Нашите цветя - обща тема 3

  • 30 686
  • 743
# 510
"жабите" от третата снимка ми разбиха сърцето. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 511
Маги ,ако си идваш бих те помолила за Еониум.Много ми хареса Heartpulse
Виж целия пост
# 512
Маги ,ако си идваш бих те помолила за Еониум.Много ми хареса Heartpulse
С най-голямо удоволствие. Той поне ще държи със сигурност на път.
Аз не устоях на една циклама. Въпреки споделеното, че е капризна. Направо се влюбих, като нищо ще мина утре за бяла и розова - в Лидл са ги пуснали днес.
Виж целия пост
# 513
не са капризни. имат си изисквания. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

казвах ли ви за цикламата от сръбско? ноември беше, седеше си в една буца пръст край пътя и аз я прибрах. мина заедно с нас през всички балкански страни и я засадих в едно сандъче на балкона. лятото изчезнаха всички листа и реших, че си е заминала. напролет пак изби, цъфтя... и пак заспа. сега пак е изкарала листенца. Simple Smile само изчка да оберем реколтата от радичио и веднага се показа.
зимува навън, но тя е дива, не от култивираните в магазина.
имам и магазинска, и тя е феникс. Simple Smile
Виж целия пост
# 514
не са капризни. имат си изисквания. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Моля те кажи какви!  Дано оцелее. И без да цъфти ще ѝ се радвам. Листата също са много интересни.
Виж целия пост
# 515
светло, без да я пече по главата;
влажно, но без преполиване - полива се само в чинийката или до стената на саксията за да не влезе вода в гушката на грудката.
ако се претопли или засуши - заспива. оставяш я да си почине и започваш да я събуждаш с поливане, в началото по-рядко.

забелязала съм, че колкотоповече се грижиш за някое цвете, толкова по-бързо умира. Simple Smile сегашната циклама заспа лятото. оставих я до парапета на алкона и дъждовете я събудиха.
сега листата ѝ са колкото ръката ми.
Виж целия пост
# 516
Много ти благодаря! Изключително полезно, точно и ясно. Не знаех че е с грудки. Значи на терасата ми е ще е добре по-навътре. И да внимавам с поливането - там обикновено се дъня.
Чудна си! Отивам за още 2 утре.
Виж целия пост
# 517
Много ти благодаря! Изключително полезно, точно и ясно. Не знаех че е с грудки. Значи на терасата ми е ще е добре по-навътре. И да внимавам с поливането - там обикновено се дъня.
Чудна си! Отивам за още 2 утре.

Simple Smile снимка от нета. Simple Smile за да ти спестя проверката.


утре може да наснимам моите две.
Виж целия пост
# 518

Simple Smile снимка от нета. Simple Smile за да тои спестя проверката.


утре може да наснимам моите две.
Joy познаваш ме вече
снимай, ще се радвам да ги видя
Виж целия пост
# 519
Магни, кафявите клончета зад цикламата искаше да ги правиш на бонзай, нали? Забравих как се казва растението, но много ми харесва. Подряза ли го, или си расте на воля?
Виж целия пост
# 520
магни, ти не си в България, така ли?
в Брюксел съм ги виждала в градински саксии, зимата си стоят навън и не измръзват. виждала съм ги и на снимки от Токио Simple Smile
Виж целия пост
# 521
Флоксче, по съвет на Диорела си отчупих и вкорених други по-клонести резници. Още не съм направила нищо. Чакам да развият хубави корени (или се оправдавам) И гледам снимки в нета. Естествено колкото повече гледам, толкова по-трудно ми изглежда.
Цитат
в Брюксел съм ги виждала в градински саксии, зимата си стоят навън и не измръзват. виждала съм ги и на снимки от Токио Simple Smile
Уви при мен е 10 месеца лято. В Африка съм, все ме забравяш Simple Smile (Малта) И на всичко отгоре четох (що ли ми трябваше), че при температури над 20 градуса цикламата умира. Ми те тук са все такива цяла зима. Cry
Виж целия пост
# 522
Не умира. Цяло лято си цъфтяха моите, на пълна сянка под едно дърво и на летните температури. Подрязах няколко клона, едната остана на слънце и умря за един ден. Надявам се само да е заспала. Но може би при теб ако е в саксийка ще се прегрява почвата през лятото.
Виж целия пост
# 523
Тя нека ме радва зимата, за лятото ще ѝ намеря място с климатик. Във всеки случай я прибрах вътре, че терасата ми е западна. Ще следя в неделя колко, къде и как я огрява слънцето и тогава ще я върна там.
Виж целия пост
# 524
Моите циклами стояха на северен прозорец в стая,поливах ги в чинийка , не заспиваха и се чувстваха  добре.Откато ги преместих на остъклената тераса(лятото става страшна жега) започнаха да въшлясват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия