Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 77

  • 41 572
  • 738
# 180
Момичета, даваха в 120 мин по Бтв за първото инвитро бебе в България. Такъв рев му хвърлих. На 33 е вече и си чака своето първо бебе.
Дай Боже всеки да има това щастие!
Виж целия пост
# 181
Момичета, даваха в 120 мин по Бтв за първото инвитро бебе в България. Такъв рев му хвърлих. На 33 е вече и си чака своето първо бебе.
Дай Боже всеки да има това щастие!
И аз го гледах, а и ревах 😆 Хубава история... всеки да има такава!
Виж целия пост
# 182
Здравейте момичета в момента се възтановявам след лапроскопия за премахване на маточните тръби заради хидросалпигс въпроса ми към вас е ако можете да ми кажете стъпка по стъпка как протича ин витро процедура и също така дали ще имам по малко Я без тръби на 27 години съм благодаряя
Виж целия пост
# 183
Колко Я ще имаш зависи от яйчниковият ти резерв и отговора ти на стимулацията,няма нищо общо с тръбите.Общо взето има два вида стимулации-по къс и дълъг протокол.Аз имам три по къс-на ден 2 от цикъла отивах на лекар,правеха ми кръвни изследвания,назначаваха ми инжекции и около 11-12 дни по-късно ми бяха пункциите(през това време имах още прегледи и изследвания,според както реши доктора).
За дълъг протокол не знам как става...
Виж целия пост
# 184
Честит празник момичета, бъдете здрави и нека всеки има късмет и сбъдне мечтите си. А и особено да сте живи и здрави за съвета с протеиновия шейк и диетата, спасих положението за 2-3 дена почнах да ставам пак нормален човек Grinning Сега  остава да видя колко малки бойци ще оцелеят, защото броят им очаквано почна да намалява.


IRusinova,

Относно метформина, в трите репродуктивни клиники в София, които съм била, само да чуят че съм с ПКЯ и веднага ми го препоръчваха превантивно, макар че аз нямах ИР , така че това е стандартна част от протоколите за подготовка за пациентки с ИР или СПкЯ, които често страдат и от ИР. Сега друг е въпросът че той трябва да се прилага поне 2-3 месеца преди процедурите, за да повлияе наистина на качестото на яйцеклетките и за 1-2 седмици нищо няма да стане, но има пациенти при които стабилизира кръвната захар и това е от значение. За страничните ефекти няма да коментирам,  но пак е индивидуално/ знам че масово се отласбва от него, аз се подух и напълнях/  и в края на краищата, ако помага повече, отколкото вреди и лекат го е преценил, по-добре да се приема.
Виж целия пост
# 185
Момичета, какво означава 13,8 мм ендометриум за 9ти ден от стимулацията - ок ли е? Много ли е, малко ли е? Забравих да питам днес, но го запомних.
Иначе естрадиола ми е около 2700, днес преброихме около 15 Ф, всички с относително равни размери (около 15 - 16 мм), в сряда тригер и в петък пункция.
Много се вълнувам Simple Smile
Виж целия пост
# 186
Честита баба Марта, момичета!
Нека ни върви този женски месец на хубави новини.

Днес мъжа ми пуска спермограма по Крюгер и за съжаление излезе 1%нормална морфология... Тепърва ни предстои първи опит ин витро и се бях настроила много положително, но с този 1% след днес не съм с големи очаквания. Искам да попитам дали тук в групата има момичета, които да са правили икси+имси? Чета цял ден за имси и май в него ми е надеждата.
Виж целия пост
# 187
Честита баба Марта, момичета!
Нека ни върви този женски месец на хубави новини.

Днес мъжа ми пуска спермограма по Крюгер и за съжаление излезе 1%нормална морфология... Тепърва ни предстои първи опит ин витро и се бях настроила много положително, но с този 1% след днес не съм с големи очаквания. Искам да попитам дали тук в групата има момичета, които да са правили икси+имси? Чета цял ден за имси и май в него ми е надеждата.

Зная че е трудно, но не се отчайвай! Не се измъчвай толкова и заради мъжа ти. Те мъжете са силни. На теб ще ти трябват много сили, ще видиш като почнеш със стимулацията!
Аз за първи път го правя, но го изпитах на гърба си и затова го пиша. Сигурно сега ще ти се стори жестоко, че го пиша но е факт.
Не зная къде ще правиш процедура, но в доста клиники предлагат Макс и ИМСИ. Това е за случаите с мъжки фактор и то при лоша морфология. Прочети и виж клипчета, за да добиеш представа. Ние също така го направихме, пък ще видим резултата.
Виж целия пост
# 188
Честита баба Марта, момичета!
Нека ни върви този женски месец на хубави новини.

Днес мъжа ми пуска спермограма по Крюгер и за съжаление излезе 1%нормална морфология... Тепърва ни предстои първи опит ин витро и се бях настроила много положително, но с този 1% след днес не съм с големи очаквания. Искам да попитам дали тук в групата има момичета, които да са правили икси+имси? Чета цял ден за имси и май в него ми е надеждата.

И ние сме със същия % морфология, ако е само това проблема не е толкова страшно. Ние сме и с НЯР и до момента само с ИКСИ се опложда всичко изкарано макар и малък брой 2-3 бр.
Виж целия пост
# 189
Ние сме с изцяло мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия. Знам, че стимулациите са си доста тежки. Знам, че цялата гадост я отнасяме само ние жените и доста често това не го разбират. Аз съм готова на всички неща само и само да имаме бебе.
Ще говоря с лекаря тази седмица. Не знам дали имси се покрива от фонда или трябва ние да го поемем. Също така се чудя дали ако ни одобрят можем да си покрием имси, а фонда икси. Толкова много неща ме тормозят и плашат в момента. Сигурно ще се наложи и ДНК фрагментация да пусне мъжа ми. Но за жалост като се стигне до тези процедури е така. Едно мислиш, а друго става.
Виж целия пост
# 190
Честита баба Марта, момичета!
Нека ни върви този женски месец на хубави новини.

Днес мъжа ми пуска спермограма по Крюгер и за съжаление излезе 1%нормална морфология... Тепърва ни предстои първи опит ин витро и се бях настроила много положително, но с този 1% след днес не съм с големи очаквания. Искам да попитам дали тук в групата има момичета, които да са правили икси+имси? Чета цял ден за имси и май в него ми е надеждата.

И ние сме с мъжки фактор и 1% морфология - заради него сме и в процедура Simple Smile Вярвам, че чрез използването на ИКСИ + МАКС ще го преодолеем.
Виж целия пост
# 191
Ще стискам палци и ще чакам да се похвалиш скоро.
Честита баба Марта, момичета!
Нека ни върви този женски месец на хубави новини.

Днес мъжа ми пуска спермограма по Крюгер и за съжаление излезе 1%нормална морфология... Тепърва ни предстои първи опит ин витро и се бях настроила много положително, но с този 1% след днес не съм с големи очаквания. Искам да попитам дали тук в групата има момичета, които да са правили икси+имси? Чета цял ден за имси и май в него ми е надеждата.

И ние сме с мъжки фактор и 1% морфология - заради него сме и в процедура Simple Smile Вярвам, че чрез използването на ИКСИ + МАКС ще го преодолеем.
Виж целия пост
# 192
Честита баба Марта, момичета!
Нека ни върви този женски месец на хубави новини.

Днес мъжа ми пуска спермограма по Крюгер и за съжаление излезе 1%нормална морфология... Тепърва ни предстои първи опит ин витро и се бях настроила много положително, но с този 1% след днес не съм с големи очаквания. Искам да попитам дали тук в групата има момичета, които да са правили икси+имси? Чета цял ден за имси и май в него ми е надеждата.

На нас също ни предстои първо инвитро. ЖФ.В края на седмицата отиваме в клиниката, за да започнем с декапептил. И при нас спермограмата от преди месец беше със 100% лоша морфология, но ендокриноложката каза, че при инвитро това не е толкова важно, важни са резултатите от SDI и adroflor screen. Които бяха добри. Това ме успокои. Бях писала и по-назад в групата за същото нещо. Не се отчайвай. Всичко ще е наред. На ММ му изписаха профертил за три месеца. Толкова време отнема и спермогенезата. Сега се надявам да има съществено подобрение в морфологията. Успех на всички 🤍❤️
Виж целия пост
# 193
Ние сме с изцяло мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия. Знам, че стимулациите са си доста тежки. Знам, че цялата гадост я отнасяме само ние жените и доста често това не го разбират. Аз съм готова на всички неща само и само да имаме бебе.
Ще говоря с лекаря тази седмица. Не знам дали имси се покрива от фонда или трябва ние да го поемем. Също така се чудя дали ако ни одобрят можем да си покрием имси, а фонда икси. Толкова много неща ме тормозят и плашат в момента. Сигурно ще се наложи и ДНК фрегментация да пусне мъжа ми. Но за жалост като се стигне до тези процедури е така. Едно мислиш, а друго става.

Задължително си пуснете и ДНК фрагментация. На нас гениколожката не ни беше предписала, но в Геника ни посъветвахо да ги пуснем заедно, имат пакет и излиза по-изгодно. Добре, че го направихме! И там проблем. Така или иначе после инвитро лекаря ще ви го иска, за да добие представа какъв точно метод да избере. Смятам, че те винаги вървят заедно: лоша спермограма и лоша ДНК фрагменгация. Това е наблюдението ми, макар и от ноември 2020 г/тогава установихме, че имаме проблем/.
Виж целия пост
# 194
Vi_To, и аз съм на мнение, че щом спермограмата е лоша и днк-то няма да е блестящо. Пуснахме генетични изследвания, които ще са готови до месец. Дано поне там всичко е наред. Проблема си е доста голям. Най-вече се ядосвам, че не иска да спира цигарите, а те според мен си оказват голямо влияние както при нас, така и при мъжете. Ще направя всичко възможно и необходимо само и само да се оправят нещата и да сме с хубав край. Преди да се сблъскам с това не съм предполагала, че в една спермограма има толкова сложни неща.
И аз пусках хормони, и при тях всичко е наред, освен ДХЕА-С, той ми е с една единица нагоре. Ще питам лекаря много ли е лошо това и какво да правя с този хормон.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия