пост
# 1 154
При съставянето на уравнението, имайте предвид, че Стоян е изминал 150 км повече, а вие равнянвате двата пътя... Не трябва ли да добавите 150 км към иванчовите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия