COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 739
  • 22 610
# 5 925
Целта на тази 10-дневна карантина или както и да го наречем, е да може да влезем в плато и евентуално по нататък да намалеят заболелите. Дали са достатъчни или не, ще се анализира на 10-тия ден.
Виж целия пост
# 5 926
Не ги следя плътно данните, но не сме ли в плато в момента?
Виж целия пост
# 5 927
Имал намерение ЕС до края на лятото да ваксинира 70% от възрастното население.
     А какви са му намеренията за по младото работоспособно население?? Да бичи на тръстиката и да минава и през Ковид по време на отпуските?.
     Да вземат да се стегнат и да направят нещо във връзка с производството на ваксини. Това че се дърлят с АЗ с нищо не помага.
    Ваксините не стигат. Трябва производство.
     За къв ни е този ЕС, щом държавите трябва самоинициативно да се чудят как да си решат проблема.
      Досега Китай 5 завода щеше да е построила.
Виж целия пост
# 5 928
Не споря за платото, но общо взето 1/4 или 1/5 от тестовете са положителни от известно време и болните на ден са около 4000.
Виж целия пост
# 5 929
Не ги следя плътно данните, но не сме ли в плато в момента?

https://www.nsi.bg/bg/node/18121/
Виж целия пост
# 5 930
Целта на тази 10-дневна карантина или както и да го наречем, е да може да влезем в плато и евентуално по нататък да намалеят заболелите. Дали са достатъчни или не, ще се анализира на 10-тия ден.

При миналия локдаун се видя... без училищата и заведенията, можем да държим нивата прилично ниски, така че болниците да се справят. Но трябваше да се пуснат тези неща, за да се заглуши народното недоволство. Резултатът - много повече затворени. Сега се надяват на ваксините и лятото. Според мен ги надценяват. Щамовете също вече са други.

Най-правилното според мен е училищата да стоят затворени, заведенията също. Да се направи организация за подпомагането на родителите, както и на хората в ресторантьорския бранш. Другите да работят, за да има откъде да дойдат парите за помощи.
Виж целия пост
# 5 931
Не ги следя плътно данните, но не сме ли в плато в момента?

https://www.nsi.bg/bg/node/18121/

Това са данни за общата смъртност за 1 година!

Пуснах назад данни за заболеваемостта  от Ковид за месец март тази година.
Виж целия пост
# 5 932
Така е, да. Броят на болните няма кой да определи дори с приблизителна точност. Много не се изследват, други с тестове от аптеката, трети проверяват само един член от семейството и т.н. Но пък смъртните случаи няма как изкривят картината - щом те нарастват, значи и болните растат. Иначе би означавало, че вирусът е станал изведнъж много по-смъртоносен, а няма такива данни.
Виж целия пост
# 5 933
Не може да се цитира едногодишна статистика за общата смъртност при коментиране на плато за разпространение на Ковид! Пускам втори път данните, дано ме разберете:

Виж целия пост
# 5 934
Гледай смъртните случаи за месец март. Ясно се вижда как вървят нагоре.
Виж целия пост
# 5 935
При нас няма оправия. Pfizer щеше да ти бъгне ДНК-то, да те чипира и да те програмира да си платиш Виндоуса. Не, не и не! И кога стана ваксина за випове?
Виж целия пост
# 5 936
Малко за забавление : "Борисов, Ангелов, Мутафчийски, Алибегов и Мангъров като рок динозаври. " https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Borisov-Angelov-Mutafch … dinozavri-1064592
Виж целия пост
# 5 937
Не ги следя плътно данните, но не сме ли в плато в момента?
В момента и да има някакво "плато" то е толкова високо, че е безпредметно да се мисли за някакво "отваряне" в обозримо бъдеще. Не тръгне ли спад в хоспитализациите няма да се мисли за "отваряне".
Виж целия пост
# 5 938
Да, с това съм съгласна, че заболеваемостта е висока, както и броят на хоспитализираните. Но общо взето е в едни нива за месеца или поне за последните 10 дни. Не е стръмна линия нагоре.
Виж целия пост
# 5 939
Целта на тази 10-дневна карантина или както и да го наречем, е да може да влезем в плато и евентуално по нататък да намалеят заболелите. Дали са достатъчни или не, ще се анализира на 10-тия ден.

При миналия локдаун се видя... без училищата и заведенията, можем да държим нивата прилично ниски, така че болниците да се справят. Но трябваше да се пуснат тези неща, за да се заглуши народното недоволство. Резултатът - много повече затворени. Сега се надяват на ваксините и лятото. Според мен ги надценяват. Щамовете също вече са други.

Най-правилното според мен е училищата да стоят затворени, заведенията също. Да се направи организация за подпомагането на родителите, както и на хората в ресторантьорския бранш. Другите да работят, за да има откъде да дойдат парите за помощи.

Това за мен е най-лошото възможно решение. Всичко друго бих затворила преди училищата. Не е въпросът да се подпомагат родителите, тези деца имат потребности и не могат до безкрай да висят пред екраните, защото възрастните не искат да се ограничават. Цяла година все учениците са изкупителна жертва. Не може да работят хотели и спа, а децата да имат броени присъствени учебни дни тази година.
   
От моя гледна точка трябва след това затваряте първо да пуснат децата (всички класове) в училище и после да се мисли кое друго и как.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия