Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 46 901
  • 770
# 240
Haralda  и аз имам същите нощни изпотявания, не са всяка вечер, но си ги имам. Събуждам се, усещам ги, отвивам се за малко и после пак се завивам, не им се притеснявам много, на 42 години съм, все още с редовен цикъл. Това е нормално за периода, в който сме.
Виж целия пост
# 241
Haralda  и аз имам същите нощни изпотявания, не са всяка вечер, но си ги имам. Събуждам се, усещам ги, отвивам се за малко и после пак се завивам, не им се притеснявам много, на 42 години съм, все още с редовен цикъл. Това е нормално за периода, в който сме.

И аз така Wink Повече ме дразни събуждането по това среднощно време, но.....
На 46 съм и все още приемам за ок този вид намек за порастването ми.
Виж целия пост
# 242
И аз съм така, на 46 съм, все още ми идва, всеки месец, макар че се мести от 20 до 30 ден. Освен това забелязвам, че често ме втриса и ми е студено-не всеки ден, но го има. Има и дни в които усещам загряване отвътре, но е поносимо. Явно са вълни😉. Другото тъпо нещо е,, че в края на цикъла, около 5 ден, когато явно хормоните трябва да вдигат, се чувствам ужасно-такова вътрешно напрежение и дискомфорт усещам, все едно кръвното ми е 200(мерила съм го, 115/75).Същото е около дните за Ову. Преди нямах такива проблеми. А, и пак в тея дни ставам изключително тревожна, направо паника и шок. На другия ден като се, сетя кое ме е накарало да стигна почти до паник атака, чак ми е смешно как може да го помисля изобщо.... Луда работа! Това какво ти причиняват хормоните никога не съм го предполагала дори... Чудех се да се мажа с Прогестогела, пък дано се поправя малко... После си виках да изследвам прогестерон, пък тогава да мажа_да не обърка нещо... Ама те прогестерон го дават да, се изследва на 21 ден🥴, а на мен на 20 - я ми дошло😂😂😂😂
Виж целия пост
# 243
Аз пък нямам топли вълни,нито нищни изпотявания-обаче боб вече трябва да хвърлям дали ще ми дойде или няма. Обикновено ми прескача месец и на следващия си идва,но пак е неприятно -да не знаеш ще ти идва ли,няма ли и да се чудиш всеки месец.На 46 съм  и аз.А,да-и около датата когато трябва да е овулацията -ще ми се пръснат гърдите направо-много чувствителни и напрегнати. Витамин А и Е от менструация до овулация ли се пиеше?
Виж целия пост
# 244
Витамин А и Е от менструация до овулация ли се пиеше?
Да
Виж целия пост
# 245
Аз на 47 станах. Откак започнах да си правя крачките /демек да се движа/, се чувствам много добре. Гледам по-умерено, постепенно да става, още не се хвърлям в тренировки, че пък от тях се превъзбуждат мускулите ми и не мога да спя. Правя упражнения само. И на мен ми идва на 22 дни средно. А аз по принцип до сега отдавна не трябваше да имам цикъл.
Vache,  сутрин съм на 1 небилет, вечер половинка друго хапче, абе не са големи дози, но засега е ок. Даже вечер, като ударя 1-2 чаши вино и кръвното пада, оняден стигна до 95/60.
Виж целия пост
# 246
При мен вълните са на етапи. Има периоди всяка вечер по няколко пъти, има и периоди без вълни.
Напоследък нямам.
Нямам представа от какво зависи...
Виж целия пост
# 247
Момичета и аз съм така,с вълни ,по скоро нощно изпотявания около врата,тила и гърдите по малко.
Цикъл къде идва ,къде не,хормоните вървят към менопауза.
Килограмите се качиха 1-2 нагоре,ноо се взех в ръце,повече движение,намирам време,преди все нямах,но намирам време за движение,всеки ден и промених храната,намалих въглехидратите до минимум,хапвам зеленчуци,риба повече,пилешко по малко и друго месо по малко,понеже не си падам много по месото,яйца и извара.Ходя и на масаж за целулит и цялостен веднъж в ,ами смея да твърдя,че ефект има два килограма съм надолу за две седмици близо.Според мен движението е най важното.Не се храня след 19 часа,само вода и чай,ако ми се прияде нещо то взимам зеленчук.
Вълните почнаха да се разреждат,чувствам се по добре.Но с тези вълни и изпотявания е ад просто и то все посред нощ,почват към 1 през нощта.
Виж целия пост
# 248
На мен след като ми дойде тоя месец, така и не спряха да ме болят гърдите и корема. Просто е някакъв кошмар. Четох някъде че болката в гърдите се дължи от задържане на вода. За да минимизирам ефекта, реших да сменя солта със заместител на сол. Въобще да не приемам сол никаква. Ефект за сега няма. ОСвен да си прецакам щитовидната от не приема на йод. И аз се чудя какво да предприема. Все едно съм в безкраен предменструален синдром.
Виж целия пост
# 249
Здравейте, приемам фемостон конти и се чувствам добре. Има ли нов продукт по-модерен, пречистен подобен на Фемостон конти?
Виж целия пост
# 250
На мен след като ми дойде тоя месец, така и не спряха да ме болят гърдите и корема. Просто е някакъв кошмар. Четох някъде че болката в гърдите се дължи от задържане на вода. За да минимизирам ефекта, реших да сменя солта със заместител на сол. Въобще да не приемам сол никаква. Ефект за сега няма. ОСвен да си прецакам щитовидната от не приема на йод. И аз се чудя какво да предприема. Все едно съм в безкраен предменструален синдром.

На мен отводняващо ми действа тинктурата от невен, турта, котешка стъпка и бял равнец: https://zdravevino.bg/product/tinktura-kombinirana/
Виж целия пост
# 251
Ох, няма от къде да го взема това, че не съм в БГ. Но иначе си пия бял равнец всеки ден. Купувам си половин кг суха билка от iHerb. Огромно количество. Що нещо съм изпила. Никакъв ефект не съм усетила от това. Въобще каквото съм пробвала, пила, мазала едно нещо не е помогнало. Явно протичат доста мощни процеси, които в никакъв случай не могат да се повлияят от нищо. Но пък не пречи да се пробва. Аз това и правя, колкото и да е безуспешно. СПоред мен най-ефективното нещо би била ХЗТ, проблема е че не се знае какви негативи би донесла в дългосрочен план. А аз си имам достатъчно проблеми и повече не ми трябват.
Виж целия пост
# 252
Да, не съобразих, че не си в България...
Аз по принцип и от Витекса съм доволна за болките в гърдите. На мен цикълът по принцип ми идва на 25-26 дни. Случвало се е да закъснее и с десетина дни.
Като се чувствам подута минавам цял ден на яйца и всичката вода си отива. Но знам, че ти не си падаш особено по мазнините. Simple Smile
Виж целия пост
# 253
Ооо аз протеиново се храня като цяло. Въглехидрата ми повече от 20% на ден не е и то главно от зеленчуци и различни грейнс. Но уви, кой знае кое от следствие на кое се случва. Тялото ми вече работи против всякаква логика. Аз поначало си задържам вода. Пия по 2-3л и до тоалетна на ходя по цял ден. Или ходя, но веднъж и по много малко. И на доктор ходих. Нямало проблем. Проблем било ако ми се ходи често. Обеснение и чудо. Та, така си живея. Добре че не ми личи на външен вид. Но реално усещането е че ще експлоадирам.
Виж целия пост
# 254
На мен след като ми дойде тоя месец, така и не спряха да ме болят гърдите и корема. Просто е някакъв кошмар. Четох някъде че болката в гърдите се дължи от задържане на вода. За да минимизирам ефекта, реших да сменя солта със заместител на сол. Въобще да не приемам сол никаква. Ефект за сега няма. ОСвен да си прецакам щитовидната от не приема на йод. И аз се чудя какво да предприема. Все едно съм в безкраен предменструален синдром.

Това според мен се дължи на висок естроген/нисък прогестерон, тъй наречената естрогенова доминантност. И аз съм имала такива месеци, в които буквално имам чувството, че съм напомпана и качвам килограми, яде ми се неистово сладко и все едно съм 2 мес нон стоп в ПМС. Обикновено като си регулирам малко храненето и започна ежедневно с йогата, нещата влизат в норма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия