COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 689
  • 22 610
# 3 240

За Кюрвак (третата РНК ваксина, немски производител, ако се не лъжа) са заявени 225 милиона дози за ЕС,

Между другото, основателят на CureVac, който е биолог, е разработвал  mRNA технологии за лечение на рак още в началото на 90-те на миналия век. След него собственикът на Бионтех е правил същото с добър напредък, за което има награди на медицински организации. Така че като създаде mRNA ваксина, идеята и технологията не са били изобщо нови.
Виж целия пост
# 3 241
Просто в единия случай не носят никаква отговорност - за хората, които ще пострадат заради спряната ваксинация. Затова е толкова лесно да се вземе такова решение.

И  после да не се чудим защо лекарите ще казват на рискови хора да "изчакват" с ваксините, просто защото така е по-удобно за тях, въпреки че не е най-добрия избор за пациента. Ако стане нещо след ваксината има-няма връзка ще те разкарват по медиите, а ако човекът се разболее от ковид - ами такъв му бил "късмета", тогава никой не поема отговорност.
Виж целия пост
# 3 242
Скрит текст:
За мен проблемът е абсолютната липса на далновидност. Ваксините ще се поставят през някакъв период от време, в най-оптимистичния случай - на две години, в най-лошия - на 8-12 месеца. Ще дойде момент, в който ще има достатъчно ваксини, както викаше Мутафчийски - за делник, за празник и за рожден ден. Кеф ти Pfizer, кеф ти Шмайзер, кеф ти Спутник. И ще си избираш спокойно.
Проблемът е, че в момента не можем да си позволим капризи и глезотии. А си ги позволихме, че и ги поощрихме (Ще имате избор на ваксина). Трябваше да се каже ясно и точно - засега ще ваксинираме с каквото имаме, за да се постигне някакъв, поне някакъв имунитет сред обществото, за да може а) здравната система да спре да издъхва и б) да се диша малко по-спокойно вече. За мен е успокоение, че няма да се озова с тръба в гърлото (не дай Боже!), но има хора, които не го проумяват. Имам роднини, които си осигуриха Pfizer с връзки. Имаме го Бебо и Мебо, които допълнително нанасят щети. А България никак, ама никак няма време за излишни претенции. Днешните цифри го показват. Можеше да не гледаме пак този филм, ама нейсе.
Няма какво да сме в паника ние в темата. Втори дози ще има. До седмица ЕМА ще се изкаже (отново!), че ваксината е ок и нищо ѝ няма.
Току-виж AstraZeneca отвърне на удара и се появи информация, че от Pfizer растат рога и копита. Пък от Moderna ти растат косми по гърба. Примерно. Лошото е, че хора умират, докато едни компании за милиарди си пакостят като дечица и се лакомят за още и още.
Такива кампании се водят всяка година в технологичния бранш. Когато компанията Х изкара на пазара нов смартфон, мега-гига-як, въпрос на дни е из мрежите да плъзнат клипове на недоволни клиенти, които показват, че смартфонът забива, изключва се внезапно или има някой друг проблем. Просто е тъпо да гледаме същите номера в бранш като фармацията.

Скрит текст:
П.П.: Жената от Пловдивско не е починала от тромб...

Едва ли АЗ ще "отвърне на удара".
АЗ не се бори за пазар - това е възможно най-евтината ваксина и се предлага на "технологична" цена, без печалба.

За пазар се борят скъпите ваксини, като най-скъпи са Модерна и Пфайзер.

Ако Модерна и Пфайзер не се наложат при платежоспособните държави - просто нямат никакъв шанс за реализация.
Виж целия пост
# 3 243
От понеделник магазините, ресторантите и училищата в над половината от територията на Италия ще бъдат затворени, предаде Би Би Си.
Виж целия пост
# 3 244

За Кюрвак (третата РНК ваксина, немски производител, ако се не лъжа) са заявени 225 милиона дози за ЕС,

Между другото, основателят на CureVac, който е биолог, е разработвал  mRNA технологии за лечение на рак още в началото на 90-те на миналия век. След него собственикът на Бионтех е правил същото с добър напредък, за което има награди на медицински организации. Така че като създаде mRNA ваксина, идеята и технологията не са били изобщо нови.
Да, така е.
Виж целия пост
# 3 245
rorik, моите предложения са:
- след като излезе становището на ЕМА, веднага да се пуснат в обращение онези 80 хил. дози, които в момента залежават у нас. Даже и повече може да са с предходните дози.
- ваксините се разпределят по соломоновски - Х на личните лекари, У за зелени коридори.
- в същото време започва масова, публична и ясна информационна кампания. Да се обяснява, ама така, че всеки да разбере. Странични ефекти, реакции, рискове и ползи от ваксината.
- ясно и точно разяснение, че ваксините са единственият начин да си върнем стария живот.
- моментален край на ваксинационния апартейд и на внушенията, че има ваксини за богати и за бедни. Моментално реабилитиране на AstraZeneca като безопасна, ефикасна, евтина и лесна за съхранение ваксина. Налагат се санкции за дезинформация по темата.
- край на тезата "избор на ваксина" за хора без никакви медицински показатели за специфична ваксина. На здравите пациенти се бие каквото има и им се обяснява, че трябва да са доволни, че са ваксинирани.
Нчмам никаква тайна информация.
Информацията дойде от обикновените хора а и тук от форума. Англичаните допуснаха яироко разпространение и се здобиха  нов модел . Обикновените хора се връщаха в България защото  там и в Англия и франция не приемаха в болници . А тук  от границата влизаха в болница. Даже тук  прочетохме че лекарка е карантинирана у дома си и  всичко е "ШЕС" Видях и китарките им по Коледа насред Лондон и протестите им  против мерките .
А ние тук се криехме поне.
По принцип , която ваксина се ползва най много от нея ще има инциденти е логично. Нямам намерение тепърва да  чакам нови ваксини и да ставам опитно зайче за тях . За изпробваните  у нас поне си съставям някакви условия за поставяне . А за новите тепърва ще си съставям мнение . И ще стане Нова година.
Виж целия пост
# 3 246
Скрит текст:
rorik, моите предложения са:
- след като излезе становището на ЕМА, веднага да се пуснат в обращение онези 80 хил. дози, които в момента залежават у нас. Даже и повече може да са с предходните дози.
- ваксините се разпределят по соломоновски - Х на личните лекари, У за зелени коридори.
- в същото време започва масова, публична и ясна информационна кампания. Да се обяснява, ама така, че всеки да разбере. Странични ефекти, реакции, рискове и ползи от ваксината.
- ясно и точно разяснение, че ваксините са единственият начин да си върнем стария живот.
- моментален край на ваксинационния апартейд и на внушенията, че има ваксини за богати и за бедни. Моментално реабилитиране на AstraZeneca като безопасна, ефикасна, евтина и лесна за съхранение ваксина. Налагат се санкции за дезинформация по темата.
- край на тезата "избор на ваксина" за хора без никакви медицински показатели за специфична ваксина. На здравите пациенти се бие каквото има и им се обяснява, че трябва да са доволни, че са ваксинирани.
Нчмам никаква тайна информация.
Информацията дойде от обикновените хора а и тук от форума. Англичаните допуснаха яироко разпространение и се здобиха  нов модел .
Обикновените хора се връщаха в България защото  там и в Англия и франция не приемаха в болници . А тук  от границата влизаха в болница.
Скрит текст:
Даже тук  прочетохме че лекарка е карантинирана у дома си и  всичко е "ШЕС" Видях и китарките им по Коледа насред Лондон и протестите им  против мерките .
А ние тук се криехме поне.
По принцип , която ваксина се ползва най много от нея ще има инциденти е логично. Нямам намерение тепърва да  чакам нови ваксини и да ставам опитно зайче за тях . За изпробваните  у нас поне си съставям някакви условия за поставяне . А за новите тепърва ще си съставям мнение . И ще стане Нова година.

Кога не са приемали болни в болниците в Англия, че и чак да са се прибирали болни в България да се лекуват?
Виж целия пост
# 3 247
Велиообритания е със затворени магазини от много отдавна. И по време на затварянето и нарастването на случаите зимата, пак по мои спомени (Лейдибърд е с точните данни 🙂), процентите заразени бяха около 10-12%. Това бяха данни към момента на затварянето. При сходни проценти в България се счита, че сме в спад.
Протестите пък какво общо имат? Малко ли протести имаше почти 7 месеца в София?
Обинковените хора се връщаха в България, щото си вземат помощи, не работят, и си се върнаха при семействата си за празниците, па и поостанаха, докато ги викнат на работа. Въпреки че също отдавна се иска основателна причина да напуснеш острова.
И аз не съм чувала да не приемат по болници, та  да се връщат в България да се лекуват българите.
Виж целия пост
# 3 248
Ако стане нещо след ваксината има-няма връзка ще те разкарват по медиите, а ако човекът се разболее от ковид - ами такъв му бил "късмета", тогава никой не поема отговорност.
С тази разлика, че ковида не е човешко творение, за да му се търси отговорност. В най-добрия случай отговорността е на китаеца, изял прилепа.
Виж целия пост
# 3 249
Завърши първата седмица от връщането на всички ученици/около 10млн/ в училище.

Виж целия пост
# 3 250
В същите други държави не спряха ваксинирането с другата ваксина, когато умряха "много крехки" хора.

Това твърдение вече го чета няколко пъти. А знаете ли всъщност какво е станало във всяка една страна по това време и как се е реагирало?

Аз постнах вече как беше в Исландия, която беше между страните, които оповестиха в началото на януари за починали възрастни с много крехко здраве от домовете след ваксинация с Файзер края на декември. Следващата ваксинация почва чак на 18 януари (графиката долу), когато вече бяха известни резултатите. Т.е. докато течеше разследването, ваксинации с Файзер нямаше по простата причина, че в Исландия втората доставка на Файзер пристигна едва втората половина на януари, та за “спиране” никой не говореше при нас защото реално нямаше какво да се спре, но възрастни хора не са се ваксинирали докато случаите се проучваха.

Не знам как е било положението с доставките в другите страни, където имаше смъртни случаи, но притесненята тогава бяха точно за определена група - възрастните с много крехко здраве. Това бяха първите ваксини и имаше други много рискови групи, като здравните работници на най-първа линия,  примерно, така че и това е вариант ако е имало налични дози - ваксиниране на другата много рискова група, докато се изчакат резултатите, пак без да се “спира” васкинацията като цяло.

Струва ми се че се залита в някаква конспирационна теория “светът срещу АЗ” без реално да се отчетат различни обстоятелства и особености в двата случая, и най-вече без реално да се знае как е било във всяка една страна. А и различия в реакциите межу отделните страни е напълно очаквано да е имало и тогава, както има и сега.

Виж целия пост
# 3 251
Висшата лига планира да има фенове на терена в последните два кръга от мачове този сезон, казва главният изпълнителен директор Ричард Мастърс.

До 10 000 поддръжници ще бъдат допуснати в стадионите от понеделник 17 май - при условие че правителството е в състояние да се придържа към планираната си пътна карта.

За да се поддържа конкурентно равновесие и да се гарантира, че всички 20 клуба ще могат да играят домакински мач с присъстващи фенове, кръг от състезания ще бъде преместен за 18-20 май.

Последният кръг е на 23 май.
https://www.bbc.co.uk/news/live/uk-56384787
Виж целия пост
# 3 252
Забравихме тая информация.
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Смехория , Китай имат 7 нови  заразени и нито един починал .
Аз предпочитам да ми казват истината . Та ако ще да сме на първо място.
Виж целия пост
# 3 253
Ако някой все още се надява на по-строги мерки, да забрави.

“С нашите либерални мерки имаме същите резутати като нашите съседи, които са в пълен локдаун”, изтъкна Борисов.

Борисов посети заведение в Кюстендил, съвместно с председателя на асоциацията на заведенията Ричард Алибегов. Той обвини политическите опоненти на ГЕРБ за това,че нарочно пълнят заведения, след което ги снимат, за да принудят правителството отново да ги затвори.
https://gospodari.com/%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%b2 … wfPva6wmwPqrka1f8

Виж целия пост
# 3 254
В същите други държави не спряха ваксинирането с другата ваксина, когато умряха "много крехки" хора.

Това твърдение вече го чета няколо пъти. А знаете ли се всъщност какво е стнало във всяка една страна по това време и как се е реагирало?

Аз постнах вече как беше в Исландия, която беше между страните, в които имаше починали възрастни с много крехко здраве от домовете след ваксинация с Файзер края на декември. Втората ваксинация почва чак на 18 януари (графиката долу), когато вече бяха известни резултатите. Писах даже в темата. Т.е. докато течеше разследването ваксинации с Файзер нямаше по простата причина, че в Исландия втората доставка на Файзер пристигна едва втората половина на януари, та за “спиране” никой не говореше при нас защото реално нямаше какво да се “спре”, но възрастни хора не са се ваксинирали докато случаите се проучваха.

Не знам как е било в другите страни, където имаше смъртни случаи, но притесненята тогава бяха точно за определена група - възрастните с много крехко здраве. Това бяха първите ваксини и имаше други много рискови групи, като здравните работници на най-първа линия,  примерно, така че и това е вариант ако е имало налични ваксини - ваксиниране на другата много рискова група, докато се изчакат резултатите, пак без да се “спира” васкинацията като цяло.

Струва ми се че се залита в някаква конспирационна теория “светът срещу АЗ” без реално да се отчетат различни обстоятелства и особености в двта случая, и най-вече без реално да се знае как е било във всяка една страна. А и различия в реакциите межу отделните страни е напълно очаквано да е имало и тогава, както има и сега.


Норвегия е една от държавите, които сега са спрели АЗ.
Ето как е било преди с друга ваксина (променят препоръките кой да се ваксинира, като няма индикации да ги спират).
https://www.businessinsider.com/norway-raises-concern-of-covid-1 … il-elderly-2021-1
За Австрия вчера четохме, че има 41 смъртни случаи след Пф., но не съм чула да са спрели ваксинирането с нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия