Свекървата..моля да споделите вашия опит

  • 17 926
  • 341
# 195
От скука ли, от следване на модата да се оплакваме от свекърви ли е...……...
Виж целия пост
# 196
Не е мода, K.A.G. Винаги го е имало това – съберат се жени и започват да се оплакват – от родители, от мъж, от деца, от свекър и свекърва... След време от снахи и зетьове, от внуци... Нищо не искат да променят, съвети не търсят, просто да се оплачат и да им олекне. Психотерапия по комшийски. Simple Smile
Спомни си нашата младост – същото беше. Особено като деца, когато бяхме между чука и наковалнята: мама се оплаква от баба, баба – от мама. А ние по средата обичаме и двете.
Виж целия пост
# 197
Ако младото семейство може да се справя със задълженията си-плащане на сметки,отглеждане на деца и тн. без да очаква помощ от свекърите,а те от своя страна не се бъркат в отношенията на младите,зачитат правото им на личен живот и лично пространство ,тогава отношенията ще бъдат нормални.
Ама звучи малко фантастично....
Виж целия пост
# 198
След като те натоварва, защо ходиш и ти, а не само мъжът ти?
За да не се чувства обидена. Ако не отида почва да мрънка защо не съм там и даже мъжът ми не иска да ходи ако не отида (разбира се ако не е нещо наложително). Преди 30 минути пак звъня няма ли да ходим и 20 минути ѝ се обясняваше, че в момента няма как при условие, че майка ми е със съмнения за коронавирус и чакаме резултати. Накрая изречението беше добре, но на мен не ми пречи да дойдете. Изключително добра е, но просто е обсебваща и нетактична.

не е добра - нахална и нетактична е. Дори на собствената си майка се питвам да обясня, че веднъз излязла от къщи съм отделно семейство - с мъж, без мъж, с дете, с каквото и да е. Гостито трябва да е по желание и от двете страни. Да ти се натресат без покана и всякакво вмешателство е комунално съществуване, което съвременен човек не прави. Моята свекърва е ужасна - освен, e прост и лицемерен човек, ей така в началото влизаше със собствен ключ, носеше мас да си мажа детето и куп простотии. Понеже не разбира от дума, клюът й беше отнет, а аз с времето спрях да общувам с нея, понеже тя не пожела да се адаптира по никакъв начин - очаква всички да правят, каквото тя смята за редно. С майка ми над 20 години сме живяли надалеч една от друга. Сега дойде наблизо, че вече й е страшно сама явно - и тя така влезе със собствен ключ, по време на среща ми махаше с ръце "да ти измия ли чиниите" и много спешно й обясних, че съм на 43 и ако съм искала тъй интензивно да си общуваме, щях да остана да живея при нея.
Виж целия пост
# 199
Баща ми има ключ от нас, все пак е половин собственик. Истинската причина е, че доскоро се случваше да идва да нагледа сина ми.
Но го споменавам, защото ако съм сама, си отключва и влиза, но ако ММ е вкъщи - звъни. Голямо съобразяване с тоя зет, с мен не чак толкова.
Виж целия пост
# 200
не е добра - нахална и нетактична е. Дори на собствената си майка се питвам да обясня, че веднъз излязла от къщи съм отделно семейство - с мъж, без мъж, с дете, с каквото и да е. Гостито трябва да е по желание и от двете страни. Да ти се натресат без покана и всякакво вмешателство е комунално съществуване, което съвременен човек не прави. Моята свекърва е ужасна - освен, e прост и лицемерен човек, ей така в началото влизаше със собствен ключ, носеше мас да си мажа детето и куп простотии. Понеже не разбира от дума, клюът й беше отнет, а аз с времето спрях да общувам с нея, понеже тя не пожела да се адаптира по никакъв начин - очаква всички да правят, каквото тя смята за редно. С майка ми над 20 години сме живяли надалеч една от друга. Сега дойде наблизо, че вече й е страшно сама явно - и тя така влезе със собствен ключ, по време на среща ми махаше с ръце "да ти измия ли чиниите" и много спешно й обясних, че съм на 43 и ако съм искала тъй интензивно да си общуваме, щях да остана да живея при нея.
[/quote]

Животът предлага непредвидими ситуации, когато имаме нужда от най-близките си. Затова  плюйте в пазва, дето се казва да не ви стигне зло.
Виж целия пост
# 201
Но какво общо има едното с другото?
Виж целия пост
# 202
Но какво общо има едното с другото?
Познай. Понеже K.A.G. си живее в такава семейна комуна не може да разбере останалите, които никак не си падаме.
Виж целия пост
# 203
Според мен трябва да се изнесете от там, при първа възможност. Иначе няма да спре да ви се меси в работите и да ви се бърка, да дава акъл и т.н.
Когато аз се отделих с приятеля си , майка му се вманиачи в него - все едно изгуби малкото си момченце. По същият начин не спираше да звъни, за всякакви глупости, каквото се сети,стига да ходи при нея , призна си, че изпитва ревност , защото вече не е единствената жена в живота му. Слава Богу, понеже той също вече не издържаше , то беше занимавка сутрин-обед-вечер и просто отиде един ден до тях и много сериозно разговаря с нея и й даде да разбере, че не може да продължава така, че това е естествен ход на развитието и така или иначе в даден момент ще "излети от гнездото" така да се каже...
Моят съвет е: Бъди търпелива, не говори против нея, не го настройвай , но му споделяй, че не ти е приятно, обясни му, че утре ако имате дете, не е тя главният човек, който ще го гледа,а вие  и следователно, вие взимате решенията за себе си. Нека той сам да направи избор за себе си и той е човека, който трябва да й обясни, културно,разбира се.
Виж целия пост
# 204
Изчетох темата,и другите с подобно съдържание и се питам,защо системно се появява този проблем със свекървата и младото семейство.Ще кажете свекървата несъобразителна,проста и така нататък.Но,като чета има и свекърви работещи, млади,образовани и пак се стига до конфликт свързан с контрол над младото семейство.Единственото решение,след множество опити за нормални отношения е игнориране на мъжката майка от снахата.Но,аз се питам,кое кара свекървата да постъпва по този пагубен за отношенията начин,какво ни липсва самоконтрол,може би!?Всичко уж е толкова просто,синът ти се задомява,има си другарче в живота и вместо да се успокоиш и отпочинеш,да им се порадваш и да погледнеш повече за себе си,още повече се изпълваш с недоверие към младите и се вкопчваш в тях!?
Виж целия пост
# 205
Скрит текст:
Изчетох темата,и другите с подобно съдържание и се питам,
защо системно се появява този проблем със свекървата и младото семейство.
Скрит текст:
Ще кажете свекървата несъобразителна,проста и така нататък.Но,като чета има и свекърви работещи, млади,образовани и пак се стига до конфликт свързан с контрол над младото семейство.Единственото решение,след множество опити за нормални отношения е игнориране на мъжката майка от снахата.Но,аз се питам,кое кара свекървата да постъпва по този пагубен за отношенията начин,какво ни липсва самоконтрол,може би!?
Всичко уж е толкова просто,синът ти се задомява,има си другарче в живота и вместо да се успокоиш и отпочинеш,да им се порадваш и да погледнеш повече за себе си,още повече се изпълваш с недоверие към младите и се вкопчваш в тях!?
Защото масово свекървите приемат задомяването на сина си, като кражба, т.е. една зла уруспия (снахата) им открадва "детенцето". И се започва една борба за надмощие, как да му заемат времемто и да си го върнат до полата. Някои успяват. Зависи колко податлив на манипулации е мъжът още от детството си, защото те такива си обработват момчетата от деца. Само не разбирам как не им е жал за собствените им деца, да ги поставят между чука и наковалнята и да ги карат да избират мама или жената.
Виж целия пост
# 206
Не им е жал, защото това е за негово добро!!!
Виж целия пост
# 207
Не им е жал, защото това е за негово добро!!!
Ти сериозно ли или беше сърказъм?
Виж целия пост
# 208
Мисля, че такива свекърви са властните жени. Аз съм от този тип. В момента, в който се запознах с приятелката на сина ми - не ми хареса. Защо? Чух с какъв неприятен(за мен) тон му нарежда: не прави това, онова. Преглътнах, но се замислих(след време).
  И установих, че в нейно лице виждам себе си. Синът ми така е свикнал от бебе. Така се отнасях с баща му. Той друго не е видял. За нго това е израз на обич.
  А аз? Аз се треса от нерви - как си позволява тя да се държи така с моето момче?

Аз си затраях, външно - никой не знае за моите мисли и терзания. И се замислих, че вината си е моя. Оттеглих се и съм ги оставила сами да си се разбират. Но колко такива като мен не се замислят: С какво навредих на сина си?
Виж целия пост
# 209
Мисля, че такива свекърви са властните жени. Аз съм от този тип. В момента, в който се запознах с приятелката на сина ми - не ми хареса. Защо? Чух с какъв неприятен(за мен) тон му нарежда: не прави това, онова. Преглътнах, но се замислих(след време).
 

А нали горното може да се напише и за тъщата. Нали и тя може да не хареса кандидат-гаджето на момичето и от първата среща. Тя също може да се подразни от тона и отношението към детето и.
Защо темите са все за свекървите? Защо много рядко жена се жалва от подобно отношение с майка си.
Зетьовете пък хич не пишат тук. Но и в т.н. мъжки форуми не съм срещала оплаквания от тъщата. Странно ми е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия