Месецът на любовта дойде, а ЮНЧЕТО в нас расте (Тема 5 - 2021)

  • 50 051
  • 743
# 285
Аз да си призная малко ви завиждам с пазаруването,много е приятно и разтоварващо,но тъй като имам доста неща от баткото засега се въздържам.Да споделя и аз моя скромен опит откъм бодита и кошари.Както вече споменах,бях,като луд с картечница без да гледам дали бодитата който купувам са с цип или с капси,всичко което ми харесваше го купувах.Тези с цип са удобни тъй като с едно движение и са закопчани,но за новородено минуса при тях е,че при смяна на памперс трябва да ги свалиш целите и ако бебето спи не е много удобно,докато при капсите е достатъчно да разкопчееш само при крачетата.Тези който се промушват през главата,твърдо не.Бях купила едно такова дори и не бях забелязала,беше супер сладурско,но при първото обличане така ме изнерви,особено с новородено което все още не може да си държи главата,че директо го нарязах с ножицата и в коша.Относно марки на мен фаворит ми е gap,не само са много красиви,а и колко пране и сушене в сушилната са видели,и не са мръднали,нито цвета им е избелял.За кошарите,имам и дървена и сгъваема(травел кот) последствие купих и на Chicco next to me,ето тази последната е най добрата ми покупка,просто няма такова удобство,чак ме е яд,че я подарих,но определено сега ще си купя отново,единствения минус при нея,е че не е от най евтините,а я ползваш за около 6 месеца максимум година в зависимост колко голямо е бебето.За количка,миналият път бях заложила на висок клас скъпа количка и чесно казано не е нищо особено освен,че наистина беше много красива,сега ще гледам да купя нещо средно.
Виж целия пост
# 286
Момичета, включвам се много притеснена от вчера. Всичко с бременността ми до тук е спокойно и нормално (чукам на дърво), всичките ми изследвания са добре, бебчето се развива добре, но вчера ми излезе резултата от цитонамазката, която ми взеха профилактично и за мой най-голям шок и ужас пишеше Група 3 Б...  Confused веднага си знаех, че това не е добър резултат, до момента винаги цитонамазката ми е била в норма. Разтреперих се, не знаех на кой свят съм, начетох се на страхотии в интернет... Веднага се свързах с АГ, тя каза, че няма нищо толкова страшно и притеснително, на бременните винаги имало изменения при цитонамазката, щели сме да следим нещата и ако нещо се налага да се предприема, ще е след раждането. На вас случвало ли ви се е нещо такова или чували ли сте за такива случаи? От вчера не съм на себе си, опитвам се да не се притеснявам, но вече не знам какво да мисля. Всички около мен ми казаха, че бременността изменя шийката на матката, имах и кръв по пробата след взимането и може това да е повлияло Confused
Виж целия пост
# 287
Минавам и аз на отчет след втората ФМ.
Малък пикльо си е съвсем наред. Хванахме го да пишка и доктора си го записа за себе си, защото не се случвало често. 😄
В крайна сметка успях да си сменя часа и ме гледа Георгиев в Надежда. Безкрайно съм доволна от неговото отношение и изобщо присъствие.
Кистите в мозъка са изчезнали, още като му споменах, че е имало и той супер спокойно: Аааа те изчезват, сега ще погледна.
И да, нямаше ги.
Сърцето е супер и не ме насочи към допълнителни наблюдения, аномалията, с която е роден баща ми не е наследствена.
Плацентата вече не е Превиа, а Маргиналис и очакваме да се вдигне още малко.
Да продължавам с Магнерот, за да спира контракциите (защото имам доста). Никакви други изследвания не са нужни и за него е ок, че до края нямам планирани други прегледи в ЮК. Вече само следене на сърцето ще ходя (тонове) след 28-30г.с.

Официално откривам шопинг сезона и се наръсвам със син прашец 💙
Виж целия пост
# 288
Благодаря ви момичета, че споделяте относно дрешките! Аз изобщо не мога да се ориентирам, а от другия месец като поприключим със стаята и мебелите ще почна да купувам. Имам приятелка с майско бебче и ще се консултирам и с нея какво е купувала и как го е обличала. И не мисля да се презапасявам. Майка ми е изплела едно много хубаво одеалце от плюш прежда, много мекичко. Става за количката да си го завивам.
biboniss, доколкото знам цитонамазката при бременност може да покаже отклонения. Не се притеснявай щом и АГ те е посъветвала да не се притесняваш излишно.
Да ви питам вие вечер как се чувствате? Аз сутрин съм супер, корема ми е нормален, не ми тежи. Стане ли 5-6ч нито мога да вечерям, почват киселини, почва една тежест в стомаха все едно съм изпила 3л вода наведнъж. И последните дни хапвам малко кисело мляко и това е. И съм като балон. На сутринта корема ми е наполовина..
Виж целия пост
# 289
И аз съм харесала Chicco next to me, единственото притеснително е, че е наистина само до 6м, видях, че има и други модели next to me, по-евтини от Чико, но не съм гледала те до колко месеца са.

За дрешките ми е трудно да преценя кой размер 50 или 56, може би ще взема повечко от 56 и по-малко от 50, пък ако ни потрябват по-малки, ще се тича до мола, ако е отворен Smiley

Моя корем също вечер е доста надут и изглеждам като в 8-ми месец Blush, сутрин всичко си е нормално.
Виж целия пост
# 290
Веднага си признавам Simple Smile и аз гледам оферти на Chicco Next to me. Освен дървеното трансформиращо се легло, предпочитам в началото бебето да спи до нас и да не будим каката в детската стая.

И аз съм така с корема всяка вечер. Гледам да се храня по-рано преди 19 ч. След това пия пробиотик, чайче от лайка с лимон или джинфжифил. Ако към 21 часа продължава да ми е дискомфортно, пия едни бебешки Еспумизан комфорт капки - с дозата за възрастни.
Виж целия пост
# 291
Добре де, каква е ползата от тази цитонамазка по време на бременност, като така или иначе: първо - показва фалшив резултат с изменения в много от случаите и второ - и да има нещо, не се третира, чака се бебето да се роди, след което пак се повтаря и се предприема лечение при нужда? Та единственото, с което се сдобива човек след този резултат, е притеснение и стрес...
Моята АГ ми каза директно още в началните седмици, че няма да ръчкаме в шийката на матката по време на бременността и не съм повдигала повече въпроса. Иначе преди година бях първа група.
Виж целия пост
# 292
Момичета, включвам се много притеснена от вчера. Всичко с бременността ми до тук е спокойно и нормално (чукам на дърво), всичките ми изследвания са добре, бебчето се развива добре, но вчера ми излезе резултата от цитонамазката, която ми взеха профилактично и за мой най-голям шок и ужас пишеше Група 3 Б...  Confused веднага си знаех, че това не е добър резултат, до момента винаги цитонамазката ми е била в норма. Разтреперих се, не знаех на кой свят съм, начетох се на страхотии в интернет... Веднага се свързах с АГ, тя каза, че няма нищо толкова страшно и притеснително, на бременните винаги имало изменения при цитонамазката, щели сме да следим нещата и ако нещо се налага да се предприема, ще е след раждането. На вас случвало ли ви се е нещо такова или чували ли сте за такива случаи? От вчера не съм на себе си, опитвам се да не се притеснявам, но вече не знам какво да мисля. Всички около мен ми казаха, че бременността изменя шийката на матката, имах и кръв по пробата след взимането и може това да е повлияло Confused

На мен също ми излезе 3-та група цитонамазката, но при мен докторката го оправда с това, че имам Gardnerela. Сигридов потвърди, че това е възпалителна група и се дължи на същото. Сега ми предстои лечение, пък ще видим.
Виж целия пост
# 293
Здравейте и от мен. Вчера минах през др. Сигридов- нетипично за него този път с нищо не ме наплаши, бебчо е добре- 560 гр. в 21/22 г.с.- малко по- голям от нормата за тази седмица, но той ми обясни, че това целим, тъй като ще го извядят по- рано заради плацентата превия и да не е в кувьоз. Вика ме пак в 28 г.с., за да ми даде стратегия за плацента превия тоталис, така че да стигна до началото на 9 месец без проблеми. Не знам каква ще да е тази стратегия, ама...
Видях, че коментирате легълцата next to me, и ние сме се спрели на такова, а после ще поръчаме легълце по наши размери съобразно мястото, което сме му избрали. Синът ми спеше до мен доста дълго време, тъй като го кърмех и не можех да стоя права вечер. Иначе взехме колича, в която бях влюбена докато минавахме през какви ли не процедури по забременяване- 4moms origami, че беше много изгодна като цена. Сестра ми ще ми вземе бебешко гнездо, дрешките и те са решени, харесала съм си и люлка шезлонг пак на 4moms и анатомична раница за бебеносене, но с всички тези покупки ще изчакам по- натам, само да са живи и здрави бебоците, нещата се купуват.
Мими, почивай и пий магнезия, аз и но- шпа пия заради контракции. Вецев казва кратки разходки, Сигридов- следващите седмици ходи повече и аз вече съвсем се обърках, но като ходя повече почвам да изпитвам тежест и болка. Стискам палци да не те оставят в болница и да си лежиш у дома. Дано се поуспокои матката и ти да си отдъхнеш.
Виж целия пост
# 294
Има ли някой като мен, който не може да стои седнал? Аз като съм седнала и ниско долу около костта започват много гадни болки. Ето днес имам много работа, седях 2 часа без да стана и сега адски ме боли. Не е стягане, не е контракция, а гадна като опъваща мускулна болка и пробождане. Така и като вървя или се навеждам, изключвам проблема да е тежест, то корема ми е доста скромен размер. Не знам как ще до работя днес, полулегнала някак си...
Виж целия пост
# 295
Добре де, каква е ползата от тази цитонамазка по време на бременност, като така или иначе: първо - показва фалшив резултат с изменения в много от случаите и второ - и да има нещо, не се третира, чака се бебето да се роди, след което пак се повтаря и се предприема лечение при нужда? Та единственото, с което се сдобива човек след този резултат, е притеснение и стрес...
Моята АГ ми каза директно още в началните седмици, че няма да ръчкаме в шийката на матката по време на бременността и не съм повдигала повече въпроса. Иначе преди година бях първа група.


И аз това се чудя... защо ги правят по време на бременност, след като има вероятност резултатът да е компроментиран Confused Аз много се чудех дали да я направя, на мен ми я взеха и късничко, около 17-18 седмица... имаше за първи път и кръв по четката, до сега не бях кървяла при цитонамазка, но докторката ме увери, че всичко е наред, сега след този стряскащ резултат пак ме уверява, че не трябва да се притеснявам... Не знам какъв беше смисълът от този стрес, който изживях вчера и продължавам и днес. В интернет прочетох, че едва ли не това е предраково състояние - точно това й трябва на една бременна да прочете... Confused Успокоявам се, че може наистина да е грешка, благодаря от сърце и за вашето успокоение! Heart
Виж целия пост
# 296
sheli, и на мен така ми казаха - Сигридов иска да се движа много, Вецев каза да намаля движението и да внимавам. В крайна сметка аз не мога да лежа нон стоп защото се побърквам и излизам всеки ден на разходка, но спрях да правя упражнения.
Радева, и аз не мога да седя седнала дълго. Или ме боли корема или кръста и общо взето мога да си хапна на масата и трябва да стана.
Виж целия пост
# 297
Радева-87, аз откакто се помня, обичам да седя по турски и голяма част от деня прекарвам така на леглото. И наскоро забелязах, че след продължително седене по този начин започва една болка около срамната кост и надолу по протежението на двете бедра, нещо като мускулна треска. И аз не знам какво е, но е факт, и е много неприятно и болезнено.

Момичета, с какво лекувате тази Гарднерела? Аз сложих веднъж Метронидазол, пих пробиотик през устата 10 дни и слагах лактобацили вагинално 7 дни. И следващият резултат ми беше - умерена бактериална вагиноза (първият път беше тежка). Но като че ли никой не се трогва особено и бактериалната вагиноза си се приема като почти нормална част от бременността в резултат на малко или много сринатия ни имунитет.
Виж целия пост
# 298
Радева-87, аз откакто се помня, обичам да седя по турски и голяма част от деня прекарвам така на леглото. И наскоро забелязах, че след продължително седене по този начин започва една болка около срамната кост и надолу по протежението на двете бедра, нещо като мускулна треска. И аз не знам какво е, но е факт, и е много неприятно и болезнено.

Момичета, с какво лекувате тази Гарднерела? Аз сложих веднъж Метронидазол, пих пробиотик през устата 10 дни и слагах лактобацили вагинално 7 дни. И следващият резултат ми беше - умерена бактериална вагиноза (първият път беше тежка). Но като че ли никой не се трогва особено и бактериалната вагиноза си се приема като почти нормална част от бременността в резултат на малко или много сринатия ни имунитет.

На мен сега ми предписаха Макмирор глобули. Това е, че при мен тази Гарднерела е от преди бременността. Лекувахме я с няколко курса, но без успех. Тогава докторката каза, че няма проблем да забременея. После Сигридов ме пита как сме я лекували и като му обясних той, каза че без пробиотик за стомаха няма как да се случат нещата. Сега не съм слагала глобулите, чакам прегледа при него следващата седмица, да чуя какво му е мнението.
Виж целия пост
# 299
Оглеждам и аз легла, макар да ми е трето, то преди 10 години бяхме в съвсем друг апартамент, нямахме възможност за много скъпо легло, нямаше и хора с опит с около мен. С второто имах първоначално кош на колелца, дърпахме го в стаите. После взехме дървено легло. Някъде из мазето е, но не ми харесва. Сегашната ни спалня е бяла, малка, няма много място. Харесват ми тези трансформиращатите се, държа да има повивалник на високо, да не се навеждам много. Освен това ми трябва и място за дрешките.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия