Ако броят заразени остане същия или се увеличи,как трябва да започне учебната година/анкета родители

  • 25 385
  • 844
# 300
Остана ли още някой да се връзва на безумиците на Мангъров?
От средата на май насам решенията на кабинета относно мерките и препоръките на Мангъров до момента  съвпадат.
Случайно или не ,но е факт .
Е , кой го назначи този в контращаба?Кой му изпълнява желанията?Толкова му е удобен, че няма накъде.После ще има”-Аз ви казах, но вие не слушкахте.Не ми вярвахте.”
Поне да се даде шанс на хората, за СФО без да намаляват субсидиите на училищата.Откъде да знам, какво да се прави.Това е поредното безобразие, на цялото напрежение в обществото , още едно.
А и учителите и тях ги хвърлят, като.........
Срамота е!
Виж целия пост
# 301
Субсидията не е обвързана с присъствено обучение
Виж целия пост
# 302
Джуди говори за самостоятелна форма на обучение ,при която детето не посещава редовни занятия ,а евентуално само консултации и се явява на изпит. Права е! Не е редно държавата да се възползва и да спестява  на гърба на децата и учителите. Имаме две годишен личен опит с такова обучение принудително ,защото държавата не осигуряваше задължителните минимални температури в местното основно училище. Нещо обичайно бе температури от  5-10 градуса в класните стаи през януари ,а в месеците  ноември, декември ,февруари и март тя никога не е надхвърляла 15 градуса. За проблема лично и съвсем официално бях сигнализирала всички отговорни институции без успех .Две години! 
Бяха ощетени ,децата, учителите ,училището , но държавата спести.
Тези същите хора днес решават кое е безопасно за децата. Изобщо не им вярвам ,че ги е грижа.
Виж целия пост
# 303
И аз не разбирам защо веднага дават направление на родителите от типа - като не щете присъствено, отивайте на индивидуално и се оправяйте както си знаете. явно е по-лесно, така се оттървават от тези, които не им играят по свирката.
Виж целия пост
# 304
Това и мен много ме дразни. Който не е с мен, е против мен!
А хубаво е да кажем и кои са тези "те".
Виж целия пост
# 305
Джуди говори за самостоятелна форма на обучение ,при която детето не посещава редовни занятия ,а евентуално само консултации и се явява на изпит. Права е! Не е редно държавата да се възползва и да спестява  на гърба на децата и учителите. Имаме две годишен личен опит с такова обучение принудително ,защото държавата не осигуряваше задължителните минимални температури в местното основно училище. Нещо обичайно бе температури от  5-10 градуса в класните стаи през януари ,а в месеците  ноември, декември ,февруари и март тя никога не е надхвърляла 15 градуса. За проблема лично и съвсем официално бях сигнализирала всички отговорни институции без успех .Две години! 
Бяха ощетени ,децата, учителите ,училището , но държавата спести.
Тези същите хора днес решават кое е безопасно за децата. Изобщо не им вярвам ,че ги е грижа.
Доколкото знам,  училищата са задължени да поддържат температура зимата минимум 16 градуса. Дори има проверки за това.
Виж целия пост
# 306
Джуди говори за самостоятелна форма на обучение ,при която детето не посещава редовни занятия ,а евентуално само консултации и се явява на изпит. Права е! Не е редно държавата да се възползва и да спестява  на гърба на децата и учителите. Имаме две годишен личен опит с такова обучение принудително ,защото държавата не осигуряваше задължителните минимални температури в местното основно училище. Нещо обичайно бе температури от  5-10 градуса в класните стаи през януари ,а в месеците  ноември, декември ,февруари и март тя никога не е надхвърляла 15 градуса. За проблема лично и съвсем официално бях сигнализирала всички отговорни институции без успех .Две години! 
Бяха ощетени ,децата, учителите ,училището , но държавата спести.
Тези същите хора днес решават кое е безопасно за децата. Изобщо не им вярвам ,че ги е грижа.
Доколкото знам,  училищата са задължени да поддържат температура зимата минимум 16 градуса. Дори има проверки за това.
16 градуса, СУПЕР , в клас със якета, а прозорците няма да се отварят, за да не станат под 15 градуса. ИНКУБАТОР за зарази
Виж целия пост
# 307
тъкмо да им протекат носовете.
Виж целия пост
# 308
тъкмо да им протекат носовете.
И като им протекат носовете ще има апокалипсис. Нормална температура през зимата вътре е 20-22 градуса. Може да се проветри.
Някой беше постнал статия в Монитор - май обсъждат училища само с ДО и децата, чиито родители не искат да ги пускат в присъствие да се обучават там. Но стана ясно, че бразилците са проблемът Simple Smile
Виж целия пост
# 309
Не за друго, а ще започнат чуденки какво става - дали е обикновен сопол, дали е нещо друго. Предполагам, че с наближаването на първия учебен ден все повече родители ще започнат да мислят как да сведат рисковете за собствените си деца и ще започнат да ги изпращат с маски на училище, защото това е единственото, което могат да направят. Както се видя всяко училище се се оправя както си знае, пък каквото дойде.
Виж целия пост
# 310
Е още нищо не е видяло, имат си обсъждания и план. Закъде си се разбързала? Решиха, че ще карантинират клас с учителя в началното, ще има указания за поведението на учителите в основното.
Пък ако настъпи апокалипсис, той ще е за всички.

Сополите не са симптом на ковид Simple Smile
А пък и само сополи не е драма каквото и да е.
Виж целия пост
# 311
Каквото изкараха до момента са едни общи приказки. Като да чуеш  гаджето да ти казва, че някой ден всичко ще се нареди. Какво ще се нареди, как ще се нареди, за кого ще се нареди - не казва, но те уверява, че всичко ще се нареди. Wink
Виж целия пост
# 312
Ще се спасяваме сами, това е ясно.
Виж целия пост
# 313
Хрема,кашлица,температура са обичайните симптоми на гнойна ангина например или вирус или бронхит ....
И как ще се процедира?
Който има температура и кашлица ще си прави тест за корона вирус или....?

Иначе съм съгласна,че трябва да има по-строг медицински контрол и деца с кашлица и температура да не се допускат в училище.
Без значение дали има корона вирус или не.,
Виж целия пост
# 314
И в това също е голяма питанка - какво ще се прави, когато едно дете е сополиво и кашлящо примерно, както се казва със симпоми на респираторна инфекция? Ще си ходи на училище да си киха и кашля на спокойствие или ще трябва да си остане вкъщи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия