Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 7

  • 37 993
  • 738
# 330
Може ли някой с опит с БГ пощи да сподели, митнически представителство 12 лв за всяка пратка ли се заплаща, понеже чакам 2 или 3 пратки, от различни места, подлежащи на ДДС. Според тракинга са влезли в бг в рамките на 2-3 дни разлика. Благодаря!
За всяка пратка се плаща 12 лв + 4.80.
Виж целия пост
# 331
Някой скоро да е освобождавал с БГ Пощи? Изпратих им необходимите документи преди 10 дни - нито отговор някакъв, нито движение по тракинга.
Аз имах 8 пратки спрени на митница, като една от тях беше от края на ноември. Едва днес получих всичко. И аз така писах писма, изпращах документи и никакъв отговор 2месеца. Помислих си, че не ми получават писмата.Като им се обадя, ми отговарят, че се работят пратките ми. Имали много пратки и много болни колежки.... ала ,бала, ама искат 16,80 на пратка.  Така започнах да пиша мейли до  митницита и също има един мейл за жалби и оплаквания  и така се  задействаха нещата. Освободиха ми ги всичките с едно пълномощно.
Виж целия пост
# 332
ЕПРИ номерът на Веслец излезна за 1 ден при мен и ми го пратиха по имейл.
Виж целия пост
# 333
Така започнах да пиша мейли до  митницита и също има един мейл за жалби и оплаквания  и така се  задействаха нещата. Освободиха ми ги всичките с едно пълномощно.


Всеки път.... Трябва все с плашене и заплахи за скандали, за да обърнат внимание на човек....
И накрая всички са изтормозени и с горчив спомен...
Виж целия пост
# 334
Някой скоро да е освобождавал с БГ Пощи? Изпратих им необходимите документи преди 10 дни - нито отговор някакъв, нито движение по тракинга.
Аз имах 8 пратки спрени на митница, като една от тях беше от края на ноември. Едва днес получих всичко. И аз така писах писма, изпращах документи и никакъв отговор 2месеца. Помислих си, че не ми получават писмата.Като им се обадя, ми отговарят, че се работят пратките ми. Имали много пратки и много болни колежки.... ала ,бала, ама искат 16,80 на пратка.  Така започнах да пиша мейли до  митницита и също има един мейл за жалби и оплаквания  и така се  задействаха нещата. Освободиха ми ги всичките с едно пълномощно.
Пълни глупости!
Имах пратка от 1 декември при тях, за която не бях уведомена. Едва след като сама писах на пощите разбрах, че е задържана. Една седмица пиша, за да си пратя документите, никаква реакция. Накрая прекарах една сутрин в звънене на телефона им (където всеки път чакаш по 10 минути, преди да ти писне), докато не ми вдигнаха и им казах, че искам да ми потвърдят, че виждат мейла - пратих го отново, момичето каза, че прехвърля документите към митницата и още следващата седмица ми бяха освободени и в пощата. Simple Smile
Просто, както винаги, трябва яко да ги натиснеш, за да работят...
Виж целия пост
# 335
Бях казала, че ще пиша, мито и за бебешки неща, освен ако не са храна или памперси е 20%. Така или иначе върху доставките от UK ДДС няма, заради споразумение. Интересното е, обаче, че все пак се попълва митническа декларация с изчислени суми, но не ги събират. DHL ми освобождаваха пратките.
Виж целия пост
# 336
Интересно стока декларирана на стойност $24, но действително рекламен продукт за който не съм плащала нищо как ще мине митница. Изпратили са я с UPS, откъдето поискаха пълномощно и ЕОРИ. Дали в този случай трябва да заплащам нещо в България след като е подарък?
Виж целия пост
# 337
Интересно стока декларирана на стойност $24, но действително рекламен продукт за който не съм плащала нищо как ще мине митница. Изпратили са я с UPS, откъдето поискаха пълномощно и ЕОРИ. Дали в този случай трябва да заплащам нещо в България след като е подарък?
Какво ви казаха, кой поема разходите?
Виж целия пост
# 338
Интересно стока декларирана на стойност $24, но действително рекламен продукт за който не съм плащала нищо как ще мине митница. Изпратили са я с UPS, откъдето поискаха пълномощно и ЕОРИ. Дали в този случай трябва да заплащам нещо в България след като е подарък?
Какво ви казаха, кой поема разходите?

Кол центъра казаха фирмата, която изпраща пратката, но накрая какво ще се случи не е ясно.
Виж целия пост
# 339
Оки, значи от ЮПС са ви поискали ЕОРИ и пълномощно. Изпращате ги и чакате да ви докарат пратката.
Виж целия пост
# 340
Днес ходих 4 пъти за 1 пратка и всеки път служителя уж казваше какво съм пропуснала. Много се ядосах. Казаха,че можело да взема пратката до 3 дни,ако са изрядни документите. Започвам да си мисля,че нарочно го правят.Пратих имейл на пощата от известието им.. Не знам какво да правя. За Варна става въпрос.
Виж целия пост
# 341


Здравейте, какво се случва след този статус? Пратката е подарък от физическо лице за физическо лице.
Виж целия пост
# 342


Здравейте, какво се случва след този статус? Пратката е подарък от физическо лице за физическо лице.

Случва се  Брекзит. Митничарите ще решат, но минимум ДДС ще се начисли според мен. Ако изпращача не е платил митнически таки може и мито да се начисли.
Виж целия пост
# 343


Здравейте, какво се случва след този статус? Пратката е подарък от физическо лице за физическо лице.

Случва се  Брекзит. Митничарите ще решат, но минимум ДДС ще се начисли според мен. Ако изпращача не е платил митнически таки може и мито да се начисли.
Писах в по-горен пост. Токущо пратих пълномощно за поредна поръчка от UK. DHL ми ги освобождават. Всичко се задържа на митница, попълват данъчна декларация, но ДДС под 100 лв. не се събира. Има някакво споразумение.
Т. е. спират вдички пратки оттам, но мито няма.
Виж целия пост
# 344


Здравейте, какво се случва след този статус? Пратката е подарък от физическо лице за физическо лице.

Случва се  Брекзит. Митничарите ще решат, но минимум ДДС ще се начисли според мен. Ако изпращача не е платил митнически таки може и мито да се начисли.

За Брекзит ми е ясно. Пратката не е онлайн поръчка, а подарък от моя приятелка. Друга подобна пратка ми дойде директно в пощенския клон без да се спира на митница.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия