COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 486
  • 22 610
# 5 745
На мен ми стана смешно като слушах за французите какво казал Макрон - да не се използват стресиращи думи като локдаун и карантина, а не помня какво беше точно, нещо за подсилващи мерки. Все едно като го наречеш с друга дума и не използваш определена дума, това ще промени фактите.

Хаха, това идва от корпоративните правила. Не можеш да кажеш  "имаме проблем", трябва да кажеш  "имаме предизвикателство" . Промити корпоративни мозъци.
Виж целия пост
# 5 746
Много лаборатории и поликлиники нямат втори вход/изход, за да направят чисти коридори. Има хора, които идват да си изследват очите, а до тях е човек, който си е направил рентгенова снимка за Ковид. Няма как една лаборатория да затвори за 4 часа, за да изследва само Ковид, а другите 4 за останалите. Ако лабораторията каже - от 8 до 12 ще е само Ковид, ще има рев до небесата защо някой не може да си изследва кръвната захар.
Лаборанти, лекари, сестри също искат коридори, за да знаят кога ще се срещнат с Ковид болен и кога не. Просто много лаборатории и поликлиники нямат по два входа и изхода.
Виж целия пост
# 5 747
За изследвания извън диагностичните за Ковид бих избрала лаборатории, където не се правят ПСР и антигенни тестове. Достатъчно такива има в София. Другите места не са сигурни - рентгени и лаборатории са доста рискови в момента.
Виж целия пост
# 5 748
Тя тая Pfizer жива вода се оказа бе, както бях писала и по-назад! Не само предпазва, не само предпазва от разпространение (както и АЗ, впрочем), но и почна и да лекува. BioNTech сигурно не са и сънували подобна реклама, заклевам се...
И една Брейкинг Нюз от Джъмбо:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 5 749
Снощи някой написа, че в Пловдив нямало ваксини. Не е вярно, има. Вчера излезе заглавие за подновени зелени коридори. Реших да се разходя до близката болница с кабинет за ваксинация. Имаше 4-5 човека с час в системата за по-късни дати и аз единствена без час. Имунизираха наред малкото хора на опашката. Признавам си без бой, че в мен има едни 10-15% антиваксърство, но вчера се боцнах с АЗ. Жива съм, леко ме боли мястото на иглата като от натъртено. Ще се наблюдавам тия дни...след 3-4 седмици ще си пусна пак антитела да видим колко са. От предния тест нямах, а се надявах да имам покрай болен от ковид в семейството...

Така че, за неуплашилите се, които искат ваксина, да звъннат или отидат на място. Според публикацията вчера за Пловдив са дошли 4000 ваксини. Тук прочетох: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Izklyuchitelno-slab-inte … v-Plovdiv-1064374
Виж целия пост
# 5 750
Напротив. Всички поликлиники, строени по влеме на соц-а имат отделен вход т.нар. "филтър" точно за такива случаи на остра зараза, за да не се смесват потоците. Това е задължително изискване в проекта.  Но сега кой знае в какво са преобразувани тези помещения и за какво се ползват. Друг е въпросът, че тестовете за ковид едва ли се правят в поликлиниките, а рентгенът обикновено е позициониран така, че няма как отделно да чакат тези със съмнение за ковид. При желание и организация тези "филтри" могат да си върнат предназначението. Ама щом за една година нищо не направиха, едва ли сега за няколко дни ще се размърдат.
Виж целия пост
# 5 751
Защото в тази ситуация не се ходи болен на работа, не е хирург, няма да умре пациент, ако си вземе болнични. Изключително безотговорто поведение от нейна страна. За пръв път бях при нея, защото по принцип не се нуждая от ходене при такъв специалист. Разбира се, че не съм сигурна от какво е болна, но скоро влизам в 9 м и въобще не е добре да ме заразяват, с каквото и да е било. А има места, които не мога да избегна, не е като да съм отишла в ресторант и да ми се е изкихала сервитьорката.
Виж целия пост
# 5 752
Аз също ходиха на лекар в голяма частна болница. От де да знам, че смесват потоците и болни и здрави чакат заедно. установих го там
 Да кажа, че пращаха болните в близкото кафе, което също не е ок
 Така че стискам палци да не си се заразила. Но и не изпадай в паника.
Виж целия пост
# 5 753
На мен ми стана смешно като слушах за французите какво казал Макрон - да не се използват стресиращи думи като локдаун и карантина, а не помня какво беше точно, нещо за подсилващи мерки. Все едно като го наречеш с друга дума и не използваш определена дума, това ще промени фактите.

Милинките французи. У нас ни казаха, че ще мрем яко.
Иначе за Пенчев се ядосах, значи 4 дни прозорец, народът се пръсна по заведения петък, събота, сигурно и днес, но било критично. Водещият- като е критично, още в петък да бяха хлопнали всичко. Логика, клони към 0.
Виж целия пост
# 5 754
Защото в тази ситуация не се ходи болен на работа, не е хирург, няма да умре пациент, ако си вземе болнични. Изключително безотговорто поведение от нейна страна. За пръв път бях при нея, защото по принцип не се нуждая от ходене при такъв специалист. Разбира се, че не съм сигурна от какво е болна, но скоро влизам в 9 м и въобще не е добре да ме заразяват, с каквото и да е било. А има места, които не мога да избегна, не е като да съм отишла в ресторант и да ми се е изкихала сервитьорката.
Може да е с алергия жената. Аз цяла зима кашлям. Развих астма. Носът със задна хрема... Които ме познават, знаят за какво става въпрос. Но непознати хора сигурно се стряскат ако се закашлям.
Виж целия пост
# 5 755
Много лаборатории и поликлиники нямат втори вход/изход, за да направят чисти коридори. Има хора, които идват да си изследват очите, а до тях е човек, който си е направил рентгенова снимка за Ковид. Няма как една лаборатория да затвори за 4 часа, за да изследва само Ковид, а другите 4 за останалите. Ако лабораторията каже - от 8 до 12 ще е само Ковид, ще има рев до небесата защо някой не може да си изследва кръвната захар.
Лаборанти, лекари, сестри също искат коридори, за да знаят кога ще се срещнат с Ковид болен и кога не. Просто много лаборатории и поликлиники нямат по два входа и изхода.

Не ме интересува колко входа имат.
Жена за ПСР си свали маската, за да и вземат секрет на няма и два метра от мен. Това не го виждам като нормално. И при един и при два и при 8 входа.
Виж целия пост
# 5 756
Дано, дано, благодаря!
Виж целия пост
# 5 757
След всички ваксини май има хора с подобрени симптоми на лонг ковид, така че не е само реклама на Пфайзер. Много отдавна пусках в темата мнението на проф. Ивазаки - имунолог от Йейл и нейните предположения на какво може да се дължи това.
Виж целия пост
# 5 758
При желание и организация тези "филтри" могат да си върнат предназначението. Ама щом за една година нищо не направиха, едва ли сега за няколко дни ще се размърдат.
Още се чудя как за една година не можаха да направят по едно прозорче на аптеките и магазините. Не разбирам нуждата от набутване на хора със здравословни проблеми, търсещи лекарства в малко помещение. Ако ще и да ги пускат по двама. Не знам как да го нарека това поведение тип "докато може, няма да правим промени, после ще го мислим". Навсякъде се забелязва. Мръсно шише с разреден дезинфектант, набутано на неизвестно място и допълнително измиване тук-там се наричат "вземаме всички мерки". Има и места, на които наистина се опитват, но болшинството си карат постарому. Все пак тази дезинфекция изисква допълнителни усилия от хора, които и досега едва са се справяли с обема на работата, а в момента е повишен многократно, без да се увеличава персонала, занимаващ се с това.
Вчера за Александровска шефът и` спомена, че са на отделни сгради и е по-лесно с разделянето и несмесването на болните. Преди години в поликлиники и болници, детските отделения примерно, бяха с отделен вход и детските лекари не лекуваха и възрастни, както сега джипитата. Инфекциозните отделения бяха в отделни сгради, отдалечени от останалите.
В Китай гледах още първите месеци клипчета как бяха отделили персонала в магазините - зад дебели прозрачни покривала, мереха температура на входа, пускаха много малко хора, подовете бяха мокри от дезинфектанти, а не като при нас да спорят с охранителите трябва ли да има маски/мерки/проверки. Ръсеха се улиците постоянно с някакви препарати. Което предизвикваше смях и подигравки у нас.
Необяснимо е защо не ползваме опита на по-добре справящите се, поне в частта, която можем да приложим. И защо всяка мярка, дори елементарните, води само до повишаване на децибелите на крещящите за отпадането и`. Както е тръгнало и при нас ще забранят да се използват думи, водещи до притеснение у силно уморените от несъществуващия ни досега истински локдаун.
Виж целия пост
# 5 759
Много лаборатории и поликлиники нямат втори вход/изход, за да направят чисти коридори. Има хора, които идват да си изследват очите, а до тях е човек, който си е направил рентгенова снимка за Ковид. Няма как една лаборатория да затвори за 4 часа, за да изследва само Ковид, а другите 4 за останалите. Ако лабораторията каже - от 8 до 12 ще е само Ковид, ще има рев до небесата защо някой не може да си изследва кръвната захар.
Лаборанти, лекари, сестри също искат коридори, за да знаят кога ще се срещнат с Ковид болен и кога не. Просто много лаборатории и поликлиники нямат по два входа и изхода.

Не ме интересува колко входа имат.
Жена за ПСР си свали маската, за да и вземат секрет на няма и два метра от мен. Това не го виждам като нормално. И при един и при два и при 8 входа.

Да отворят лаборатория или поликлиника само за вас?
Изумявам се на мисленето на някои хора
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия