Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 29

  • 65 346
  • 736
# 720
Тайна, как приготвяш дробчетата?
Лита, първото условие е да са пресни, да не са замразявани, иначе стават дървени.Мия ги, режа на две, ако са големи и пускам за 5 минути във вряща, подсолена вода, вадя с мрежеста лъжица и ги пускам в тигана при започналия да се пържи, в малко масло и малко олио, лук. Една глава, който обича лук, може да сложи повече.Пържа, разбърквайки няколко пъти, до златист загар.Накрая слагам смачкана скилидка чесън, черен пипер и зелен лук. Това е.
Виж целия пост
# 721
Благодаря много, Тайна! Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 722
Искам да се запиша с една стара снимка от рождения ден на мъжа - тортата ми с неговата буква

Виж целия пост
# 723
Солени веган бисквити с хранителна мая и ленено семе

Виж целия пост
# 724
Всички сте много мили! Heart Kissing Heart
mariat,
Скрит текст:
Безглутенов кекс с къпини

3 яйца
3с.л. фъстъчено масло
10 фурми, предварително накиснати и обелени
1ч.л. сода бикарбонат, погасена в 1с.л. лимонов сок
5с.л. ситно смлени бадеми
Шепа къпини
2 ванилии

Яйцата се разбиват с фъстъченото масло, фурмите и содата. След това се добавят сухите съставки, без къпините и се разбърква добре. Сместа се изсипва в намазнена тава или форма. Аз използвах форма за кекс с диаметър 15см. Сипва се и къпините, като леко се притискат, за да потънат.
Пече се на 200° в предварително загрята фурна. 15 минути на долен реотан и 10 на долен и горен.
Много ни хареса и на двете, страхотен и сполучлив кекс.
Виж целия пост
# 725
Пататник

Баница

Пица

Палачинки

Пиле с лук и сметана

Пилешки кюфтенца с картофи
Виж целия пост
# 726
Пълнени постни чушки

Разкошни,по рецепта на майка ми.Като се изпекат,отделям соса ,за да  не се развари ориза.
Виж целия пост
# 727
Чушки с яйца и сирене



В компанията на пържен шарен син домат (невероятен е на вкус)



Странно, че ММ не мрънка, че няма месо Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 728


Понички пак...
С нутела Heart
Виж целия пост
# 729
БЪРЗИ ТОРТИЛИ НА ТИГАН
Виж целия пост
# 730
Пак сте наготвили вкусотии! Yum Yan25, тортата е страхотна!
В тази жега хич не ми се яде и не ми се готви. Обаче детето поръча козунак и агнешко с ориз...
С омлет изчиствах хладилника (гъбки, лук, бекон, домати, сирене).

Агнешко печено по рецепта на pep-4o.

Скрит текст:
Ориз с гъби и лук на тиган.

И .....
тук трябваше да има снимка на козунак, но нещо се прецака и тестото втасва мнооого бавно. Май днес няма да спя и сигурно ще се изложа най-накрая.Disappointed RelievedFlushed
Виж целия пост
# 731
Кашкавал в кори, по рецепта на Пепчо. Пекох във фурната. Разтече ми се кашкавала Stuck Out Tongue Winking Eye Спасих положението като увих в още половин лист кора всяко парче. Хареса ми, но не е моето нещо. Ще дам , обаче, още един шанс на рецептата.

По-малкото пакетче е със сирене.
Виж целия пост
# 732
Крилца сготвени в кока кола

Кьопоолу от печени бял патладжан,чушки и чесън
Виж целия пост
# 733
Деспи, не спирай да ни показваш този сладкиш Мони,разкошна е !
В моето меню нищо ново
Виж целия пост
# 734
Мъфини с вишни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия