Забременели след ин витро - тема 48

  • 58 432
  • 765
# 180
16дни за 5дневни не бих чакала.
Виж целия пост
# 181
Chuhaleesi правих БХС ,но никой нищо не ми е казал до сега . Супер страннно е от първи вечерта до преди 2 часа кръвното ми е супер над 120 не съм го вдигала . Обаче ми казват ,че от днес сутринта кръвните са ми като вчера по спецално показахелите на бъбреците .
Какво точно на тях не мога да разбера ,дали според тях гледат че още имам белтък в уринта не знам . И не пуснаха да си ходя .
Утре да ме вмъкнели за скан да видят плацентата и според рова ще преценят дали да ги вадят или не.  Днес единия доктор е искал още утре да ме срежат , но другата е казала ,че иска първо на слан да ги видят и тогава да преценят (това ми каза акушврката която ме следеше днес ) . Въобще тук схемите са им странно . Аз се чувствам добре те си мърдат , роновете са им супер ,но както се случва нз 🤷🏼♀🤷🏼♀🤷🏼♀. Искренно се надвям утре плаценти им да са добре и да ме пуснат да си ходя за малко и да изчакат поне до петък тогава влизам в 36с да ги извадят , майка ми идва в неделя така ще ми е по спокойно определено .
Май още не съм се настройла на секциото и св прирснвям 🥴🤗🤗🤗
Виж целия пост
# 182
Pipi, Ууспех миличка, дано да те пуснат у дома и да изчакате поне до 36 та седмица. Аз съм с много висок риск за прееклампсия от БХС 1:37 и тези дни бях с високо кръвно и днес ще си взема направление за кардиолог, че много се притеснявам от сега. Иначе съм на аспирин 150 мг. Дано при всички ни нащата да са добре 🤗
Виж целия пост
# 183
Pipi, принципно от проблем с бъбреците може да се вдига кръвно. Ако можеш поискай преглед с екограф на бъбреците от специалист.

Относно изчисления риск от преекламсия - чак сега видах, че на еднато ми БХС пише 1:15 преди 34 г.с. и 1:6 преди 37 г.с. Аз принципно знам, че съм рискова и съм на АП + редовно следене и дозите ми се повишиха, но не са на мах.
То аз съм на 1/4 хапче отпреди бремеността, а моя риск е по-малък от вашите. Странна работа.
Лека бременост и раждане на всички !
Виж целия пост
# 184
Ох благодаря ви момичета . Дано днес на слана плацентите са в добро състояние . Цяло бременност мина супер , сега какви са тези глупости нз и аз 😅 . Ина тук траурно мога да си поискам аз преглед за каквото и да било . То за един скан чакам 2 дни 🤦🏼♀🤦🏼♀🤦🏼♀🤦🏼♀
Виж целия пост
# 185
Успех Пипи! Дано си седят на топло бебчетата възможно най-дълго!
Виж целия пост
# 186
INA 73 Риск 1 към 6 е много по-висок от 1 към 63. Означава че един случай от всеки 6 е с прееклампсия.
Pipi някъде на резултата от БХС трябва да ти го пише. Те са няколко риска един под друг,  3 вида тризомии (Даун, Търнър и Патау) и прееклампсията. Мисля, че е добре че те държат там и си под наблюдение, чудесно е че бебоците са добре, просто прееклампсията е мн коварна и нещата се обръщат светкавично. Стой си там и бъди спокойна още малко остана. Кога беше вчера и пускахме подписки за възстановяване на IVF, кога дойде момента за раждане ❤️🙏

Pipi, принципно от проблем с бъбреците може да се вдига кръвно. Ако можеш поискай преглед с екограф на бъбреците от специалист.

Относно изчисления риск от преекламсия - чак сега видах, че на еднато ми БХС пише 1:15 преди 34 г.с. и 1:6 преди 37 г.с. Аз принципно знам, че съм рискова и съм на АП + редовно следене и дозите ми се повишиха, но не са на мах.
То аз съм на 1/4 хапче отпреди бремеността, а моя риск е по-малък от вашите. Странна работа.
Лека бременост и раждане на всички !
Виж целия пост
# 187
Chuhaleesi, Благодаря за отговора!
Да, вярно е така, рискът е 10 пъти по-голям.
Виж целия пост
# 188
INA 73 Риск 1 към 6 е много по-висок от 1 към 63. Означава че един случай от всеки 6 е с прееклампсия.
Pipi някъде на резултата от БХС трябва да ти го пише. Те са няколко риска един под друг,  3 вида тризомии (Даун, Търнър и Патау) и прееклампсията. Мисля, че е добре че те държат там и си под наблюдение, чудесно е че бебоците са добре, просто прееклампсията е мн коварна и нещата се обръщат светкавично. Стой си там и бъди спокойна още малко остана. Кога беше вчера и пускахме подписки за възстановяване на IVF, кога дойде момента за раждане ❤🙏

Pipi, принципно от проблем с бъбреците може да се вдига кръвно. Ако можеш поискай преглед с екограф на бъбреците от специалист.

Относно изчисления риск от преекламсия - чак сега видах, че на еднато ми БХС пише 1:15 преди 34 г.с. и 1:6 преди 37 г.с. Аз принципно знам, че съм рискова и съм на АП + редовно следене и дозите ми се повишиха, но не са на мах.
То аз съм на 1/4 хапче отпреди бремеността, а моя риск е по-малък от вашите. Странна работа.
Лека бременост и раждане на всички !

Ох така е и на мен не ми се вярва колко бързо мина времето и ,че трябва да раждам скоро 🥴😅. Сега минаха и ми казаха ,че няма протеин в урината чиста е 🤞🏻🤞🏻🤞🏻 кръвното е добре , ще видим кръвните резултати . Искам само са ден ако трабва да се прибера да си измия косата и да си сложа още някой неща в багажа за след като родя 😅.
А за риска тук трабва да видя какво са ми давали след БХС в Бг не ми дадоха нищо .
Виж целия пост
# 189
Днес бях на преглед -8г.с. и 3 д. Пак само плоден сак и нищо. Не мога повече - 6 опит ми е. Сега незнам какво да правя. Лекаря каза или медикаментозно да го махна - обаче може да има един месец кървене и да не се изчистя,  или серклаж/Кюртаж, ако правилно го пиша,или да се махне с вакуум. Незнам какво да правя. Утре трябва да се обадя на лекаря. Кой от трите варианта да избера. Това ми е първи опит с бременност, а всички други завършваха с 0.
Виж целия пост
# 190
Съжалявам, Мики!
Моите са били медикаментозно и кюретаж. Вакуум не са ми предлагали, но доколкото знам, това е най-щадящият метод. Кюретажа изтъргва лигавицата, а при медикаментозния няма гаранция - един от кюретажите ми беше именно след неуспешен прием на медикаменти.
Бъди силна, но и си позволи да поплачеш и излееш тъгата!
Виж целия пост
# 191
Днес бях на преглед -8г.с. и 3 д. Пак само плоден сак и нищо. Не мога повече - 6 опит ми е. Сега незнам какво да правя. Лекаря каза или медикаментозно да го махна - обаче може да има един месец кървене и да не се изчистя,  или серклаж/Кюртаж, ако правилно го пиша,или да се махне с вакуум. Незнам какво да правя. Утре трябва да се обадя на лекаря. Кой от трите варианта да избера. Това ми е първи опит с бременност, а всички други завършваха с 0.
Направи консулнация при друг.
2012г. моят син който сега е на 8 се криеше до 8.3г.с. , до тогава бях констатирана с диагноза - Кухо яйце, беше ми издадено направление за кюретаж и ми казаха буквално : Стегни си багаж и като прокървиш , с това направление отивай в Майчин дом.
Докато не намерих лекар с добра техника.  в 8,3г.с се видя ембрион с пулсации.
Успех...не бързай да го махаш!
Виж целия пост
# 192
Днес бях на преглед -8г.с. и 3 д. Пак само плоден сак и нищо. Не мога повече - 6 опит ми е. Сега незнам какво да правя. Лекаря каза или медикаментозно да го махна - обаче може да има един месец кървене и да не се изчистя,  или серклаж/Кюртаж, ако правилно го пиша,или да се махне с вакуум. Незнам какво да правя. Утре трябва да се обадя на лекаря. Кой от трите варианта да избера. Това ми е първи опит с бременност, а всички други завършваха с 0.
Здравей, моят лекар ми прави абразио(вакуум) трябваше да съм в 9 седмица, но не отговаряше и сакчето беше празно както при теб. При мен беше стори опит инвитро, на първия не стигнах и до трансфер.
Съжалявам за станалото, абсолютно те разбирам как се чувстваш.
Веднага след процедурата ме пуснаха да си ходя, изписа ми антибиотик, абразиото ми прави репродуктивния ми лекар след като се обадих да им кажа какво е положението, не съм в същия град като клиниката, насрочи ми процедурата за след ден. За в момента се чувствам добре, чакам все още редовен Ц и след него съм на преглед и да се разберем за ЗЕТ.
Виж целия пост
# 193
Съжалявам, ако не съм в правилната тема , но някоя дама има ли опит с инвитро клиники в Дания или Испания, Чехия, освен Турция?
Виж целия пост
# 194
Здравейте момичета влизам само да ви благодаря от сърце за съветите през последните 5 години !
На 6.01.2021 на бял свят се появиха и нашите малки чудеса , Тиана 2590гр и Сава 2000гр .
Усещането е неописуемо и с най искренно сърце го пожелавам на всяка една двойка която искат да станат родители и се борят за това ! 🌍❤🙏🏻
Имах малко усложнения със загуба на кръв и 3 дни бях само на легло едва днес ме вдигнаха ,но вече съм добре , най много се радвам че и двамата проплакаха с изваждането и не са ги мръднали от мен . Мъжът ми ги преоблича и храни 3 дни сега съм аз на ред . 😅
Благодаря още веднъж за всичко много прегръдки от нас 🤗❤🤗❤🤗❤🤗❤❤❤❤❤🍀🍀🍀🍀🍀🍀
Сега се борим за кърмата да ми тръгне 🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия