Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 35

  • 68 684
  • 737
# 270
Ние днес уж по-постничко, че сладки неща правих, а като гледам какви трапези сте подредили, пищни 😍 току виж вкъщи се появила някоя среднощна баница Satisfied

Гофрети правих, на Везувии стана, лава се ля Smile



С мед и масло ги ядохме



И един тънък чийзкейк правих, с маскапоне и сметана, без готвене



И за да си останем тънки и ние, само карфиолче с чушки и наденица, подправени със соев сос и сусам

Виж целия пост
# 271
Свински гърди с кисело зеле

Един козунак, който сглупих и не направих както трябва, префасонирах в браунис. Рецептата е на "Опитайте...."
Много вкусен десерт се получи.


Дороти, бързо възстановяване.
Хубава вечер на всички!
Виж целия пост
# 272
Честити да са ви рождениците, момичета, нека са много щастливи!
Яхния и тава джигер от предните дни



Днес след работа направих няколко неща, да има за утре, че и за вдругиден, кой каквото обича.
Гювеч с пилешки бутчета

Спаначено-грахова супа

Пълнени картофи с червен боб, малко царевица и чедър

И у нас локумки, тези са с масло

Здрави бъдете!
Виж целия пост
# 273
Добре, че се нахраних... (ама как само се нахраних, не мога да дишам 😢)

Ето това хапнах- свински гърди с кожа, с картофи- бавно печени... ммм...



и порция

Виж целия пост
# 274
С кюфтета от броколи и сметаново-лимонов сос тормозих тази вечер популацията вкъщи Simple Smile
Виж целия пост
# 275
Честити рожденици, момичета! Да са здрави и щастливи!
Пилешко с картофи, грах, моркови и кисели краставички на фурна

 
Кисело зеле с пиле


Някакви морски риби с лимон и розмарин на фурна и броколи с горчичен сос




Банички


Соленки с бутер тесто


Тортили със сирена, филе и зелен лук
Виж целия пост
# 276
Благодаря ви!
Фортуна,  много мило! Hearts

Merelenda , винаги отзивчива! Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 277
Честито на рождениците. Днес и аз имам рожденичка. И двете торти направих за нея.
Виж целия пост
# 278
Честити рожденици на всички, да са ви живи и здрави, и много щастливи Heart
Дороти, бързо възстановяване Hug
Мими, тортите са чудни Simple Smile
Спагети с доматен сос и пиле

Зелена салата с пиле

Ципура и гриловани зеленчуци

Пилешка пържола и салата от моркови и ряпа
Виж целия пост
# 279


Виж целия пост
# 280
Салата с киноа

https://www.instagram.com/mamascookingexperiments/
Виж целия пост
# 281
Тайна, сусамки ли е десерта? Бихте ли споделили рецептата?
Аз да се похваля с тиквеника на Марчева
Виж целия пост
# 282
Честити да са ви рождениците, момичета! mimi0585, тортите са много хубави!
Заек с лук, чесън, маслини, сушени домати, бекон, бяло вино, мащерка и магданоз. Заешки дреболийки с гъби и ориз. Много вкусно! В оригинална рецепта на тиган, при мен започнато на тиган, завършено във фурна.

Скрит текст:

Давала съм линк преди, ако на някой му е интересно https://www.edimdoma.ru/retsepty/47720-krolik-retsept-vyhodnogo-dnya. Само с коняк не фламбирах, да не запаля кухнята. Relaxed
Броколи със синьо сирене, течна сметана и пилешко филе.

Перуанска чорба Чупе с пилешко (забравих да сложа лайм).

Пица.

Салата и шницел от телешки стек аламинут.




Запеканка от карфиол, кайма, печени чушки, моцарела и кашкавал. Вместо бешамел от Лидл, който надлежно съм скрила от себе си и после намерих, но беше късно, сложих гъста течна сметана.  Нямах и мляко за да го направя сама.

Телешки бургер.

Имаше и лаврак на фурна с картофи, но не снимах.
Mikkey,
Скрит текст:
Муми, любопитно ми е като има нещо интересно за ядене у вас как е, щом на това изобилие му казваш "нищо интересно"?  Heart Eyes Hug
Не е интересно, щото не съм готвила нищо ново, само дежурни манджи.
Виж целия пост
# 283
mimi0585, много красиви торти!   Нека и животът на рожденичката да е прекрасен!

Муми, ако телепортираш малко от най-дежурните си манджи, ще съм мнооого доволна!

Забулени пържолки на фурна,


пак плодовият сладкиш, надявам се трети път да не го искат Simple Smile


и себе си поглезих - питки с извара.
Виж целия пост
# 284
Тайна, сусамки ли е десерта? Бихте ли споделили рецептата?
Десерта е  пържен ориз с  карамел, стафиди и мед. Но оризът не разцъфна, както в клипчето,което гледах, но пак става за ядене.Досега търсих клипчето в историята ми на ютуб, но за съжаление не го намерих. 50 грама ориз се пуска в много горещо олио, докато изплува отгоре.Прави се малко карамел с вода, захар, масло и мед и се разбъркват ориза и  сушените плодове в него. В плосък съд постлах хартия, сипах сместа, изравних с шпатула и оставих да изстине и стегне.

Днешния ми хляб.
Скрит текст:
И дюнер поискаха,


Да честитя на всички празнували, здраве и късмет им пожелавам! Извинявам се, че късно, но все си мислех, да честитя и  после забравях.Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия