В ЮНСКОТО Tумбаче Расте Близначе или Раче (Тема 2 - 2021)

  • 44 212
  • 722
# 270
Здравейте дами Simple Smile следя темата, но не остава време да пиша. Добре дошли на новите членове. Успешна и спокойна бременност на всички ! Flowers Four Leaf Clover

И при мен постепенно намаляват симптомите с гадене. Успявам да хапвам малко повече. Предимно ядки, кисело мляко и плодове. Когато пропусна шуслеровите соли, усещам как се влошават симптомите. Направо завиждам на майките, които нямат тези симптоми и си похапват и пийват бирички Simple Smile аз все още не мога дори кафето да го понасям. По време на първата ми бременност, подутината в корема и гаденето изчезнаха едновременно след около 11- 12та седмица. Така че, още малко търпение.

Всяка седмица ще съм не прегледи, понеже съм с голяма 10 см"шоколадова" киста и трябва да се наблюдава. Засега освен да не правя резки движения, други мерки не се налагат. Все още има вариант да се стигне до операция. Надяваме се постепенно да намали размерите си. Чудя се защо не ме изпращат за изследвания все още...поне за обикновени кръвни.
Виж целия пост
# 271
Здравей, purplesky
Всички допълнителни изследвания (ПКК, хормони, цитонамазка) се пускат след като официално бъдеш записана на ЖК. Поне така ми каза моята лекарка.
Виж целия пост
# 272
Да, аз днес минах да дам кръв, урина и т.н като в петък се записах на ЖК.
И исках да попитам по-запознатите момичета колко пъти през бременноста ще трябва да даваме кръв. На мен ми е такава мъка това. Винаги ми пуфтят насреща, че не могат да ми намерят вена и едно издирване с лупа... Направо не ми се мисли ако трябва да ходя редовно за това Sad
Виж целия пост
# 273
Аз на три седмици правя контроли така че ще си ме дупчат честичко.
Виж целия пост
# 274
Да, аз днес минах да дам кръв, урина и т.н като в петък се записах на ЖК.
И исках да попитам по-запознатите момичета колко пъти през бременноста ще трябва да даваме кръв. На мен ми е такава мъка това. Винаги ми пуфтят насреща, че не могат да ми намерят вена и едно издирване с лупа... Направо не ми се мисли ако трябва да ходя редовно за това Sad

С първата бременност май 3-4 пъти ми взимаха. Днес давах и аз кръв за пренаталния тест и 4 пъти ме бодоха. Не тече и не тече. Беше ми студено, бях яла половин кроасан, почти никаква вода и.... Накрая ми казаха да ходя да хапна, да пия много вода, а ако мога и кафе и след час да се върна. Ами стана от раз за секунди. Та препоръката ми е да пиеш много вода преди да дадеш кръв. Храна и кафе няма как, защото нали и кръвна захар следят, но поне опитай с доста вода преди да отидеш в лабораторията.
Виж целия пост
# 275
Миналата бременност на всеки преглед съм давала кръв, но ме седяха много строго, че съм с високо рискова бременност. Което е било на максимум 20дни.
Сега ще е същото. Кръв и урина всеки път ще ме карат да нося, по е ще записваме ранни часове, че нали без хапчета и без храна трябва.
Момичета, а знаете ли как се уведомява официално работодателя? Че мен шефката ми ме пита, ма аи тя не знаеше какво ми трябва, каза д а питам лл, ама аз не съм по каса...
Виж целия пост
# 276
Здравей, purplesky
Всички допълнителни изследвания (ПКК, хормони, цитонамазка) се пускат след като официално бъдеш записана на ЖК. Поне така ми каза моята лекарка.

Аз утре отивам да се запиша на ЖК (нали взех направлението в петък) и си пуснах сама изследванията в събота, платено. Предпочитам така, вместо да ида на ЖК, да ходя на изследвания и да се връщам на ЖК да ги коментираме. Защо да не си спестя едно разкарване като мога. Пуснах ПКК + ДФФ, обикновена урина, витамините. Всичко ми се струва наред, само урината е алкална (7.5), оостаналите показатели в абсолютна норма. Вит Б продължава да пада (нормално, бебето си дърпа), а вит Д спрямо 22.7 в началото на октомври, сега е 26.4, значи има ефект от вигантола. Утре ще питам за микробиология кога ще правим (последната ми беше август, а цитонамазката през май) и дали трябва да пия нещо допълнително.


purplesky, доказа ли се, че е шоколадова?
Виж целия пост
# 277
мен ме бодат на всеки 2-3 седмици, но ми е по-малкото зло от фраксипарина Confounded

purplesky звучиш много по-оптимистично! Дано скоро изчезнат всички притеснения Hug

за уведомлението към работодател няма специфично изискване. Важното е да имате документ от доктор, с подпис и печат, който документ да удостоверява, че сте бременна. Предава се към човешки ресурси и се входира (вземете си копие с входящия номер). Това е в случай, че се притеснявате от уволнение, на повечето места не се изисква формално уведомяване. Като бланка може да напишете нещо подобно:
До……………………………………
На ……………………………………
гр./с. ……………………

УВЕДОМЛЕНИЕ

Уважаеми/а г-н/г-жа ………………………………………………………….………………..,
С настоящето и на основание чл.313а от Кодекса на труда Ви уведомявам за
...
(наличие на бременност или напреднал стадий на провеждано лечение ин-витро)
Прилагам документ, издаден от компетентен здравен орган, удостоверяващ състоянието ми.
Приложение:
Виж целия пост
# 278
mrs.RN, това мисля че ще е полезно по темата за документ към работодателя за бременноста. - https://bremennost.bg/uvedomlenie-za-bremennost.html
И аз се замислям дали да не попитам гинеколога си за такъв документ да ми е сигурно и да го изпратя до HR отдела при нужда.
Виж целия пост
# 279
Момичеста, в коя седмица се записахте на ЖК?
Виж целия пост
# 280
AAndreeva Не могат да докажат без биопсия, но го предполагат заради разположението и размерите. Ще трябва да я следим известно време и след 3-4 седмици, ще решат какво да се прави.

За ж.к трябва да изчакам още 3 седмици (длед 11 г.с) , но не е лоша идеята предварителни изследвания. Аз подозирам, че може да имам ниско желязо с това оскъдно хранене.
Виж целия пост
# 281
Много благодаря, момичета!
Аз се чудя дали като мислим да излизам болничен има смисъл и да ги уведомявам, нали с първия болничен се считат за уведомени? То в него ще си пише, че е на това основание.
А Андреева, а по телефона не може ли да ги коментирате? Ние така процедираме с док, преглед, тя назначава изследвания, правя ги и като са готови се обаждам, а тя ми връща и коментираме. Ако има нещо ми го назначава и така. Но те си имат тяхна лаборатория и тя има достъп до всичките ми изскследвания.
Виж целия пост
# 282
Ние и по вайбър комуникираме с моята лекарка, но не всяка така процедира. Те няма т време като цяло и сигурно не им се занимава на някои да ги тормозиш и по телефона с изследвания. Иначе аз не бих си правила предварителни изследвания. И без това после те боцкат за БХС пак. По-добре наведнъж. Този вит Б за 2-3 седмици и да занеш, че е нисък, не ти е кой знае от каква полза. Сега да ходиш често по лаборатории с тази коронка си е нож с две остриета.
Виж целия пост
# 283
Много благодаря, момичета!
Аз се чудя дали като мислим да излизам болничен има смисъл и да ги уведомявам, нали с първия болничен се считат за уведомени? То в него ще си пише, че е на това основание.
А Андреева, а по телефона не може ли да ги коментирате? Ние така процедираме с док, преглед, тя назначава изследвания, правя ги и като са готови се обаждам, а тя ми връща и коментираме. Ако има нещо ми го назначава и така. Но те си имат тяхна лаборатория и тя има достъп до всичките ми изскследвания.

mrs. RN, за този път го направих така, предполагам сега като се запиша на ЖК ще процедираме по сходен начин. Аз и друг път съм казвала, че обичам да се презастраховам Simple Smile А и ми предстои среща с ендокринолог идната седмица, после ФМ и БХС и то няма седмица без да се навреш някъде където има потенциално много вируси и бацили.
Виж целия пост
# 284
Всички ли ще си пускате БХС? Аз съм в голяма чуденка заради достоверността. С предните 2 бременности не съм пускала, но сега ме съветват заради възрастта...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия