Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 28 718
  • 765
# 255
Да попитам още нещо
1. Силиконовите зърна могат ли да повлияят негативно на бебенцето?
2. Това, че чрез помпата изцеждам 30 мл общо от 2те гърди, означава ли че бебето изсмуква толкова, когато суче?
Виж целия пост
# 256
1. Не, не влияе негативно на бебето, но е желателно да се опитат всички възможни варианти за връщане на бебето на гърда без протектори. Разбира се, ако не сработват,тогава е ясно,че те са вариант. Просто стимулацията, която зърното получава без протектор е съвсем друга.
Пробвала ли сте преди кърмене за 1-2 минути да изцедите на ръка или с помпа,колкото да се оформи зърното и да се появят капчици мляко и тогава да предложите гърдата?
2. Не, никакъв показател не е. Стимулацията от помпа няма нищо общо със стимулацията от бебе на гърди. Бебето изсуква пъти повече. Не се притеснявайте за количеството изцедена кърма.

Кажете как ви е организирано кърменето. Кога цедите и с каква цел? Новородено ли беше бебето?
Виж целия пост
# 257
1. Не, не влияе негативно на бебето, но е желателно да се опитат всички възможни варианти за връщане на бебето на гърда без протектори. Разбира се, ако не сработват,тогава е ясно,че те са вариант. Просто стимулацията, която зърното получава без протектор е съвсем друга.
Пробвала ли сте преди кърмене за 1-2 минути да изцедите на ръка или с помпа,колкото да се оформи зърното и да се появят капчици мляко и тогава да предложите гърдата?
2. Не, никакъв показател не е. Стимулацията от помпа няма нищо общо със стимулацията от бебе на гърди. Бебето изсуква пъти повече. Не се притеснявайте за количеството изцедена кърма.

Кажете как ви е организирано кърменето. Кога цедите и с каква цел? Новородено ли беше бебето?
Пробвах опцията да оформя зърното, но не го иска. Общо взето опцията със силиконото зърно си е голям напредък.
Изцеждането беше когато не искаше въобще да захапе.
Сега давам да сукне и на двете гърди и после дохранвам с АМ ( изяжда около 60 мл от него)
Бебенцето е новородено ( 18.08)
Днес я забелязах ,че започна да си заспива на гърда, а дойде ли ред на шишето-става като невиждала даже се дави
Виж целия пост
# 258
Трябва ви консултация, за да се определи къде е точно затруднението. Ползвайте протекторите сега, щом засуква с тях, но не се бавете  с консултацията.
Виж целия пост
# 259
Здравейте. Уртикарията на малката (1г 4м) мина, но бяхме в болница на системи Урбазон и Метилпреднизолон няколко дни, т.е. алергията се оказа сериозна. Пазихме стриктна диета 1 седмица и вече започвам да включвам храни.
Можете ли да ме посъветвате какво е необходимо да избягвам? Например, казаха ми да не й давам никакви силни  алергени - мед, ядки, ягоди, малини, праскови до 3г, нито пък да ям такива, докато я кърмя. До сега съм яла всичко, особено мед и сурови ядки и за пръв път има проблем. Сега не смея да хапна нищо от тези до прегледа при алерголог, а той е чак средата на следващия месец. 😕
Виж целия пост
# 260
Най-разумно е до прегледа  с алерголога, да спазваш диета. Това, което са ти казали ми звучи леко крайно,та някои от нещата не са даже топ алергени, но щом нямаш никакво предположение какво е било причината, ограничи се докато тестват детето и имаш някаква яснота.
Със сигурност недаването на алергени до 3 не е  актуалната препоръка. Но вече с алергологът ще си говорите кое как да се въвежда, като се установи причинителя. Още малко търпение 🤞

Възможно ли е да било реакция към насекомо илш растение?
Виж целия пост
# 261
Горкото дете! Спазвайте стриктна диета до прегледа, не е много време. Избягвайте храни, богати на хистамин като банани, домати, риба. Нека мине време, за да се успокои имунната система на детето и след това пак ди я хранете както преди и въвеждайте храни. Но нека се види и алерголога какво ще каже, защото превантивното избягване на всичко би било ненужно до 3 години.
Виж целия пост
# 262
Ваня, Кактусче, благодаря ви! Радвам се, че има шанс да не трябва да избягваме всичко. От има-няма 15г хапвам мед абсолютно всеки ден и се чувствам без енергия без него. Ще изчакам прегледа при алерголог.
Виж целия пост
# 263
Свиква се без всяка храна, от опит го казвам, важното е детето да е добре.
Виж целия пост
# 264
Да попитам още нещо
1. Силиконовите зърна могат ли да повлияят негативно на бебенцето?
2. Това, че чрез помпата изцеждам 30 мл общо от 2те гърди, означава ли че бебето изсмуква толкова, когато суче?

Daisy,
1. Силиконовите зърна не са болка за умиране. По-добре с тях отколкото никак. Да има разлика, но в момента приоритет е бебето да продължи някак да суче до срещата с консултант по кърмене. Междувременно може да опитате кърмене на голо без протектор. Моето дете засука за първи път на голо
с протектор докато аз цедях с електрическа помпа другата гърда, за да може да му тече буквално в устата, защото нямаше 2,5кг и като цяло желание да суче
2. Консултант по кърмене конкретно за моя случай ми е казвал, че е възможно бебето да не изсуква повече от помпата, НО в нашия случай имаше и други проблеми - хипотония, хипотрофия, хранене със сонда и къса юздичка на езичето. Доносено и здраво бебенце би трябвало да изсуква повече от помпата.

Важно е да се срещнете наистина с консултант и да обсъдите всичко, което Ви тревожи
Виж целия пост
# 265
Здравейте,
От около седмица-две вените по гърдите ми станаха силно изразени. От тези дни между стандартните кърмения ги усещам и доста меки(както са били преди да родя) с изключение на през нощта - тогава ги усещам, че се препълват. Като ги стисна има мляко, но се притеснявам да не започва да ми спира кърмата?
Виж целия пост
# 266
Всичко е нормално. Гърдите не могат да са твърди и напрегнати през цялото време. Просто се е регулирала кърмата според нуждите на бебето.
Виж целия пост
# 267
Две вечери подред се случва бебето да нервничи на гърдите. Възможно е и просто да е изнервена, но се притесних дали имам кърма.
Исках да попитам и друго - има ли храна, която да ям аз и да и действа на нея разхлабващо или пък съответно да се огранича от храна, която да я запича. Проблема е от капките за колики, но се мъчи. Днес от следобяда я виждам, че е гладна,храня я и абсолютно всичко го повръща. Стигнах до извода дали не са й пълни червата (не беше акала от вчера следобяд) и тази вечер и сложих клизмичка на Мелилакс и след нея нямах никакъв проблем с повръщането.
Виж целия пост
# 268
И тия черва до къде са пълни? Не ми звучи логично, защото дебелото черво, тънкине черва и стомаха са някак обособени неща и няма как процисите от един дял на храносмилателната система да се пренасят в друг.
Виж целия пост
# 269
Здравейте, отново.
Пак ще досаждам с въпроси, тъй като съм упорита и не се отказвам и за момента имаме напредък.
Вече успях да я накарам да захапе едното зърно без да мажа с нищо 😂 , за втората гърда малко се мръщи и ми се налага пак да слагам лефакс , за да я излъжа. Предполагам,че се изморява.
Седи на гърда и заспива.. сукне 4 5 пъти и пак заспи и така изкарваме по 20 мин на гърда. Четох ,че бебетата са активни първите 10 мин и после ползват гърдата като залъгалка, така ли е🤔?
След днешното ни обедно хранене ,след като беше на гърда и заспа естествено, събудих я и и дадох ам. Тя отново заспа , изяде едва 10 мл , които повърна.
Дали и е стигнала кърмата или просто се измори от тези 40 мин сучене🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия