Януарски мами 2021- тема 2

  • 49 397
  • 793
# 180
Ето го и нашето фъстъче последния път



Дължина и тегло ми ги каза само, но аз не запомних Blush
Малко ме притесни и малкия размер на главичката, но док каза, че нямам реална причина да се тревожа
Виж целия пост
# 181
Момичета, нуждая се от съвет.
Първите три месеца ги изкарах в легнало положение заради болки и това беше препоръката от лекаря ми.
С времето и промяната в организма ми става все по-трудно да спя и да лежа. Изпитвам неудобство на всички страни, а от скоро и болки в опашната кост, заради залежаването, защото цялата тежест пада там.
Има ли някой в подобно положение?
Очертава се и следващите месеци да полежавам, без много движение и предполагам, че няма да става по-добре за седалището ми.
Ще говоря и с лекаря си, но ако имате някакви съвети ще бъда благодарна.
Виж целия пост
# 182
Възглавница за бременни, бавни кратки разходки 1-2 пъти на ден, йога за бременни?
Виж целия пост
# 183
Вижте в специализираните магазини за такива матраци или топ, които са специално за хора на легло. Знам, че основно възрастни, болни и пострадали хора ги ползват, но може и на вас да помогнат. Мисля, че анти-декубитални ги наричаха. Също така би било добре да лежите настрани повече време като редувате ляво-дясно, отколкото по гръб. За да не се натоварват основно само гръб-седалище, а и страничнито легнало положение доколкото знам е по-добре за бебенцата.
Може би и леки масажи биха подобрили състоянието.
Виж целия пост
# 184
Сега се сещам, че съм виждала във форума специално тема за лежащи мами. Потърси, там момичетата 100% ще имат адекватни идеи и съвети.
Виж целия пост
# 185
Благодаря за отговорите, всичко изброено правя, но не знаех за темата за лежащи майки- ще прочета там:hugs:
Виж целия пост
# 186
има ли такива- като мен, които от самото начало са в болничен? Вчера бях да си оставя картона и любезно ме предупредиха , ме няма да ми стигнат болничните дни до края и трябвало да ходя в телк ... има ли някой запознат 🙂
Виж целия пост
# 187
има ли такива- като мен, които от самото начало са в болничен? Вчера бях да си оставя картона и любезно ме предупредиха , ме няма да ми стигнат болничните дни до края и трябвало да ходя в телк ... има ли някой запознат 🙂


И аз съм от началото в болничен. Като си мислех, че ще ми стигнат, но се гледат за годината общо какво си взимал и от там ми е проблема на мен. Мисля като наближи да си взимам отпуската ли и аз незнам какво ще правя
Виж целия пост
# 188
има ли такива- като мен, които от самото начало са в болничен? Вчера бях да си оставя картона и любезно ме предупредиха , ме няма да ми стигнат болничните дни до края и трябвало да ходя в телк ... има ли някой запознат 🙂


И аз съм от началото в болничен. Като си мислех, че ще ми стигнат, но се гледат за годината общо какво си взимал и от там ми е проблема на мен. Мисля като наближи да си взимам отпуската ли и аз незнам какво ще правя
ще разпитам какво се прави и ще пиша ако разбера 😊 все ще се измисли нещо
Виж целия пост
# 189
има ли такива- като мен, които от самото начало са в болничен? Вчера бях да си оставя картона и любезно ме предупредиха , ме няма да ми стигнат болничните дни до края и трябвало да ходя в телк ... има ли някой запознат 🙂


И аз съм от началото в болничен. Като си мислех, че ще ми стигнат, но се гледат за годината общо какво си взимал и от там ми е проблема на мен. Мисля като наближи да си взимам отпуската ли и аз незнам какво ще правя
ще разпитам какво се прави и ще пиша ако разбера 😊 все ще се измисли нещо

Точно така, имаме право на 180дни непрекъснат болничен, след което се издава 45дни преди термин. Точно поради тази причина, въпреки че съм инвитро ходех на работа в началото. След като получих кръвоизлив, взех 5дни от личната и продължих да ходя. След това пак се повтори и си пуснах платената отпуска... Та криво ляво закрепих без болнични до 13гс. Сега си взех първия, който ще е от поредицата-непрекъснати 😁. Ако не ви стигнат ще ви изпратят на ТЕЛК, като е доста досадно, защото трябва да носите документи за пред комисия... И е разправия, а ако е някоя люта зима, последното с което ще ви се занимава е това. Така че, пуснете по някое време едни 5дни отпуска и сте готови 😁 Даже и 1ден става - пак се води прекъсване 🤗
Виж целия пост
# 190
Аз съм така и първо си взех 20-те дни платена отпуска, която ми се полага и сега ми стигат точно болничните. Приятелка ме посъветва да направя така, иначе и на мен нямаше да ми стигнат. Ако някой знае какво се прави когато не ти достигат до преди този 45 дневния преди раждането нека се включи.   
има ли такива- като мен, които от самото начало са в болничен? Вчера бях да си оставя картона и любезно ме предупредиха , ме няма да ми стигнат болничните дни до края и трябвало да ходя в телк ... има ли някой запознат 🙂
Виж целия пост
# 191
Момичета, вас гледат ли ви на вагинален ехограф? Каква е точно процедурата? Мен малко ме е страх с това бъркане, за не направи нещо на бебчо. Може би ви звучи глупаво, но като ми каза, че на следващия преглед ще гледаме нещата "отвътре" и изтъпнах  Sad
Виж целия пост
# 192
Момичета, вас гледат ли ви на вагинален ехограф? Каква е точно процедурата? Мен малко ме е страх с това бъркане, за не направи нещо на бебчо. Може би ви звучи глупаво, но като ми каза, че на следващия преглед ще гледаме нещата "отвътре" и изтъпнах  Sad
С вагинален ме следяха до 4-тия месец, на всеки две седмици. Нищо притеснително няма. При теб сигурно ще оглеждат дължината на шийката, по-добре се вижда...
Виж целия пост
# 193
А докога гледат шийката с вагинален? Защото и при мен всеки път е така и питах докторката, каза всеки път е и по двата начина, защото ще мери шийката. Ама нещо не си представям до края да се катеря на магарето и да ме гледат с вагиналния....
Виж целия пост
# 194
А докога гледат шийката с вагинален? Защото и при мен всеки път е така и питах докторката, каза всеки път е и по двата начина, защото ще мери шийката. Ама нещо не си представям до края да се катеря на магарето и да ме гледат с вагиналния....
Ееее, че то няма нищо страшно и опасно, спокойно 🤗 Не знам до кога ще е при теб, при мен лично ще е на всеки преглед до края, защото са 2. Толкова ли е страшно това магаре? При мен е много удобно, защото е електрическо, иначе ако аз трябваше да се намествам, сигурно нямаше да го харесвам 😂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия