За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 39 322
  • 726
# 465
Аз на 150 - 160, като през двайсетина минути изтеглям с голяма спринцовка водата и наливам студена. Да не заври. И така ми отнема повече от 2 чàса Rolling Eyes
Виж целия пост
# 466
Немога да свикна на градусите на новата фурна. Вие как печете крем- карамела, на колко градуса?

Ако държиш на стъклено-гладка текстура, както ти е написала miamim. Ако си любителка на крем карамел тип швейцарско сирене /с дупчици/ може и да не му трепериш толкова дали ще заври водата или не. Аз пека в тава направо във фурната, без вода, на 130-140 град в моята става гладък, на 150-160 с дупчици. Но пък, като влезе от карамеленото сосче в дупчиците, на мен ми е по-вкусно. Малко съм извън правилата! Simple Smile
Виж целия пост
# 467
Благодаря. Аз пускам ледчета, за да не заври водата. На старата фурна идеално, тя толкова разнебитена беше. Аз отдавна не съм и правила, де. Та се зачудих.
Виж целия пост
# 468
Аз на 150 - 160, като през двайсетина минути изтеглям с голяма спринцовка водата и наливам студена. Да не заври. И така ми отнема повече от 2 чàса Rolling Eyes
Ама не е ли уморително със спринцовка? Аз действам направо с черпака.
Виж целия пост
# 469
Благодаря. Аз пускам ледчета, за да не заври водата. На старата фурна идеално, тя толкова разнебитена беше. Аз отдавна не съм и правила, де. Та се зачудих.

Уф, пълен спам е, но не се сдържах - и аз си тъгувам за старата разнебитена фурничка, не се разбираме със заместничката ѝ и това е, две години вече. Confused
И да не е 100 %, а 99% спама, ето един такъв, печен в тава направо във фурната/без вода/ крем карамел на по-ниска температура:
Виж целия пост
# 470
Аз на 150 - 160, като през двайсетина минути изтеглям с голяма спринцовка водата и наливам студена. Да не заври. И така ми отнема повече от 2 чàса Rolling Eyes
Ама не е ли уморително със спринцовка? Аз действам направо с черпака.
Галимация голяма Confounded Ама чашките са ми много плътно в тавата и с черпак не става.
Взела съм си конска спринцовка - най-голямата.
Виж целия пост
# 471
Скрит текст:
Аз на 150 - 160, като през двайсетина минути изтеглям с голяма спринцовка водата и наливам студена. Да не заври. И така ми отнема повече от 2 чàса Rolling Eyes
Ама не е ли уморително със спринцовка? Аз действам направо с черпака.
Галимация голяма Confounded Ама чашките са ми много плътно в тавата и с черпак не става.
Взела съм си конска спринцовка - най-голямата.


https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/8.html
Виж целия пост
# 472
На кладницата цялото пънче ли се маха?
Виж целия пост
# 473
Има ли начин да направя пилешки гърди на тиган, които да са сочни и въобще да станат добре? По=напред видях предложена рецепта за пилешки гърди на фурна, та евентуално така ще ги направя, но ако има изпитана добра рецепта и за тиган, предпочитам нея.
Виж целия пост
# 474
Скрит текст:
Има ли начин да направя пилешки гърди на тиган, които да са сочни и въобще да станат добре? По=напред видях предложена рецепта за пилешки гърди на фурна, та евентуално така ще ги направя, но ако има изпитана добра рецепта и за тиган, предпочитам нея.

https://ipeychev9.blogspot.com/2016/01/blog-post_21.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/09/blog-post_56.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_7035.html
Виж целия пост
# 475
chrissy, ти търсиш от зелето кьосе. И аз него го харесвам. Неправилна форма и не тежи. Не е плътно и тежко като холандсктите футболни топки, дето нямат омекване.
Виж целия пост
# 476
chrissy, ти търсиш от зелето кьосе. И аз него го харесвам. Неправилна форма и не тежи. Не е плътно и тежко като холандсктите футболни топки, дето нямат омекване.
Нямах идея, че така се казва, но точно така ми го описват - леко и може да се стисне. 😃 Търсенето продължава, т.е. започва от събота. 😃
Виж целия пост
# 477
Немога да свикна на градусите на новата фурна. Вие как печете крем- карамела, на колко градуса?
На 150 - 160 максимум, вероятно са ти изписани градусите на фурната. Пека го на водна баня , но винаги водната баня ми е с гореща вода!! аз не слагам ледчета и никога не наливам студена. Моето правило е такова, за разлика от всички други правила, но така е по рецепта на французите. Точно така, с гореща водна баня приготвям и крем Брюле.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D0%BA%D1%80% … D0%BE%D0%B2%D0%B5
Скрит текст:

Има ли начин да направя пилешки гърди на тиган, които да са сочни и въобще да станат добре? По=напред видях предложена рецепта за пилешки гърди на фурна, та евентуално така ще ги направя, но ако има изпитана добра рецепта и за тиган, предпочитам нея.
Има начин, погледни тук и ако ги приготвиш ще бъдете повече от доволни, рецептата ми е жестока.
на тази страница - https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2020/03/spicy-chicken-lazone.html
на следващите страници има също много , много добри рецепти с пилешко
Виж целия пост
# 478
На кладницата цялото пънче ли се маха?
Не съвсем, отрязвам долната по-твърда и месеста част.
Виж целия пост
# 479
Някой да каже някаква хитринка за панирано топено сирене?Не искам да се разпада.
Мисля да взема от тези във формата на салам и да нарежа на кръгчета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия