Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 191
  • 740
# 540
О, цената на златото е много податлива на манипулации от централните банки - за кратко време могат и да сринат курса, и да го поддържат висок. Обаче също така е вярно, че златото е крайно количество, а лесното (и евтино) за добиване злато е изчерпано. В същото време милиарди китайци, индийци и прочее забогатяват и искат лукс и лустро.
Виж целия пост
# 541

А физическото злато е за спестяване, не за спекула.
За спестяване има далеч по-добри неща от златото.


------------
На мен златото не ми харесва за спестяване. Не бих затворил пари в някаква жълта тенекия. Smiley Мисълта ми беше, че за хора, които желаят да си влагат парите в този актив, български индексен фонд върху златото е далеч по-ефективен, по-удобен и по-изгоден начин, отколкото покупка и съхранение на физическия метал. Според мен идеята на Никито Василев е много добра. Добре, че все още има останали хора с модерно мислене като него.
В 21 век да къташ торба жълтици на потайно място ми се струва неуместно.
Виж целия пост
# 542
Тая графика ще ми е много интересна като се сринат борсите след поредната криза.
Пък нека тези с физическо злато да не "са хора с модерно мислене"
Виж целия пост
# 543
Ако питаш Никито Василев дали е лошо да държиш 10% от активите си в злато дали ще каже, че това е глупост?
Виж целия пост
# 544
А при някакъв сериозен катаклизъм, при който да ви трябва злато за хляб, мислите ли, че някой ще ви пусне в банката да си взимате златото от сейфа? То може и банката да я няма.
Виж целия пост
# 545
А при някакъв сериозен катаклизъм, при който да ви трябва злато за хляб, мислите ли, че някой ще ви пусне в банката да си взимате златото от сейфа? То може и банката да я няма.

Шансът да вляза в трезора си е много по-голям, отколкото да се боря със спрян интернет.
Обаче не мисля да споря, всеки си решава, аз да карам някого?
Виж целия пост
# 546
Опасявам се, че има неразбиране на най-базовите термини.
Simple Smile Както и да е. Всеки рискува своите пари.
Виж целия пост
# 547
А при някакъв сериозен катаклизъм, при който да ви трябва злато за хляб, мислите ли, че някой ще ви пусне в банката да си взимате златото от сейфа? То може и банката да я няма.
Забравих да добавя, че златен индексен фонд, освен предимства има и недостатъци.
- вложенията са "гарантирани" само до 20 000 евро
- ако стане катаклизъм, по някаква причина ако спре ток/интернет - вложителите остават с празни ръце.

Предимствата на физическо злато са, че вложението ти е гарантирано на 100%. Недостатъците са проблемният транспорт и съхранението му. При физическото злато винаги съществува опасност да ти го откраднат, или конфискуват във всеки един момент.
Както винаги, всяко нещо си има плюсове и минуси.
Виж целия пост
# 548
Обаче също така е вярно, че златото е крайно количество, а лесното (и евтино) за добиване злато е изчерпано. В същото време милиарди китайци, индийци и прочее забогатяват и искат лукс и лустро.

това го твърдят и за Биткойна Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 549
В какви активи инвестирахте до март?

Интересно ми е да чета мнения от хора, интересуващи се от FIRE, които са семейни и с деца. Ние сме в тази ситуация. Лошото е, че реално започнахме да се образоваме и движим в тази посока по-късно. Изпуснахме годините ни на свободен живот с не лоши доходи. Те не са ни оставили товар, но и не сме се възползвали от предимството им. Имахме някой лев настрана, не сме теглили кредити. Но и нищо повече. Сега намирам, че е много жалко, но назад да се гледа няма полза.

аз съм така. В какво инвестирах до март? в Американски акции Simple Smile
За 2 години и половина съм доста добре, сравнено с банка. Обаче:
- влагам само пари, които мога да загубя
- чета много и не страдам от високо самочувствие на велик трейдър.
- не ползвам стратегии от учебниците. Не чета и не вярвам на препоръки (чета ги след това, за да видя колко са сгрешили). Не влагам във фондове ETF (собствената ми глава е достатъчна, за да мога да направя едно портфолио и да си отговарям за него).
- Когато ми изнася затварям позиции на печалба, която ми харесва. Само затварянето на позиции ми гарантира реални пари. Всичко друго са мечти Simple Smile Използвам икономическите цикли и временни спадове на пазара.
- ако имах времето бих станала daytrader или swing trader. Обаче го нямам и така...
-
-
Виж целия пост
# 550
Само затварянето на позиции ми гарантира реални пари. Всичко друго са мечти Simple Smile

Toва ми изглежда наполовина вярно. Т.е. вярно е, че реална печалба имаш само ако кешираш. Обаче в момента, в който след това обратно закупиш акции с тези пари, а не ги държиш кеш, ти отново влизаш в зоната на мечтите.
Виж целия пост
# 551
И аз вярвам само на главата си, а след това чета авторитетите, за да видя те колко са се объркали Simple Smile
Тоя подход цял живот работи безупречно. Лошото е, че никога отникъде не мога да получа съвет. За всеки въпрос трябва да си отговарям сам.
Виж целия пост
# 552
Само затварянето на позиции ми гарантира реални пари. Всичко друго са мечти Simple Smile

Toва ми изглежда наполовина вярно. Т.е. вярно е, че реална печалба имаш само ако кешираш. Обаче в момента, в който след това обратно закупиш акции с тези пари, а не ги държиш кеш, ти отново влизаш в зоната на мечтите.

така е, обаче междувременно се трупа кеш.
Виж целия пост
# 553
И аз вярвам само на главата си, а след това чета авторитетите, за да видя те колко са се объркали Simple Smile
Тоя подход цял живот работи безупречно. Лошото е, че никога отникъде не мога да получа съвет. За всеки въпрос трябва да си отговарям сам.
е който си бърка сам се учи най-добре от всички. Иначе си муха
 в паяжината на информацията.
Виж целия пост
# 554
Кешът при такъв остатък е безкрайно малко.
"Ол ин" така се играе. Иначе си оставаш на 1та обиколка Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия