Нашите цветя - обща тема 5

  • 30 830
  • 753
# 645
Много благодаря, MagniМ, заредих си я апликацията, веднага ми разпозна едно, дето не знаех какво е, суперско. Hug Flowers Hibiscus Two Hearts

Натуся, оксалисът с жълтите цветчета от снимката не е purpurea както са написали в описанието, a vulcanicola Zinfandel. Има в ибей, рядък сорт се оказва. Сега с новата телефонна апликация като порасне моя в градината ще го цъкна да му видя сорта, запалих се по идентификации Grinning

Като ги гледам тия живи камъчета се сетих за една неотдавнашна случка, където една жена видяла нещо заровено в земята докато си разхождала кучето,  уплашила се че е човешки крак, и викнала полиция. Полицията разровичкала, оказало се картофи... Satisfied

Да разведря с малко пресен кукуряк. Досега не ми харесваше особено това растение, обаче излизат все по-интересни разцветки.



Виж целия пост
# 646
MagniМ, коя програма за телефон е добра за разпознаване на растения? Flowers Seedling Flowers Herb

И в моята кошница скачаха луковици, скачаха, за стайно цвете отидох, разсеях се, прибрах се и чак вкъщи се сетих за какво тръгнах. След няколко дни пак отидох с цел да си го купя стайното цвете, но пак взеха да скачат луковици, пакетчета, пак се прибрах, пак гледам - не съм го взела стайното. Laughing



Скрит текст:
Такъв се самонасажда из градината, по саксии и дори по ъглите на оранжерията, на слънце, на сянка, на 5С, на 50С, удавен, пресъхнал, и на отвесна каменна стена беше расъл, трифид някакъв марсиянски 😜 Друг аз садих, със зелени листа, поливах, пях му песнички, едно листо пусна и се скри да спи зимен сън Unamused

Фрезии садя няколко години, и... нищо. Пак взех, харесват ми и ще упорствам. Март пише на пакета да се садят.

И аз си купих семена люти чушки за първи опит в живота ми Ще разкажете ли накратко вашия начин. В какви съдове и почва ще ги насадите сега и колко пъти ги премествате до последното им местообитание.
Няма по-лесно растение. В градинарската тема ще пусна снимки. Садиш под похлупак докато покълнат, държиш на топло, поливаш  да е мокро, като станат няколко сантиметра ги прехвърляш в по-голяма саксия, 20см широка и толкова дълбока, слагаш на светло и топло, поливаш, береш, ядеш. Ние последните ги брахме декември, накичих ги на прозореца, още не са се сбръчкали. Имахме шест вида, тези май са халапеньоси:



anelka87, не им трябват дупки, може да поливаш с по-малко количество вода, да не загнива. Ако искаш може на дъното да сложиш няколко сантиметра по-едрикамъчета или просто парченца стара строшена саксия, така корените няма да се киснат.

три вида еукомиси купих миналата година, само този на снимката ти  цъфна Simple Smile но листа имаше предоволно. може тази година да се реваншират.
Simple Smile

подскажи какво е оранжевкото. Simple Smile грабна ми погледа. Simple Smile
Виж целия пост
# 647
И аз си поръчах един еукомис заедно с други луковици. Ще ми ги пратят чак през март, кога ще ги садя, кога ще цъфтят Laughing

Някой да отглежда успешно алоказия или стефанотис? Първото не расте, второто расте без да цъфти.

Кукурякът е много хубав, любим ми е. Моят е бял.
Виж целия пост
# 648
Аз отглеждам алоказия на работа. Това е снимка от 28.11.2019 г., която съм споделяла в тази тема.

Междувременно започна великата пандемия. Ходенето на работа беше епизодично и липсата на грижи донякъде се отрази и на алоказията. Миналата година отново имаше 2 цвята едновременно, но по новогодишните празници отсъствах един месец и като се прибрах липсваха листа от алоказията ми - от 5 листа бяха останали 3. Май не трябва да я оставям. Smirk
Виж целия пост
# 649
D&A, би ли споделила как я поливаш и къде стои саксията? Четох, че обича влага и сенчесто местенце, има ли нещо по-специално при отглеждането? Пръстта в саксията ти изглежда камениста, градинска пръст ли е това?
Виж целия пост
# 650
Ефибуш, страхотен е кукуряка, къде го отглеждаш, не мисля, че е в България?
Виж целия пост
# 651
телефона прави прекалено големи снимки и форума не ги приема, а не ми се играе всеки път да снимам екрана за да се намалят и да мога да ги кача. Sad

St. Dobri,  защо не си нагласиш мобилния да ти прави снимките по-малки? Ти можеш да избереш с каква големина да са. Аз съм качвала такива и форумът ги приема. Ако е необходимо да са още по-малки, той си ги намалява автоматично.
Виж целия пост
# 652
MagniМ, много ви благодаря, че сте харесали моите орхидеи. Цъфтежа им е заслуга на търговеца/магазина засега. При мен цъфна само един бял цимбидиум. Grinning
Виж целия пост
# 653
D&A, би ли споделила как я поливаш и къде стои саксията? Четох, че обича влага и сенчесто местенце, има ли нещо по-специално при отглеждането? Пръстта в саксията ти изглежда камениста, градинска пръст ли е това?

Пръстта е незнайно каква (каквато е имала чистачката при засаждането). Не съм я бутала с години, че ме е страх да не си уморя цветето. Струва ми се, че саксията вече е малка, но не съм събрала смелост за преместване на алоказията. Ето, тук на снимката се вижда, че са излезли някакви малки грудчици от корените.


Цветето е сложено на перваза на северен прозорец. Поливам го само в чинийката, отгоре пръстта му винаги е суха. Специални грижи не полагам, само си го обичам. Simple Smile

Макар и да не съм от фенките на орхидеите, не мога да не споделя красотата на цветовете.


Продължавам да ви чета и да се радвам на красотите, които споделяте.
Виж целия пост
# 654

Хайде малко настроение в този мразовит ден/и верно, че цветята скачали, големи подстрекателки сте. И нали съм Тома неверни да проверя и хоп и вместо олио...
Виж целия пост
# 655

Хайде малко настроение в този мразовит ден/и верно, че цветята скачали,
E-e-e , ама твоите от синхронно скачане.
Виж целия пост
# 656

Хайде малко настроение в този мразовит ден/и верно, че цветята скачали, големи подстрекателки сте. И нали съм Тома неверни да проверя и хоп и вместо олио...
Тея скокливковци примули ли са? Къде ще ги разположи те за местодомуване?
Виж целия пост
# 657
двете гимнастички са за навън.
първата май не издържа на студ.
Виж целия пост
# 658
двете гимнастички са за навън.
първата май не издържа на студ.
Аз за това пращам мъжО за ориз, боб, олио 🤣 Раничко ми се струва за примулки.
Виж целия пост
# 659
Примулите са обконика и пише, че издържат до - 1градуса. За сега ще са в кухнята понеже е по хладно, а после на вън. на тази стойка докато измисля някакви летни, който издържат на пек
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия