Житен режим на учителя Петър Дънов -13 тема

  • 30 419
  • 434
# 420
Мисля да направя режима на датите през февруари. Винаги съм го правила февруари края до началото на март. По-добре ми се струват и логични някак предвид идващата пролет и пречистването преди нея от зимните тежки храни и големи софри. Имам въпрос към по-опитните с режима. Предстои ми 4 дни преди началото на режима февруари операция според Вас ще имам ли ползи от режима за по-бързо и лесно възстановявае предвид, че няма да натоварвам организма си с гежки храни и ще може да си насочи енергията към възстановителните процеси или обратното възможно е да е по-слаб и забавя/влоша възстановяването си ?
Виж целия пост
# 421
Според мене, по-леката храна ще даде възможност на организмът по-лесно да се справи с възстановяването след интервенцията. Не случайно, при грип и други сериозни болестни състояния губим апетит.
След някои мои боледувания съм била известен преиод на диета по лекарско предписание.
В крайна сметка обаче, лекарите знаят най-добре, след операцията ги попитай.
Виж целия пост
# 422
Тежка ли ще е операцията? Според мен не е много подходящо честно казано, но зависи от конкретните обстоятелства
Виж целия пост
# 423
Averinn9,  не съм много компетентна  по темата, но аз не бих започнала този режим веднага. Все пак има отражение върху имунитета. Зависи каква точно е операцията, но една кашлица например може да е проблем. И аз съм за по-лека храна в началото.
Виж целия пост
# 424
суровото жито не е лека храна,  просто е малко храна
спред мен житният режим е за здрав имунитет, не се шегувай с тялото след операция
Виж целия пост
# 425
Сега ви открих тук. Досега следвах съветите във фейсбук групата. Миналата година за първи път правих режима, с лимец, чувствах се много добре.
Знам, че официално е края на януари, но тогава не се чувствах готова, ще го почвам сега, в сряда, на 27 март.
Купих си грухано жито, но чета че не е за препоръчване за проблеми със стомаха. Сега се колебая пак лимец или жито, но определено ще го варя, стомаха ми не понася покълнали. Някакви съвети?
Виж целия пост
# 426
Напротив - груханото е при проблеми със стомаха и зъбите. Но не го варете, само го запарвайте. Не е много добър вариант, но пак ще има някаква полза.
Виж целия пост
# 427
Между груханата пшеница и лимеца, вторият е за предпочитане.
Аз правя с лимец, пшеницата за покълване ми е много твърда за зъбите.

Успех с режима.
Виж целия пост
# 428
Благодаря ви, аз почвам от сряда. Но лимеца ще го варя, миналата година започнах със запарване, но не стана и продължих с варен, макар и не стриктно по инструкциите.
Виж целия пост
# 429
Но опитвала ли си само накиснат, за 24 часа с два пъти смяна на водата на 8 часа. Омеква и е вкусен и много по-полезен. Не е агитация, просто по-дълго накисване, води по-мек лимец.
Виж целия пост
# 430
Но опитвала ли си само накиснат, за 24 часа с два пъти смяна на водата на 8 часа. Омеква и е вкусен и много по-полезен. Не е агитация, просто по-дълго накисване, води по-мек лимец.
Най-напред опитах накиснат, след това попарен, не омеква дори малко, сигурно тукашният лимец е по-различен.
Виж целия пост
# 431
Аз житото го киснех повече от 24 часа. опитай през 8 часа смяна на водата, за да не вкисне и виж за колко време омеква достатъчно за твоя вкус.
Виж целия пост
# 432
аз накисвам три дни назад
ако ще го го ям във вторник- накиснала съм го в неделя вечерта
накисвам по една доза и държа в хладилник
Виж целия пост
# 433
житото го кисна 24 часа, след което махам водата и го държа само мокро /мие се периодично/ и покълва за около 36 часа, зависи от температурата. така покълвам и лимец, но той става по-бързо. щом е бил твърд не е бил покълнал. иначе става много крехък.
дорет, според мен не си много наясно какво правиш, казвам ти го добронамерено.
Виж целия пост
# 434
Наясно съм за житния режим, чета във фейсбук групата, изчетох къде ли не. Ще опитам с киснене да видим какво ще стане.
Благодаря все пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия