Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 63

  • 36 291
  • 741
# 300
Tji, не бързай с антидепресантите. Дори това тсх може да е резултат на ниските Д и Б12. Наваксай ги и имай предвид, че Д много бавно се покачва. А ако се наложи, след това хормон. (в момента не си за хормон). Промени диетата си (1стр на темата), започни лек и редовен спорт....и никога не посягай към антидепресанти. Вит Д има голямо отношение към депресии, умора, вялост, реване и всичко, което сваля тонуса. Стягай се👍🌞твоите щитовидни хормони за повечето от нас са мечта😉
Виж целия пост
# 301
Момичета, Как сте с пулса? Вече обмислям кардиолог. Tsh е вече в норма (1.6) и уж не трябвало да се отразява на пулса, но моя си е нагоре надолу..в спокойно състояние е 75-90. И при малко натоварване го усещам. Не се чувствам уморена, но ми е трудно да се затичвам или да изкачвам стълби :/
Виж целия пост
# 302
Момичета, Как сте с пулса? Вече обмислям кардиолог. Tsh е вече в норма (1.6) и уж не трябвало да се отразява на пулса, но моя си е нагоре надолу..в спокойно състояние е 75-90. И при малко натоварване го усещам. Не се чувствам уморена, но ми е трудно да се затичвам или да изкачвам стълби :/

Иди на кардио и искай холтер
Щом хормоните са в норма гледай да намериш холтер
Аз от холтер тръгнах и така открих хипер
Обаче вече уж трябва да съм добре ама пак ми бие сърцето
Затова сега ще слагам втори холтер
Не се връзвай само на ехо и кардиогарама
Искай холтер
Виж целия пост
# 303

Да попитам, според Вас всичко наред ли е при тези изследвания?
Направи ехография. За витамините не знам от какви стойности тръгваш, но са нужни няколко месеца за да се вдигнат в добри стойности (за д над 40 ng/ml, за б12 над 330 pmol/l).
Момичета, Как сте с пулса? Вече обмислям кардиолог. Tsh е вече в норма (1.6) и уж не трябвало да се отразява на пулса, но моя си е нагоре надолу..в спокойно състояние е 75-90. И при малко натоварване го усещам. Не се чувствам уморена, но ми е трудно да се затичвам или да изкачвам стълби :/
Как са фт4 и особено фт3? В по-предишното си мнение обясних, че 85% от биологичните ефекти на щитовидните хормони зависят от него.
Виж целия пост
# 304
На мен ми трябваше известно време след нормализирането на пулса, докато започна да понасям натоварване (т.е. да не вдигам рязко пулса). При мен е и малко по-особен случай, защото ТСХ за месец от 0.009 стигна 9,50. Към третата седмица пулсът ми се беше нормализирал (по-висок от обичайния ми, но така че да не ме притеснява), но както мислех, че е ок, така съвсем леко кардио го вдигна на 190 от раз. След още 10-ина дни внимателни опити със спорт, вече бях ок. Още го следя стриктно по време на натоварване.
Виж целия пост
# 305
Момичета,възможно ли е от л-тироксина да ми пада косата? Пия го от 1.09.и от 20дни коста ми буквално капе,вижда се темето ми.Преди това падаше ,но сега е страшно Sad
Виж целия пост
# 306
Аз поне не съм чувала коса да пада от Л-тироксин.
Косата пада най-често от хипофункция, от дефицити на витамини и минерали, както в момента има и есенен косопад.  При мен точно от 2-3 седмици ми пада много косата, нищо не съм променяла.
Виж целия пост
# 307
Момичета,възможно ли е от л-тироксина да ми пада косата? Пия го от 1.09.и от 20дни коста ми буквално капе,вижда се темето ми.Преди това падаше ,но сега е страшно Sad
Надали е от хормона. Ниско желязо и нисък феритин обикновено е причината. Вземи си мастноразтворимите витамини - А, Д, Е, К2МК7, заедно с биотин (Б7) и хининова вода и си направи един 2-седмичен курс. Хининовата вода можеш дълго да я ползваш. Разбира се, виж си желязото и феритина и, ако тр, да пиеш и желязо.
Виж целия пост
# 308
Желязото ми е 10,1 при долна граница 10,7.Според ендокриноложката не е много ниско.Започнах да пия фитовал.Той е комбиниран за косопад ,има и желязо в него.Тя и преди падаше,но сега ме е страх да се среша,възглавницата и чаршафа са покрити с косми.Очаквах,че след влизането на тсх в норма( от 7,6 вече е 2,2)всичко ще се оправи,а то става по-зле. Sad
Виж целия пост
# 309
Желязото ми е 10,1 при долна граница 10,7.Според ендокриноложката не е много ниско.Започнах да пия фитовал.Той е комбиниран за косопад ,има и желязо в него.Тя и преди падаше,но сега ме е страх да се среша,възглавницата и чаршафа са покрити с косми.Очаквах,че след влизането на тсх в норма( от 7,6 вече е 2,2)всичко ще се оправи,а то става по-зле. Sad
Очевидно и в желязото ти е проблемът. Щом е толкова ниско, и феритинът го няма. Търпение. Косопадът бавно спира. Щом си започнала терапия, ще нормализираш нещата с времето.

По тоя повод (косопад) и тук ще пусна изгодната оферта на омега 7 до утре 20 часа бг-време.
Намаление 24% на Омега мастни киселини (омега3, омега6,9, омега7) + 5% с код FJR559 (или, на който потребител искате да ползвате от темата за iherb).
https://de.iherb.com/pr/Source-Naturals-Omega-7-Seabuckthorn-Fru … gi-Softgels/64691
Омега7 с ползи против косопад, сухи очи, здрав стомашно-чревен тракт. Изгодно 24% + 5% от код + 5% за 2 бр и безплатна доставка до превозвач в Германия (Габиели, GGBG, Габко). Общо 34% отстъпка и БД.
Виж целия пост
# 310
Аз да питам, моето желязо е горе-долу на средата, но феритинът ми е под норма. Това начална анемия ли е? Че и моята коса капе, дали е от това, не знам...
Виж целия пост
# 311
Хининовата вода няма да навреди, но няма да помогне особено при такъв косопад, още повече че тази в дрогериите съвсем за нищо не става.

При мен комбинация шампоан и спрей на Ducray помогнаха доста, особено когато включих шампоана. Според дерматоложка, спреят на Ревалид е по-добър продукт. При мен косопадът спря рязко след включването на шампоана - от 2 шепи на предпоследното миене до почти нищо на следващото. Към спрея съм скептична, но ще го изпръскам. Шампоанът е 30-ина лв., доста икономичен е и измива много добре, та не е голяма инвестиция. Отнема време между влизането на хормоните в норма и спирането на косопада, не става веднага. Ако можеш да държиш прибрана косата - да не е свободна, но не и стегната, дори и по време на сън, също помага.
Виж целия пост
# 312
Според дерматоложка, спреят на Ревалид е по-добър продукт.
Този ли е спреят?
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030008815
Виж целия пост
# 313
Според мен козметиките помагат основно за сезонен косопад, ако е вътрешен проблема  няма как да повлияе много без вътрешен прием на някакви витамини поне.
Иначе аз съм доволна за косопад от шампоана и ампулите на  Alfaparf
Скрит текст:
Виж целия пост
# 314
🥴.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия