Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 23 414
  • 715
# 195
От кога започнахте да обръщате бебоците по корем ? Моята бебка скоро ще направи два месеца, но все още ми се струва малка да я обръщам и досега не съм го правила.

От веднага Simple Smile от първия ден вкъщи го държа по няколко минути. С всеки ден увеличавам. Не броя времето, в което спи върху мен по корем.
Виж целия пост
# 196
Майчета, споделете как мина прегледа при ортопед. При нас беше 5 минути, видя го набързо с ехограф и нищо друго. Бяхме с направление. Чудя се дали да го водя при друг лекар с платен прием. Имам хиляди въпроси относно столчето за кола, шезлонга и тн.

Чета ви, че давате витамин Д, а нашия педиатър все още не е предписал (бебето ще стане на месец и половина скоро).
Аз говорих с трима педиатри - и тримата категорично заявиха - витамин Д от 20 ден на детето до 1 година всеки ден без прекъсване. Само не са единодушни за препаратите и количеатвото - една ли, две ли капки.
На ортопед го водих частно. Каза, че няма проблем да стои в столче и шезлонг, стига да му е удобно. В столчето обаче да е по скоро седнал, отколкото легнал - специално наблегна на това. Да го държа по корем, гимнастика и масаж - ежедневно - на страницата на д-р Фурлакис има разни препоръки как. Показа как да го нося - като “жаба”, като го нося полегнал да не го хващам за външното краче, за да не го завъртам навътре и така да товаря ставата, а между крачетата.
Виж целия пост
# 197
Аз витамин Д давам от днес, като взех направо Вая с вит Д., че ми свърши пробиотика.
Иначе масаж не съм започнала да правя. Трябва да видя как става. Доколкото знам се прави след баня, нали?
Виж целия пост
# 198
Ние сме на 3 капки Вигантол сутрин директно в устичката 🙄 Дали не са много?!

Бяхме и на ортопед днес - никакви раници, слингове, проходилки, бънджита и т.н. Да не го държа легнал в ръцете, защото не било падходящо, а като жабка отпред на корема. Също и упражнения да правим. Погледна го и с ехографа, всичко било наред. В началото на Октомври ни вика пак - на вторичен преглед. И май към 6 месец отново.

Бяхме и на изследвания - това да се взима кръв от пръстчето на бебе капка по капка се е голям зор 🥴
Виж целия пост
# 199
Вчера бяхме на ортопед- точно 5 мин и при нас. Видя я на ехографа, показа ми упражнения и това е. Питах за кошницата за кола- може за стои в нея колкото иска (това ме учуди). Питах за слинг и раница- може, щом е разкрачена в поза "жаба".
И на мойта бебка й взимаха кръв и доста си поплака, но поне са й хубави резултатите. Сутринта занесох и урина, но в понеделник ще разбера какво се случва там. Дано всичко е ок.
Виж целия пост
# 200
Майчета, споделете как мина прегледа при ортопед. При нас беше 5 минути, видя го набързо с ехограф и нищо друго. Бяхме с направление. Чудя се дали да го водя при друг лекар с платен прием. Имам хиляди въпроси относно столчето за кола, шезлонга и тн.

Чета ви, че давате витамин Д, а нашия педиатър все още не е предписал (бебето ще стане на месец и половина скоро).
Аз говорих с трима педиатри - и тримата категорично заявиха - витамин Д от 20 ден на детето до 1 година всеки ден без прекъсване. Само не са единодушни за препаратите и количеатвото - една ли, две ли капки.
На ортопед го водих частно. Каза, че няма проблем да стои в столче и шезлонг, стига да му е удобно. В столчето обаче да е по скоро седнал, отколкото легнал - специално наблегна на това. Да го държа по корем, гимнастика и масаж - ежедневно - на страницата на д-р Фурлакис има разни препоръки как. Показа как да го нося - като “жаба”, като го нося полегнал да не го хващам за външното краче, за да не го завъртам навътре и така да товаря ставата, а между крачетата.

Това за столчето за кола е странно. Ние имаме кошница, която върви с количката. В нея е почти седнал, въпреки подложката за новородено, затова слагаме голяма възглавница на седалката под кошчето с идеята бебето да е в легнало положение, но явно не трябва, знам ли
Виж целия пост
# 201
Кога и за какво са ви взимали кръв? На нас нищо не ни е казал педиатъра, иска само да ни види на втория месец.
Виж целия пост
# 202
Вчера бяхме на ортопед- точно 5 мин и при нас. Видя я на ехографа, показа ми упражнения и това е. Питах за кошницата за кола- може за стои в нея колкото иска (това ме учуди). Питах за слинг и раница- може, щом е разкрачена в поза "жаба".
И на мойта бебка й взимаха кръв и доста си поплака, но поне са й хубави резултатите. Сутринта занесох и урина, но в понеделник ще разбера какво се случва там. Дано всичко е ок.

В коя лаборатория ги правеше изследванията? И може ли да ми кажеш референтните стойности на тромбоцитите и мерната единица. При нас излизат доста ниски /239/ според Бодимед - 355 до 666 G/l.

Изследвания трябваше да пуснем, защото с раждането му беше висок хемоглобина и ниска глюкозата. Да видим как се движат нещата.
Виж целия пост
# 203
А трябва ли да се ходи на кръвни изследвания профилактично вече? Нашата педиатърка нищо не каза - да не изпускам аз нещо? И как се взима урина на бебе - винаги съм изненадана като ме напикае

Така ми каза за столчето - да е седнал, щом главата и гръбчето са подпряни. Също каза, че може да е седнал в мен, ако тежестта на главата и гърба ги обирам с ръка или е облегнат на мен... абе не знам как да го обясня. Обаче всеки си слуша неговия лекар, нали, да не решите, че нещо ви агитирам Simple Smile
Виж целия пост
# 204
Кръвните и урината ги пускаме, заради други фактори- не са част от задължителните неща при прегледите. Урина взех с колекторче за момиченце- измих я, минах с реванол, лепнах и до 10 мин имах резултат.
За "сядането" то реално все са "седнали" като ги врачим нагоре- надолу. Поне аз не я държя постаянно легнала дори и в ръцете ми. Като я изправя да зяпа напред, винаги едната ръкя ми е под дупето и то е все едно е седнала. Това ли имаш предвид?
Виж целия пост
# 205
Нашият педиатър също не ни е включил Вит. Д все още. Каза, че било рано, чак към октомври-ноември. 😯 В същото време не ни даваше да я извеждаме до 40-я ден. Малко безумно ми Се струва, а на вас ?

Бебешките изследвания са на 6-я месец. Иначе по-рано : при показания. Представям си колко плачливо е било това преживяване..миличките бебоци!

Аз масаж правя вечер след банята. Не успявам много продължително, тъй като малката се скъсва от рев/глад и не искам да я мъча.
Слагате ли в люлка вече? Аз пробвах, но за сега не се възприе много добре. Все още си търси контакта с тялото, особено преди да заспи.
Виж целия пост
# 206
За вит.Д ти преценяват, но моята на първия преглед я попитах и каза като навърши 1 месец, защото си е доносена и се започвало тогава. Ясно е, че сега са топли месеци, но реално бебетата не ги грее директно слънцето, за да го усвоят. А това за изкарването до 40-ия ден направо звучи безумно да е препоръка на педиатър (точно пък лятото).
Виж целия пост
# 207
Да ви кажа, аз затова го записах при педиатър през три квартала, защото в нашата поликлиника всички бяха много заети, а единствената, която не ни отряза директно, каза да го обличам с късо боди, отгоре дълго боди и отгоре чорапи - на 30 градуса. И да го държа по 5 минути на прозореца, за да се аклиматизирал и чак на втората седмица може пред блока за 10 минути, ама само пред блока! И завит с одеало... и аз я изпратих и отидохме на пикник в планината, да се възстановим от тоя преглед... сегашната докторка е много свежа и като я питах дали е ок, че киха по няколко пъти на ден, тя ме погледна строго и рече “Ми жив човек е! Киха!”
Виж целия пост
# 208
Момичета, да ви питам и вас, бебчо почна да не ака по 3-4 дни, мъчи се и плаче, както акаше по минимум 2 пъти на ден и около  седмица преди да направи 40 дни и спря. Изчакахме 3 дни и по съвет на педиатърката му помогнахме с термометър и изака доста голямо количество, минаха пак 3 дни и нищо, изчетох интернет и ми попадна,че в кърмата имало все още коластра през 1-2 месец, която им действала разхлабващо. Имах в камерата замразена и му я дадох и в същият ден имахме два доста пълни памперси, нямам повече запаси обаче. На смесено хранене сме - 1-2 за деня е само на кърма, останалите се дохранваме с по 30-60мл АМ, чудя се да го оставя да се мъчи до 4-5 ден за да видя дали ще успее сам, да взема разхлабващ сироп или да отидем на някакъв специалист?
Пробвах аз да ям круши и сини сливи, ефект нямаше.
Ако някоя мама е минала през такъв период ще съм благодарна ако сподели опит.
Виж целия пост
# 209
Аз давам пробиотик, ако не се изака слагам Мелилакс и нищо друго! Знам, че носенето в слинг помага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия