Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 10

  • 49 872
  • 736
# 345
Имате ли информация, че вече не става само с бележка от клиниката че си на преглед, а задължително си трябва тест пср, понеже така ми казаха от РЗИ Хасково, това при връщането в България.
Виж целия пост
# 346
Корегирам си поста , да звъннах на РзИ Хасково , няма да псувам но под точки разберете какво искам да кажа ...........................
Та ние не сме хора Българите и заповедта за Хуманитарните работи се отнася за Чужденци в България ! А ние пак само с ПСР тест можем да се приберем което значи че ходенето ми за 1 ден няма как да стане !!!!!
Варианта е или да се пуска там и като е отрицателен се прибираш , или като се прибираш те слагат под карантина и може да пуснет прибирайки се тест , ако е отрицателен с молба ще освободят карантината ! няма да коментирам ! Сега как да отида за един ден !!!!!!
Виж целия пост
# 347
От РЗИ Хасково
Виж целия пост
# 348
Не исках да създавам излишна паника, за това не го публикувах - тъй като пътуването ни се отложи, но това е отговора на РЗИ Ямбол на 29.07.2020г, ние трябваше да пътуваме на 30.07.2020г - за 1 ден.
Копирам e-maila!

    From: РЗИ-Ямбол <rzi-yambol@mh.government.bg>
    Date: 29 July 2020, 11:40:26 EEST
    To:
    Subject: RE:  Декл. РЗИ

     Здравейте, г-н ....!
    Съгласно т.6 от Заповед № РД-01-438/27.07.2020 г. е въведено изискване за представяне на отрицателен PCR тест, за да не се поставят лицата под карантина. Това важи и за вашия случай. Теста трябва да е направен до 72 часа преди влизането в България. Може да го направите и в Турция - там цената е 100 турски лири. Декларации вече не се изискват. Ако не представите тест на ГКПП, ще бъдете поставени под карантина за 14 дни.

    Донка Желева-главен секретар на РЗИ-Ямбол

    -----Original Message-----
    From:
    Sent: Wednesday, July 29, 2020 9:01 AM
    To: rzi-yambol@mbox.contact.bg; rzi yambol <rzi-yambol@mh.government.bg>
    Subject: Декл. РЗИ


    Здравейте,

    приложено Ви изпращаме 2 бр. сканирани декларации във връзка с предстоящо пътуване до Република Турция на 30.07.2020г,
     и завръщането на тази дата от Република Турция.

        Пътуването е свързано с хуманитарни причини -  ин витро процедури.

    Поздрави,
   
Виж целия пост
# 349
Корегирам си поста , да звъннах на РзИ Хасково , няма да псувам но под точки разберете какво искам да кажа ...........................
Та ние не сме хора Българите и заповедта за Хуманитарните работи се отнася за Чужденци в България ! А ние пак само с ПСР тест можем да се приберем което значи че ходенето ми за 1 ден няма как да стане !!!!!
Варианта е или да се пуска там и като е отрицателен се прибираш , или като се прибираш те слагат под карантина и може да пуснет прибирайки се тест , ако е отрицателен с молба ще освободят карантината ! няма да коментирам ! Сега как да отида за един ден !!!!!!
Много пари има за крадене, за това е цялата работа! има ли юрист в групата да предложи адекватни мерки срещу малоумието им?
Виж целия пост
# 350
това е пълно малоумие ! Чужденците в България са ок , а ние Българите сме какво по точно ?
Виж целия пост
# 351
аз пък звънях в МВнР уж да ми дадат официална информация. Този, който вдигна телефона за контакт, беше оринетиран колкото мен, че и по-малко. Но понеже заявих, че предпочитам карантина пред тест, ми каза, че ако на адреса за карантина, който посоча живеят и други лица, те също ще бъдат поставени под карантина. Което принципно е логично, но досега не съм чула официално да се изисква. Някой знае ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 352
а защо не искаш тест не разбрах .
Виж целия пост
# 353
Не исках да създавам излишна паника, за това не го публикувах - тъй като пътуването ни се отложи, но това е отговора на РЗИ Ямбол на 29.07.2020г, ние трябваше да пътуваме на 30.07.2020г - за 1 ден.
Копирам e-maila!

    From: РЗИ-Ямбол <rzi-yambol@mh.government.bg>
    Date: 29 July 2020, 11:40:26 EEST
    To:
    Subject: RE:  Декл. РЗИ

     Здравейте, г-н ....!
    Съгласно т.6 от Заповед № РД-01-438/27.07.2020 г. е въведено изискване за представяне на отрицателен PCR тест, за да не се поставят лицата под карантина. Това важи и за вашия случай. Теста трябва да е направен до 72 часа преди влизането в България. Може да го направите и в Турция - там цената е 100 турски лири. Декларации вече не се изискват. Ако не представите тест на ГКПП, ще бъдете поставени под карантина за 14 дни.

    Донка Желева-главен секретар на РЗИ-Ямбол

    -----Original Message-----
    From:
    Sent: Wednesday, July 29, 2020 9:01 AM
    To: rzi-yambol@mbox.contact.bg; rzi yambol <rzi-yambol@mh.government.bg>
    Subject: Декл. РЗИ


    Здравейте,

    приложено Ви изпращаме 2 бр. сканирани декларации във връзка с предстоящо пътуване до Република Турция на 30.07.2020г,
     и завръщането на тази дата от Република Турция.

        Пътуването е свързано с хуманитарни причини -  ин витро процедури.

    Поздрави,
   


Здравейте, момичета,
аз получих преди две седмици същият отговор от РЗИ -Ямбол по е-маил. По телефона преди това разговарях с друга тяхна служителка, която беше много любезна и каза че е необходимо само да изпратя данните на мен и съпруга ми.  След това на моя е-майл с данните получих отговор от г-жа главен секретар. На връщане към България решихме да минем през Капитан Андреево, без да пиша на РЗИ Хасково. Служителката на РЗИ на границата беше много учтива и само видя документа от болницата. Не ни взеха декларациите и не ни поставиха под карантина.
Та моя извод е: РЗИ, в различните градове и служителите на границата, имат различни разбирания за хуманитарни причини. В повечето случай ин-витрото не го смятат за хуманитарна жизнено важна причина. За съжаление хара, които не са преминали през това не разбират какво е.
Виж целия пост
# 354
Анонимен не обърквайте хората , Има нова заповед от няколко дни и тази информация вече е стара , Нея я коментирахме няколко страници по назад . Сега вечв не минава тоя номер
Виж целия пост
# 355
Здравейте, мили момичета.
Ние не започнахме стимулация миналия месец и се надяваме да можем да започнем сега през Август.
Но преди това - спешно ми е необходим ТАРЛУСАЛ.
Ако някоя от вас има останала опаковка, ще съм й много благодарна да ми я продаде. При следващото ходене в Турция мога да закупя и да й я върна.
Предварително благодаря на всеки отзовал се на молбата ми :*
Виж целия пост
# 356
Здравейте момичета дали е възможно да получавам главоболие от противозачатъчните не ми се ще за всяко едно нещо да безпокоявам координаторката?
Виж целия пост
# 357
Здравейте момичета дали е възможно да получавам главоболие от противозачатъчните не ми се ще за всяко едно нещо да безпокоявам координаторката?
Да.
Аз получих и зацапване на 15 ден, което продължи 12 дни. Да не се шашкате, ако тръгне да ви цапа.
Виж целия пост
# 358
Здравейте, при започването на стимулацията при доктор Карлъкая, колко дни оставате в Турция?И как стоят нещата с прибирането към България
Виж целия пост
# 359
Здравейте момичета дали е възможно да получавам главоболие от противозачатъчните не ми се ще за всяко едно нещо да безпокоявам координаторката?
Да.
Аз получих и зацапване на 15 ден, което продължи 12 дни. Да не се шашкате, ако тръгне да ви цапа.


Мерси успокоих се малко за сега нямам зацапване но ако имам  ще знам причината Smiley
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия