Гобленарска лятна Коледа - 144 тема

  • 50 537
  • 742
# 255
МилаМира, направи скрийшот и качи него или пък направи кроп на снимката, достатъчни са само няколко милимерта обикновено.
Аз получих чорапа и го захванах миналата седмица. Извинявам се, че е така измачкан, но така и не успях да свикна да шия с гергеф  😀
Виж целия пост
# 256
Привет и от мен, дали че помните?Kissing Heart
Тук съм си, чета ви цяло лято, радвам се на красотите на всички ви, но все нещо не ми остава време да пиша.
Да се изкажа и аз за поръчки от руски сайтове - много обичам да поръчвам от къде ли не, та и руските съм ги пробвала. Април поръчах от Жар птица доста гоблени - дойдоха май ли, юни ли, не помня, но заради пандемията доста се забавих. И най-хубавото беше, че дойдоха в пощата, а не на митницата. Дамата от сайта предвидливо беше посочила ниска сума върху плика. В действителност поръчката беше за 70 евро и имаше риск да ми начислят ДДС.
Та ако има желаещи бих се пробвала от някой сайт да направя поръчка. Хич не ми харесват високите цени тук.
Второто, което исках да си споделя с вас беше една дама от Велико Търново, ателие, в което правят страхотни неща - рамкиране с дорисуване на паспарту. Влюбих се в нещата.
Ето един пример:

Като този гоблен го получих като подарък и обмислям като го ушия някога, така да го рамкирам.
Друго, което се сещам да питам - знаете ли къде продават конци на метър в София, освен гочлени Врачеви (мисля така бяха, може и да бъркам името)?
Ето върху какво работих докато ме нямаше

Остана ми малко контур, тези дни ще е готово.
Успоредно почнах да шия два - еднакви. Един за подарък и един за мен. Но конците не са достатъчни за два - китайска комплектовка е. Приятелка ми даде нейните остатъци, но отново няма да стигнат. Ще си докупя недостигащите цветове, за това търся къде продават на метър.

Поредната картичка за колежка юбилярка. Нея я уших два пъти, имаше достатъчно конци в комплекта (това е руска комплектовка), ей така да имам за подарък, ако някъде ми потрябва.
Исках и още снимки да кача на новите ми придобивки, но нещо не ги намирам в телефона. Повод скоро отново да се включа.Hug
Имам да си довърша морското дъно на Дименшънс - онзи с делфините, зарекла съм се докато не прикрюча с него, нов да не подхваща.
Но предвид практиката тук, не се знае какво ще ми скимне. Явно е заразно.
Виж целия пост
# 257
похвалих ли се, че получих поръчката от Русия?
двете корабчета на "Овен" поръчани на 15 април, пристигнаха на... абе важното е, че все пак пристигнаха. Simple Smile
издържах точно два дена и почнах единия. Simple Smile пърстичък, цветен и шарен... не можах да се сдържа.  Simple Smile
любимия каза, че наистина съм болна... щом не съм го почнала веднага, значи нещо не съм добре. Simple Smile Simple Smile Simple Smile познава ме гадинката.

днес бях на прегледи и комисия и не съм го пипала, но утре пак го награбвам.
Simple Smile много леко върви. Simple Smile
Виж целия пост
# 258
това е основния , който искам, по принцип има още три като серия, но цената ме смути😐
При около 45 рубли за лев смятах цена приблизително 9 лв., толкова и за транспорт и комисиона - ок, не знам от къде идва разликата....имах впечатления (от нета☺), че жената е коректна
Добри, откъде си поръча нещата от Овен?
Може на лични, да не се приеме като реклама😛...Надявам се всичко е наред при теб и няма нищо сериозно...❤
Виж целия пост
# 259
не съм поръчвала лично - помогнаха ми и на практика знам само банковата сметка на човека, който купува.
мисля, че няма да поръчвам повече. много чаках, това някак ми убива желанието.

твоите го намирам на много места, но досега само тук са с доставка до България.

на много прилична цена при това.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 260
това е основния , който искам, по принцип има още три като серия, но цената ме смути😐
При около 45 рубли за лев смятах цена приблизително 9 лв., толкова и за транспорт и комисиона - ок, не знам от къде идва разликата....имах впечатления (от нета☺), че жената е коректна
Добри, откъде си поръча нещата от Овен?
Може на лични, да не се приеме като реклама😛...Надявам се всичко е наред при теб и няма нищо сериозно...❤
Попитах при едно момиче, от които съм поръчвала. Когато ми пише ще кажа.

Отговори ми - 25 лева
Виж целия пост
# 261
Аз си харесах едни схеми на Овен, но цената направо ме стъписа.... По курса на рублата изчислявах,  че цената е около 9 лв. , но жената, която поръчва ми каза цена 30 лв. ...разбирам че има разходи за транспорт и комисионна,  но ми се струва голяма разликата.
Някой поръчвал ли е от руски сайт директно, ако може да сподели информация

И аз си бях харесала един комплект на Овен, който според курса на рублата излизаше около 13-14 лв. Бях решила да го поръчам, като предполагах, че цената, която ще му искат тук, ще е около 25 лв. Миналата седмица една дама, от която вече съм купувала, обяви, че събира поръчка, но като каза, че струва 40 лв., се отказах.
Виж целия пост
# 262
Момичета, намерих 2 фарчета в листо на Овен с пренабор, тези които не са показани от Тина, а показаното има  картонче с конци и вероятно може да се събере.
Виж целия пост
# 263
Привет на всички в неделя! Аз сега ще си покажа етапчето, защото вчера и днес смогнах да пошия малко. Започнах нова работа и нямам много време. Добре че котетата си вървят бързо и лесно
Виж целия пост
# 264
Момичета, намерих 2 фарчета в листо на Овен с пренабор, тези които не са показани от Тина, а показаното има  картонче с конци и вероятно може да се събере.


Щом е пренабор, там има номера на конците.
Виж целия пост
# 265
Момичета, намерих 2 фарчета в листо на Овен с пренабор, тези които не са показани от Тина, а показаното има  картонче с конци и вероятно може да се събере.


Щом е пренабор, там има номера на конците.
Дид, това е , което няма пренабор. Само схема и тези показани конци. Другите две си имат всичко  и пренабора.
Виж целия пост
# 266
Честита нова работа, галя! Спокойна да е.

Ние сме дворяни - за боцкане не остава време. Sad
Но пък си уших пердетата, та не е като да не съм пипвала игла. Wink
Виж целия пост
# 267
Момичета, намерих 2 фарчета в листо на Овен с пренабор, тези които не са показани от Тина, а показаното има  картонче с конци и вероятно може да се събере.


Щом е пренабор, там има номера на конците.
Дид, това е , което няма пренабор. Само схема и тези показани конци. Другите две си имат всичко  и пренабора.
Конците са малко и лесно ще се подберат на око
Виж целия пост
# 268
Стана ми интересно защо на Овен са толкова високи цените? Все пак нали е обща поръчката, а то все едно ми начисляват като за единична.
Виж целия пост
# 269
Благодаря на всички, момичета!💞
Подготвих  поръчка на сайта, който Добри показа, доставката е 950 рубли - това добре, но стигнах до плащане и ме прехвърли към страница на Яндекс и плащане към ФЛ ИП- вероятно нещо като ЕТ и се загледах, че изглеждат различно надписите за 3д код за потвърждение и ... ме достраша да завърша😞....
Оленка, можеш ли да ми изпратиш пренабора- замислям се дали да не пробвам да си събера аз комплекта...
Още веднъж Благодаря,  за пореден път ме накарахте да се чувствам тук сред приятели!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия