Забременели след ин витро - тема 48

  • 58 433
  • 765
# 210
pipi, честита двойна радост! Да са здрави и много щастливи моменти заедно! Heart Flowers Four Leaf Clover бързо възстановяване на теб и добре че таткото помага!

Devilche, имаш стиснати палци и от мен! Дано това е твоята година и скоро се похвалиш People Baby
Виж целия пост
# 211
Благодаря ви момичета !
Да ви питам поради загубата на доста кръв от секциото , ми казаха че е нормално краката да са ми подути . На някоя случвало ли и се ? Мойте са много подути тежат ми и се притеснявам Sad . Отделно още не ми е тръгнала кърмата 😩😩😩😩 на всяко хранене ги слагам и двамата да сримулират (имам коластра ) помпа използвам нищо не излиза с нея само пак за стимулиране . Нз какво да правя вече кога ще тръгне 😣🤷🏼♀🤷🏼♀
Виж целия пост
# 212
Благодаря ви момичета !
Да ви питам поради загубата на доста кръв от секциото , ми казаха че е нормално краката да са ми подути . На някоя случвало ли и се ? Мойте са много подути тежат ми и се притеснявам Sad . Отделно още не ми е тръгнала кърмата 😩😩😩😩 на всяко хранене ги слагам и двамата да сримулират (имам коластра ) помпа използвам нищо не излиза с нея само пак за стимулиране . Нз какво да правя вече кога ще тръгне 😣🤷🏼♀🤷🏼♀
Pipi, това с кърмата е строго индивидуално. Аз не успях да се справя. Необходима е последоватвелност, много упоритост и не на последно място здрава психика.
Моя позната успя да запоне да кърми чак в края на втория месец. До тогава слага детето на всяко хранене на гърда и после с помпата стимулира. Това и денем и нощем през 2-3 часа.
Успокой се, пий много вода и дано по-скоро тръгне кърмата и децата да имат желание да засучат.
Моето момче, така яростно ме блъскаше, че ревях защото не "не ме иска" Scream
Виж целия пост
# 213
M -Angel и двамата сучат и ги слагам на всеки 3ч за по 10мин единия и 10мин другия да сучат ,и се спрягат доста добре , но не е тръгнала още опрелено . Вода пия много по 3-4л на ден . Казаха ми зелен чай да пробвам да пия 🤷🏼♀ Дано тръгне много ми се иска да успея с кърменето 🍀🙏🏻
Виж целия пост
# 214
Благодаря ви момичета !
Да ви питам поради загубата на доста кръв от секциото , ми казаха че е нормално краката да са ми подути . На някоя случвало ли и се ? Мойте са много подути тежат ми и се притеснявам Sad . Отделно още не ми е тръгнала кърмата 😩😩😩😩 на всяко хранене ги слагам и двамата да сримулират (имам коластра ) помпа използвам нищо не излиза с нея само пак за стимулиране . Нз какво да правя вече кога ще тръгне 😣🤷🏼♀🤷🏼♀
Pipi, аз бях с много подутите глезени. Не се притеснявай, така ще бъдат известно време. Моите се оправиха напълно чак две седмици след като ни изписаха. Трудно е в началото, но трябва да отделяш време за почивка и да вдигаш краката. Така ще намаляват отоците.
Аз направо се бях изплашила. Все едно не бяха моите крака Stuck Out Tongue Winking Eye
Имай търпение за кърмата. Сега коластрата им е достатъчна. При всеки е различно, моята кърма тръгна на 4ти ден, като гърдите ми станаха камък.
Не се подвеждай по помпата. Бебетата ще исучат много повече, те са уникални помпи. Слагай си ги често на гърда и всичко ще си дойде на мястото. Иска се търпение, на мен ми отне месец и половина два, за да тръгне гладко кърменето, но сега е супер ❤ . С нещо ако мога да съм полезна, съм на разположение!
M -Angel и двамата сучат и ги слагам на всеки 3ч за по 10мин единия и 10мин другия да сучат ,и се спрягат доста добре , но не е тръгнала още опрелено . Вода пия много по 3-4л на ден . Казаха ми зелен чай да пробвам да пия 🤷🏼♀ Дано тръгне много ми се иска да успея с кърменето 🍀🙏🏻
Аз от скоро кърмя, но за краткия си опит съм останала с впечатление, че 3 часа са много голяма пауза за новородено. В болницата така казват, но най-добре е да си кърмиш на поискване. Не гледаш часовника, водиш се по бебетата. Пий доста вода и някакво чайче за кърмачки като се приберете, хапвай си нормално и здравословно. Това е достатъчно.
Добре е да звъннеш на консултант за насоки, но ще те посъветват да ги слагаш на гърда през 2-2,5 часа и да имат минимум 8 хранения за 24 часа. Даже за новородено са малко 8 хранения.
Както каза една приятелка "Кърменето се оказа цяла наука". Всеки среща своите трудности и при всеки нещата са индивидуални. Книгата на Хедра е много полезна, консултантите са отзивчиви.
Вече се наслаждавам на кърменето, но докато се научим и се сработим с малчо, беше трудно.
Бъди упорита и търпелива, всичко ще се нареди Heart
Виж целия пост
# 215
Благодаря ви момичета !
Да ви питам поради загубата на доста кръв от секциото , ми казаха че е нормално краката да са ми подути . На някоя случвало ли и се ? Мойте са много подути тежат ми и се притеснявам Sad . Отделно още не ми е тръгнала кърмата 😩😩😩😩 на всяко хранене ги слагам и двамата да сримулират (имам коластра ) помпа използвам нищо не излиза с нея само пак за стимулиране . Нз какво да правя вече кога ще тръгне 😣🤷🏼♀🤷🏼♀

Честита двойна радост ! Да разстат здрави и щастливи !
Докторите обясниха ли ти на какво се дължи голямата загуба на кръв ? Може ли да е на клексан /фраксипарин ако имаш такъв до секциото ?
Подуването на краката може да се дължи и на това, че няколко дни си била на легло и не си се движила много-много. Поне при мине е така, аз съм все още бременна, но като лежа повечко и ми се подуват краката - на три пъти вече стана и докторката, каза, че е нормално.
Виж целия пост
# 216
Честито.
Моите крака бяха страшно подути от коляното до стъпалото. Мнаха две седмици след секциото.
Аз също имах голяма кръвозагуба и не успях да кърмя. При мен беше от фраксипарина. Нямам тромбофилия, но го слагах, заради автоимунно заболяване.
Виж целия пост
# 217
Честито.
Моите крака бяха страшно подути от коляното до стъпалото. Мнаха две седмици след секциото.
Аз също имах голяма кръвозагуба и не успях да кърмя. При мен беше от фраксипарина. Нямам тромбофилия, но го слагах, заради автоимунно заболяване.

На каква доза фракси беше ? Кой ти следеше дозата на фракси през бремеността ?
На мене различните доктори различни съвети ми казват и е чудо. Каква е връзката с кърменето ? С какво пречи фракси ?
Виж целия пост
# 218
Два пъти съм раждала секцио, само втория път ми се подуха краката от бедрата. Станаха двойни и имах усещането, че ще се пръснат. След операцията ми бяха сложили някакви масажьорни чорапи, но определено не помогнаха. Така мина почти месец, докато спадне големият оток, след това поне още 1-2 месеца докато се оправят изцяло. Относно кърменето, тръгна 10тина дни след раждането. Кърмех 3 месеца близнаците си, заедно на всяка гърда по едно бебенце. Не съм упорствала за повече, благодарна бях и на толкова. Така че не се тревожи.
Виж целия пост
# 219
Честито.
Моите крака бяха страшно подути от коляното до стъпалото. Мнаха две седмици след секциото.
Аз също имах голяма кръвозагуба и не успях да кърмя. При мен беше от фраксипарина. Нямам тромбофилия, но го слагах, заради автоимунно заболяване.

На каква доза фракси беше ? Кой ти следеше дозата на фракси през бремеността ?
На мене различните доктори различни съвети ми казват и е чудо. Каква е връзката с кърменето ? С какво пречи фракси ?



На 0.4 бях. Дозата ми я определяше имунолог. Фраксипарина няма връзка с кърменето. Проблема е кръвозагубата, тя води до по-късно идване на кърмата. При мен беше повече от седмица след секциото.
Виж целия пост
# 220
Аз през цялата бременност съм на Фрагмин 5000 , последните дни бях на 7000 защото се определя от кг . Свга ще трабва да го слагам още 6 седмици . Нищо не са ми казали защо съм имала кръвозагуба и за краката казаха ,’че е нормално след това което е станало и защото съм родила секцио . Аз също нося чорапи не съм ги сваляла , даже по време на операцията бях с тях . Може и от това че не съм ставала 3дни още повече да е оказало влияние нз , от крата на долу са ми подути много 😩😩😩
Виж целия пост
# 221
Лелеее знам си аз всеки ден да влизам и ей го нА един пропуснах и Pipi родила!!!
Браво момиче!!! Ти си герой, бебоците също! Да сте живи и здрави цялото семейство, много много се радвам за вас ❤️❤️❤️🎊
Devilche това е страхотна смелост, психика и себеотрицание, стискам ти много палци Господ, всичкия късмет, планети и вселена да са с теб и да ти се получат нещата. След време всичко това да е само бегъл спомен. 🙏🙏🙏
Виж целия пост
# 222
Chuhaleesi, много,много ти благодаря за подкрепата! Чул те Господ 🙏🏼🍀
Виж целия пост
# 223
Не успях да прочета всичко и набързо пиша Честито,мила Пипи!
Не се тревожи, кърма имаш, какво очакнаш под тръгване, то не е шише със сок и да има много, сега им е достатъчно, първо имаш малко, но ценна коластра, 3ч е доста като интервал, да, опитай на по- честичко.Прегръдки и бъди спокойна и усмихната, не се тревожи!
Виж целия пост
# 224
Честито pipi! Бързо възстоняванен и успешно кърмене!
Трябва да ти изследват албумина и белтъка за подуването на краката, също желязо и хемоглобин след тази кръвозагуба! За кърменето колкото по-често са на гърдите ти, толкова по-добре за стимулиране на кърмата. Не знам доколкото е добре да пиеш толкова много вода, при положение, че се подуваш толкова - не повече от 1,5-2л според мен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия