Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 44 391
  • 792
# 180
Извън темата за терапия на тромбофилия при бременност, през останалото време вземате ли аспирин, нещо като превантивна терапия?
Виж целия пост
# 181
Моля за съвет: след ЗЕТ ми е изписано Но-шпа 3х2, а съм чела, че с PAI и MTHFR Но-шпа особено в такива големи дози, е противопоказно. Вие с какво го заменяте? Някоя от вас питала ли е доц. Русев с какво може да се замени?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 182
Няма проблем с ношпа.
Виж целия пост
# 183
Аз не знаех, че доц.Русев е гинеколог, че да му се задават въпроси свързани с гинекология. С но-шпа няма абсолютно никакъв проблем. Аз бях на 3 по 2 + 600-800 мг. прогестерон и все още съм си успешно бременна.
Виж целия пост
# 184
Аз пък от както разбрах, че имам дефицит на Б12 и Д, така и не можах да ги вдигна. Вигантола го взимах (вече не го намирам) по 6-10 капки дневно. Сега имам някакъв друг, не го помня, пак на капки.
Б12, от почти 3 месеца стана от 265 на 275-285 и това е. Явно не го взимам в правилното време. Т.е. аз го взимам малко след закуска. Метилирана форма е, но няма резултат. АГ не се трогва 🤷🏻♀ Надявах се да ми изпише инжекции, но не...
Виж целия пост
# 185
Витамин Д отнема доста време да се вдигне, аз пиех по 10 капки.

Витамин Б12 при мен с една таблетка не се вдигаше много, пих известно време по 2 и станаха нещата.
Виж целия пост
# 186
Витамин Д отнема доста време да се вдигне, аз пиех по 10 капки.

Витамин Б12 при мен с една таблетка не се вдигаше много, пих известно време по 2 и станаха нещата.
Дели,
По кое време ги приемаше, преди/след храна и 2 таблетки на куп ли, от 1000 мкг?
Виж целия пост
# 187
Д-то след някаква по-мазна храна. Б12 когато се сетя - 2 подезични таблетки
Виж целия пост
# 188
Примавера, благодаря, че отговори.
Може би не съм пояснила добре, но мисля, че е ясно, че Русев не е гинеколог. Задавала съм му въпроси, свързани с различни лекарства и какво е тяхното действие спрямо генни мутации, особено такива, свързани с усвояване на различни препарати. Например в моя случай Дуфастон е абсолютно противопоказен. Нормално е да се запитам как действа и Но шпа, особено след като в същата тема видях, че на друга жена е казал да не пие Но шпа, максимум едно на ден.
За съжаление в момента няма как да отида на място да го попитам, а не мога да му звънна преди понеделник.
Като казваш, че няма проблем с Но шпа-то, това е след консултация с него или имаш друго предвид? Благодаря ти.
Аз не знаех, че доц.Русев е гинеколог, че да му се задават въпроси свързани с гинекология. С но-шпа няма абсолютно никакъв проблем. Аз бях на 3 по 2 + 600-800 мг. прогестерон и все още съм си успешно бременна.
Виж целия пост
# 189
Misholini не бих отишла никога на консултация при Русев, освен ако не е последният останал “лекар” на Земята. За щастие по света и у нас има лекари, които се оповават в твърденията си на медицински данни и не съветват пациентите си да спират жизнено необходими лекарства като прогестерон и но шпа. Защото при мен ако не бяха те + НМХ, нямаше да успея с тази бременност (поне засега).
В белите държави никой лекар не се бърка в работата на друг. Случвало ми се е да питам моят хематолог нещо свързано с прогестерона и той ми каза, че единственият човек, които може да ми отговори е гинеколога ми. И ако имам въпроси за НМХ и аспирин, мога да го питам спокойно, но за терапията с всички останали медикаменти отговаря гинеколога ми. С ендокринолога е абсолютно същото. Гинеколога може да ме консултира как ми е стойността на TSH, но не му е работа и затова се консултирам с ендокринолога.
За нещастие в България няма осъден лекар поради никаква причина, иначе Русев отдавна да е без лиценз.

Момичета, стойност на витамин Д може да се вдигне бързо, ако намерите правилният за вас препарат. Аз ползвам един спрей, който е от гъби и вдигам много бързо. Да, после трябва да се поддържа, но поне поддържам висока стойност.
Б12 ако не се вдига, значи трябва да се увеличи дозата.
Виж целия пост
# 190
Явно темата се завъртя около "за" и "против" Русев, а това не е продуктивно.
Ако някоя от вас е говорила лично с него по този въпрос моля да ми пише.

Misholini не бих отишла никога на консултация при Русев, освен ако не е последният останал “лекар” на Земята. За щастие по света и у нас има лекари, които се оповават в твърденията си на медицински данни и не съветват пациентите си да спират жизнено необходими лекарства като прогестерон и но шпа. Защото при мен ако не бяха те + НМХ, нямаше да успея с тази бременност (поне засега).
В белите държави никой лекар не се бърка в работата на друг. Случвало ми се е да питам моят хематолог нещо свързано с прогестерона и той ми каза, че единственият човек, които може да ми отговори е гинеколога ми. И ако имам въпроси за НМХ и аспирин, мога да го питам спокойно, но за терапията с всички останали медикаменти отговаря гинеколога ми. С ендокринолога е абсолютно същото. Гинеколога може да ме консултира как ми е стойността на TSH, но не му е работа и затова се консултирам с ендокринолога.
За нещастие в България няма осъден лекар поради никаква причина, иначе Русев отдавна да е без лиценз.

Момичета, стойност на витамин Д може да се вдигне бързо, ако намерите правилният за вас препарат. Аз ползвам един спрей, който е от гъби и вдигам много бързо. Да, после трябва да се поддържа, но поне поддържам висока стойност.
Б12 ако не се вдига, значи трябва да се увеличи дозата.
Виж целия пост
# 191
Не, не е за или против Русев. А против разпространението на медицински недоказана информация от “лекари”.

Иначе вие си избирате дали да вярвате на медицината, или на някой който работи анти нея. Вашето тяло, вашето бебе...
Виж целия пост
# 192
Примавера, съжалявам, че толкова емоционално реагира на моя въпрос. Мисля, че в борбата си за бебе всички сме заедно. Когато получавам противоречиви послания от лекари, известни специалисти в своята област, ми е трудно да се ориентирам. Ако не бях проявила инициатива да потърся по-добър лекар за себе си, все още щях да съм на нулата откъм търсен резултат... Затова и реших да попитам тук. Надявах се на подкрепа, не на такава реакция.
Май всички сме така.
Писала съм и другаде, че не мога да обсъждам с моя АГ терапията си за тромбофилия. Затова, ако имате съвет с кой лекар мога да коментирам въпроса си за Но шпа, ме насочете. Не жаля нито времето, нито парите си, за да получа най-добрия съвет и да се сбъдне най-голямата ни мечта. Знаете как е...
Нека се подкрепяме повече ♥️
Виж целия пост
# 193
Въпросът е, че нито но шпа, нито Утрогестан имат отношение към тромбофилията, за да се налага да се коментират. За Дуфастон съм съгласна, че не е ОК препарат.
А при бременност с тромбофилия задължително трябва да ви следи АГ, което разбира от такава. Както и хематолог. За първото мога да препоръчам д-р Иван Вецев, Шейново. А за другото проф.Лисичков или някои от хематолозите в Токуда.

Повярвайте ми, че с цялата подкрепа на света коментирам “терапиите” на тези “лекари”, защото са абсурдни и нарушават едно от основните неща в Хипократовата клетва: “Не вреди!” И аз залитнах там и добре, че бързо дойдох на мене си, защото иначе сега щях да съм след трета загубена бременност.
Виж целия пост
# 194
В понеделник ще им звънна за час, благодаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия