НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 2

  • 20 730
  • 746
# 270
Пробвай през деня да предлагаш по-често да суче. Както Пистачио пита, колко обилно напишкани памперси имате на ден?

Аз давам гърда на всяко мрън, не само ако показва че е гладен.
Виж целия пост
# 271
През деня хапва на 3 часа обикновено. Понякога през 3,30-4 ч., защото спи. В редки случаи на 2,30 ч. Да, ще пробвам по-често хранене.
Акането е по 1-2 пъти всеки ден. Само нощните памперси понякога не са много намокрени.
Виж целия пост
# 272
През деня хапва на 3 часа обикновено. Понякога през 3,30-4 ч., защото спи. В редки случаи на 2,30 ч. Да, ще пробвам по-често хранене.
Акането е по 1-2 пъти всеки ден. Само нощните памперси понякога не са много намокрени.

Моят яде нон стоп и вечер не прави толкова паузи, а е качил 850гр. 600гр си е колкото трябва за един месец, все по-малко ще качват оттук нататък. Но ако се притесняваш, пробвай по-често да даваш, макар че то детето, ако е гладно, ще си покаже.
Виж целия пост
# 273
Хелинор и бебка наддавашр 2 месеца по 900гр., този само 600 . Утре сме на консултацив , ще пиша какво е казала педиатърката
Виж целия пост
# 274
Оппа, направили сте нова тема а аз съм пропуснала Simple Smile))

При -10 излизахме с дебели зимни чували в количката. Днес на +10 бяхме с боди, ромпър и отгоре поларени гащи и качулка. И одеалце - еми веднага изритаха одеалата, топло им беше. Изобщо на жега не търпят - крещят докато не ги облека подходящо.

бтв подарявам мляко лактана био козе, отворено преди седмица, липсват около 10 лъжички от него. Ако на някой му се пробва, да даде знак.
Виж целия пост
# 275
Аз също кърмя на поискване. Горе долу на 2,5-3 часа. Ако сме навън може да поспи и да яде през 4ч, въпреки че последните пъти не спеше много. По мои изчисления сега е към 7 кг, пак на 9.02 сме на консултация ще видим, колко ще е качил и какво ваксини ще му сложат.
Все още не мога да се престраша да кърмя навън, но в колата кърмих няколко пъти. Акането е болна тема при мен, след голям запек го следя много. Има дни на всяко ядене, има и такива по веднъж.
При мен също има не много напишкан памперс (последното ядене 22:30-23ч след това се буди сам около 3-4 ч и памперса е почти празен).
Виж целия пост
# 276
Момичета аз ползвам тази раница от ден първи, то нее раница ами парче плат еластичен и съм много доволна. Бебка спи с часове вътре а аз си върша нещо в къщи или спя и аз, като не се притеснявам че, ще я изпусна. На вън излизаме всеки ден но с количката. Космонавт не ползвам имам два но тя не ги търпи. Обличам боди отгоре как им казвате ромпър аз казвам гащеризон и ако е мноооого студено тънко якенце. Защото ако не може да си движи ръцете плаче яко и одялце. От две седмици ползвам коша за над 6 месеца или лятния както му казват в България, защото в него може да вижда наоколо и стои повече. Тя нее бебе което спи навън.
Виж целия пост
# 277
Това е еластичен слинг и може да се ползва от раждането. Обаче чета, че не е удобен за бебе след 3-4 месеца, като натежи. Тогава се преминава към раница.
Виж целия пост
# 278
Друго мен ме тревожи. Връщаме се от педиатърката и тя каза, че малката наддала само 600 гр. за месец и било малко. Предният път наддаватето било двойно - 1300 гр. Според нея гладувала. 🙄 А тя доста повръща. Нощем прави паузи от по 6-7 часа, но тя каза да не я будя. Вашите бебчета колко наддават за месец? Аз кърма имам и ми е стпанно, но според нея не плачела от колики.
Аз като кърмя, съответно не знам колко яде. 🤔🙄
[/quote/]
Не разбирам много, но педиатрите гледат някакви растежни криви, т.е. 600 може да е в нормата, но на фона на 1200 предния месец може да е малко. Но пък ако е дръпнала на дължина това е добро обяснение, чувала съм, че някои месеци израстват по скоро на дължина. Според мен ако са пълни памперсите и детенцето  е в кондиция би трябвало да са ок нещата. А каква е причината за драйфането, при нас е от моята тъпотия обикновено защото му натискам коремчето без да искам ако сменям памперс след хранене, което ме трябва по принцип да се прави, или ако не съм го оригинала добре.
Виж целия пост
# 279
Ръстът е добре - + 2 см. и е 59 см.
По принцип много плаче напоследък.
Успокоява се основто като я държим на ръце.
Виж целия пост
# 280
От няколко дни си е направил режим вечер да яде през 2ч и реве до пръсване. Даже снощи се буди да яде, което не се случва по принцип. И за няколко дни бузите му са пораснали бая. 😄

Мъглата най-вече ни спира да излизаме. Вчера разходката ни беше супер, тъкмо се прибрахме и като се спусна една гъста мъгла.. 😕

Сега новото е, че започна да се криви, в смисъл да се огъва настрани от яд и да рита, когато е недоволен. Явно иска да си показва вече характера. Да видим занапред кой ще бъде по-голям инат - той или аз. 😈🤭
Виж целия пост
# 281
В това пролетно време малкият излиза с домашните дрехи (боди къс ръкав и гащеризон), а отгоре плюшено гащеризон мече - за каквото Евелинка пусна линк. В количката си има чувалче и това му е предостатъчно. За мен важното е ушите да са покрити, това ми е слабото място на мен и за това следя при Ади.
В слинга го носех по боди дълъг ръкав, панталонки и чорапи, но засега преустановявам излизанията със слинга, докато се сдобия с леко яке за бебеносене.
Не виждам смисъл да се взима колд крем вече, като детето няма да излиза при ниски температури (поне под 5 градуса). По-скоро идва време за слънцезащитен крем - времето ще се затопля и пролетта все повече наближава, а с това и все по-дългото стоене навън при слънчево време.
Аз бях взела колд крем, но май два-три пъти да съм казала детето и то защото мажех и таткото, когато излизаше с нас, че той хич не обича студено време. Забравях да мажа Ади, когато сме само двамата Simple Smile
Аз кърмя често, но детето е само на 2 месеца, а вашите (повечето) са доста по-големи, та няма какво да ви описвам как е от там, където отдавна сте минали.

Слингът се води до 3-месечна възраст ориентировъчно по две причини. Първата е, че натежава на мама. Другата е, че като натежи бебето, започва да му се впива платът и да му се отбелязва силно на крачетата. Това са индикаторите, при които може да се премине на друга носилка, иначе няма проблем и до по-късни месеци да се носи в слинг.
Виж целия пост
# 282
Божо излиза с дрехите от нас - блуза, панталон, чорапи, терлици о елече без ръкави. Това ни е в момента..и одеало.

Хелинор, Божидар беше качил 1.4 кг миналия месец и педиатърката ни каза че е доста и тоя.месец да не качва повече от 500 та... Ето еднакви случаи различни подходи
Виж целия пост
# 283
Като чета как обличате вашите мъници си мисля, че моята е голям инат от малка. 😆Аз си я обличам с ромпър и отгоре плюшено космонавтче, с качулка, защото шапки на търпи, точно като майка си. И след това в количката я завивам с одеялце, иначе е голямо викане и рев ако сложа екстра слой.
Вчера беше 13 градуса и ѝ облякох ромпър, с едни дебели чорапки, те са доста големи и ѝ стигат до над коляното, така че са си направо като панталонки за нея, и отгоре едно зимно якенце, плюс одеялцето, което е като порт-бебе и минава и под нея.
Да се похваля. Снощи хапна в 21ч. и веднага заспа. Към 22ч се пробуди и я люшках около 20 Мин, но все още си спеше бебето. И от тогава като заспа, чак в 5:45 се събуди да хапне. Ама аз наши съм шматка от 3ч на всеки час се будя да я проверя. Но си поспахме най-накрая.
Виж целия пост
# 284
Vessy.k, какви кърмачески блузи си взела? И аз си търся.
Helinor, да не й е грешен кантара? При твоите количества кърма е странно. Но няма какво да направиш, освен може би да предлагаш по-често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия