Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 191
  • 740
# 615
Следя ви отдавна. Съпругът ми е по спестяванията, инвестирането. Купува земеделски земи. Следва един план и си го спазва. Сега сме на по 50 години и идеята му е след 5,6 години да спре да работи и да живеем само от пасивни доходи.  Децата ще са поели по своя път. Само да сме здрави.  По едно време се занимавахме и с форекс, но не е за мен това. Дъщеря ни се занимава с асет мениджмънт и си мислим с нейна помощ -  консултации  да си купим някои акции.
Виж целия пост
# 616
Синът ми на 13 години ми даде 2600 лева преди 2 седмици и ми каза даже къде да му ги инвестирам. Vestas. Инвестирах ги е вече е почти 10% нагоре. Искам да кажа че чак пък специални консултации със специалисти не са нужни.
Виж целия пост
# 617
Кой беше казал че когато вече и таксиджиите говорят и участват на фондовия пазар е време да затваряме позициии....
Виж целия пост
# 618
Синът ми на 13 години ми даде 2600 лева преди 2 седмици и ми каза даже къде да му ги инвестирам. Vestas. Инвестирах ги е вече е почти 10% нагоре. Искам да кажа че чак пък специални консултации със специалисти не са нужни.

То да се чудиш защо хората учат по 5 години финанси  и после държат още изпити  ( CFA ).
Виж целия пост
# 619
2 седмици и 10% ръст, и аз се ококорих.
Аз ако мога да си осигуря 10% ръст на моите активи за 2 седмици ще е печалба от тотото. Ще празнувам едно 10 ина години Simple Smile
Виж целия пост
# 620
И аз се изненадах, от кога децата в Дания събират пари в бг лева, ама явно е конвертируем лева.
Виж целия пост
# 621
2 седмици и 10% ръст, и аз се ококорих.
Аз ако мога да си осигуря 10% ръст на моите активи за 2 седмици ще е печалба от тотото. Ще празнувам едно 10 ина години Simple Smile

виж Vestas Wind Systems и ще разбереш как става.

И аз се изненадах, от кога децата в Дания събират пари в бг лева, ама явно е конвертируем лева.

10 000 крони, ама го преведох в левове да не се чудите колко е това
Виж целия пост
# 622
100% от парите в една компания?! Не, изобщо не са ви нужни съвети, ама никак Simple Smile  Как не бях се сетила досега.
Виж целия пост
# 623
100% от парите в една компания?! Не, изобщо не са ви нужни съвети, ама никак Simple Smile  Как не бях се сетила досега.

дъвчеш клишета без да си наясно с подробностите. В случая брокерът е доста скъп и ако трябва да купи акции в няколко компании ще си даде половината пари само за сделки. Освен това ако вярваш в една компания няма да нужда от диверсификация - диверсификацията е за тия, дето не са много наясно какво правят.
Виж целия пост
# 624
диверсификацията е за тия, дето не са много наясно какво правят.
така с лесна ръка отрече близо 50 годишен опит на фондовите борси.
Само в тази тема не беше писала глупости
Виж целия пост
# 625
Клишетата ги дъвче и Уорън Бъфет. Аз само му пригласям.
По-интересно ми е защо господинът на 13 е толкова сигурен? И кога мисли да затвори позиция?
Виж целия пост
# 626
Господинът на 13 е сложил 1000 лева. На колко да ги разбие тези пари, не са милион или даже сто хиляди. Освен това рискувайки тази съвсем приемлива сума, той е в win-win ситуация - или ще загуби малко и ще научи един урок (няма опасност да занули и даже да направи голяма загуба), или ще спечели, което ще го ентусиазира да чете и да научи други уроци.
Виж целия пост
# 627
да с това се съгласих. Само че предстоящият бъдещ опит не е основание да се правят заключения, че не трябва да четеш или да се информираш. Всеки може да прави каквото си иска.

Тя и Теслата хвърчи нагоре, ама никой не смее да се хвали.
Виж целия пост
# 628
Клишетата ги дъвче и Уорън Бъфет. Аз само му пригласям.
По-интересно ми е защо господинът на 13 е толкова сигурен? И кога мисли да затвори позиция?

господинът в нищо не е сигурен, защото не е толкова тъп. Не е и настоявал да инвестира във Vestas, а го предложи като идея, но каза, че аз трябва да преценя (аз инвестирам от негово име). Бая мислех, бях на ръба да заложа на някоя от американските ракети, но прецених, че са прекалено рискови и в крайна сметка реших, че Vestas никак не е лоша идея. Няма опасност да фалира, а непрекъснато сключват договори, което показва, че се прави нещо. Освен това от март до сега е скочила със 120% което си е идеално.

2600 лева е инвестирал

Ама много ви стана яд че 13 годишен има по-голяма доходност от вас Laughing
Забелязала съм, че българите са големи специалисти на приказки, но на практика са гола вода. За разлика от тях датчаните не дават много акъли, но пък непрекъснато споделят портфолиото си и действително намират начин да печелят от ракетите. А българите само философстват и предричат занулявания на всеки, дръзнал да рискува (и спечелил)
Виж целия пост
# 629
Оф...   
Ако бяхте почнали с този пост в началото реакцията щеше да бъде друга. Пък вие - "глейте кво може 13 годишен, значи е фасулска работа, една компания се изстреляла от март насам... "  Дайте му аргументите, обяснете кво-що пък тогава.
Зелената енергия и без това си върви нагоре (от март насам) като сектор, както и много други сектори. Тъй че не виждам нищо необичайно. Въпросът е когато почне да пада какво ще направите.

Аз нямам какво да ви завиждам, защото съм на борсата доста отпреди март. Инвестиции от март насам, (непреживели няколко дъна) не ме впечатляват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия