Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 46 897
  • 770
# 195
При мен си остава това положение-да ми идва през месец. Имам болки в единият яйчник горе-долу когато по дата трябва да е овулацията. И на мен са ми напрегнати  и чувствителни гърдите почти през цялото време. Мисля този месец да пия примолут нор(бяха ми го изписали преди във БГ за регулиране на цикъла).
Виж целия пост
# 196
Разрових се в нета за специалист и много добри отзиви има за  д-р Даскалов в АГ клиника "Торакс" - Пловдив,ако може препоръка за репродуктивен специалист в Пловдив
Д-р Даскалов и жена му д-р Даскалова са много уважавани в сайта на сдружение Зачатие. Не помня жената какъв специалист е, но и двамата са търсени от хора с репродуктивния проблеми. Влезте в Зачатие и потърсете отзиви за този лекар там. А и със сигурност ще има отзиви и за други репродуктивния специалисти в Пловдив. Успех!
Виж целия пост
# 197
На 46 години сьм и от два месеца започнах да вдигам кръвно.Вие имате ли такъв проблем и пиете ли хапчета?Цикълът ми е редовен засега.
Виж целия пост
# 198
На 46 години сьм и от два месеца започнах да вдигам кръвно.Вие имате ли такъв проблем и пиете ли хапчета?Цикълът ми е редовен засега.
На 50 съм. Кръвно съм започнала да вдигам без да усетя, по някое време след поставянето на хорм. спирала / с нея съм от 2г./ Цял живот съм била с ниско кръвно. Дали от ЕГН-то,  и/или в комбинация с хормона, но има моменти горната ми граница е 169.  Пробвах с канела и чай за кръвно, но не спада достатъчно. Намалих до минимум кофеиновото кафе.  Показах на личната си лекарка какви хапчета взема мъжа ми :  Реновиа 10 мг, и тя ми каза да вземам от тях по половин табл. преди обяд и половин след обяд, но аз невинаги се сещам, обикновено като ме заболи главата "се сещам". Иначе канелата заедно с млякото  и чайчето си ги приемам.
Виж целия пост
# 199
И аз май започвам да вдигам кръвно,но при неприятни ситуации. Миналата седмица бяхме скарани с ММ,стана ми едно разтреперено,задъхвам се,и горя цялата. Аз никога не съм имала зачервени бузи(освен при много силно  и интензивно физическо натоварване),ама тогава се бях изприщила цялата-червена като рак,и буквално си усещах пулса навсякъде -чак пръстите на  ръцете ми пулсираха .И главоболие имах. Нямаме апарат за кръвно в къщи,ама май е време да купим.
По принцип -до сега поне,винаги съм била с ниско кръвно..
Виж целия пост
# 200
На 46 години сьм и от два месеца започнах да вдигам кръвно.Вие имате ли такъв проблем и пиете ли хапчета?Цикълът ми е редовен засега.
Консултирай се с личния лекар. Повод да се включа в темата, която отдавна само следя, не се е налагало да пиша. На 48 г., редовен МЦ, към момента без странични екстри от премено. Цял живот съм била с ниско кръвно. Лятото на два пъти измерих високо и отидох при ЛЛ. Той поиска да меря две седмици сутрин и вечер. Имах апарат за китка, но купих друг за над лакътя, пред мишница или както там се нарича, за по-точно измерване. От това измерване ЛЛ не видя причина да ми предписва каквото и да е, но и показателите с леки отклонения бяха около нормалните. Пуснах ПКК, също ОК.
Виж целия пост
# 201
Преди една година за пръв път измериха 160/90 и след дълго лутане успях да се докопам до кардиолог. Личните правят голяма беля, опитват се да лекуват кръвно. Така направи и моята. Слава Богу, стигнах до кардиолог. Правят се различни варианти, пробва се кои лекарства действат, поне 5 пъти ми ги сменя, докато уцели най-точните за.мен. Никак не е шега работа.
Виж целия пост
# 202
perunika, явно си закрепила нещата. Радвам се! Simple Smile Наистина личните в такива случаи трябва да пращат на кардиолог, а не да се пробват сами, освен ако нямат тази специалност.
Виж целия пост
# 203
Абсолютно съм съгласна с вас относно кардиолозите. Майка ми така лекувана от личната, достигна кръвно 200/100.
Аз и друга забележка имам. Направих си случайно изследване на витамин Д и се оказа доста под долната граница. Личната ми каза да пия по 4 капки всеки ден, лятото да намаля наполовина. Но от тук прочетох,че се взима в комбинация с витамин К. Защо нищо не каза тя. И човек остава със странно впечатление дали могат да помогнат личните правилно.
Виж целия пост
# 204
На личните лекари не им се "дават" направления за специалисти. Така ни е устроена здр. система. Моята се сърди като й искам направление за АГ например, ако и бях и искала и за кардиолог не зная какво щеше да стане, вместо сама да предложи, затова те "лекуват".
Преди доста години освен Л.Л. и стоматолог, жените имаха и личен АГ.
Как ЛЛ ще прецени какъв ми е здравния статус там, като не може да ме прегледа дори.  Ама иначе се цупят за направления.  Предният ми ЛЛ направо ме бе "пратил за операция" на 1 миомен възел малък, само и само да не му искам направления. Смених го, но и тази е така.
Виж целия пост
# 205
Абсолютно съм съгласна с вас относно кардиолозите. Майка ми така лекувана от личната, достигна кръвно 200/100.
Аз и друга забележка имам. Направих си случайно изследване на витамин Д и се оказа доста под долната граница. Личната ми каза да пия по 4 капки всеки ден, лятото да намаля наполовина. Но от тук прочетох,че се взима в комбинация с витамин К. Защо нищо не каза тя. И човек остава със странно впечатление дали могат да помогнат личните правилно.
Чети по внимателно, вит К2 се пие, защото има и К1, който е кръвосъсирващ. Не, че и К2 няма отношение, но по-малко.
И се пие при по-големи дози вит. Д, твоята е малко.
Аз не го пия, не ми се правят интернетни експерименти.
Виж целия пост
# 206
И аз при вас, момичета.
На 45 съм. Най-големият ми проблем е цикълът ми. Редовен, но продължителен, обилен и изключително болезнен. Сега съм така, и на работа не отидох....
И аз съм така и ми откриха миома, която сега ще отстранявам оперативно. Преглеждала ли си се на ехо граф?
Виж целия пост
# 207
И при мен витамин Д е нисък и пия Вигантол.
Виж целия пост
# 208
За мен Вигантол е хубав продукт. С него си вдигнах нивата и все още си го пия. Ендокриноложката каза, сега да го спра, а през есента да купя витамин д на перли, което означава, че ще ми изпише много по- скъп продукт, от който и тя ще спечели.
Виж целия пост
# 209
И аз при вас, момичета.
На 45 съм. Най-големият ми проблем е цикълът ми. Редовен, но продължителен, обилен и изключително болезнен. Сега съм така, и на работа не отидох....
И аз съм така и ми откриха миома, която сега ще отстранявам оперативно. Преглеждала ли си се на ехо граф?
Да, имам три миомни възела. Според гинеколога не са за операция. Но и аз мисля, че те ми правят проблемите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия