Едва ДЕВЕТОКЛАСНИКЪТ училище позна и бързичко го върнаха обратно у дома

  • 47 912
  • 737
# 345
Slavena, разтуптя ми се сърцето!  Heart
Виж целия пост
# 346
Slavena, много ме разчувства.
Виж целия пост
# 347
Отдавна чакана заповед.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ot-31-maj-se-dop … 4KeWZCPC6ZqP3J_50
Виж целия пост
# 348
И аз точно я видях заповедта, най-накрая.
Виж целия пост
# 349
Ура!
Виж целия пост
# 350
Ние безспорно сме УРААА, но децата, които набързо разпитах не са хепи Joy
Моят син и неговите приятели се надяваха и юни наполовина да учат реално, наполовина да са свободни в хубавото време, но ще се учи финално с пълна пара.
Виж целия пост
# 351
И моят не е очарован, че до края на учебната година ще са ПО, но пък цяла година лежаха и спяха сега е време и да по учат Grin
Виж целия пост
# 352
В нашата гимназия изобщо не са спали. Друг е въпросът колко знания са натрупали.
Виж целия пост
# 353
У дома сме хепи, само аз се надявам последния ми изпит на 30 май да е онлайн, че е най-трудния за семестъра Wink
Виж целия пост
# 354
Да ни е честито ПО (дано не променят нещо до 31ви! ) Revolving Hearts Да се връщате всички, че е много зле положението - тотално загубиха ученически навици!

Аз кълва "Инструктаж за квестора" и в 7ч. отивам да го прилагам в действие. Пожелавам успех на всички зрелостници!

Гледам, че БГ университетите масово ще приемат с резултат от ДЗИ. Няма вече избор между кандидатстудентски изпит с по-висок коефициент и ДЗИ Rolling Eyes Изпитът по английски език в СУ беше в пъти по-труден от матурата...
Виж целия пост
# 355
Успех на зрелостниците!
Май тази годинанямаме абитурентски родители в темата. Thinking

Ани, то и миналата година ДЗИ АЕ беше равностоен на изпита. Не зная дали е по-лесно за приема. Балът скача в небесата и всяка стотна има значение. При лесен изпит нараства значението на дипломата, а там има много субективизъм.
За Английска филолгия /момчетата/ минималният на първо беше 23.36 от 24, Скандинавистика - при максимален 24 първо 23.28, второ 22.96, Комуникационен мениджмънт - първо 23.72, до второ не се е стигнало.
Виж целия пост
# 356
Момичета, а оценките от кои години влизат в дипломата? И HBO в 10 клас за какво е? В 12 клас - за кандидатстуденствки ли се брои? И все чета, че се избират матури , мат и БЕЛ ли са задължителни или зависи от училището? Много въпроси, но ми е неясно, а пък то 10 клас е догодина... тогава нали нещо се избира пак важно какъв е профила .... доста ми е мътно...
И още един въпрос - има ли някой, който ще взима сертификат по английски - FCE или IELTS е по-добре? И кога смятате да се явяват?
Виж целия пост
# 357
НВО в 10 клас е БЕЛ и Мат. , не знам каква тежест ще има, засега казват никаква. Общо взето като в 4 клас.
ДЗИ в 12 клас - БЕЛ + предмет от профилните. Ако е в ЕГ - един от двата езика или един от двата профила (напр. Химия/Билогия, Мат/Инф.). Профилите при нас догодина ще разрешават да се сменят, дъщеря ми е с БЕЛ и История, но иска да смени с Философия. В двете ковидни години 12-класниците в БГ масово кандидатстват с оценките от ДЗИ, с изкл. май само на Медицина и няколко спец. в СУ.
Мойта щерка приключва юни ниво С1, но няма да се явява на изпит сега - сертификата има валидност 2 години, ще го оставим за другото лято, догодина да не губи форма ще ходи на английски през седмица.
Виж целия пост
# 358
Аз нахлувам след дълго отсъствие и виждам, че сте подхванали тема, точно за която исках да Ви питам:) Вчера имах разговор с класната и стана дума за бало образуването и случайно разбрах и се изненадах, че оценките до 10 клас не са бало образуващи. Дали е така само за българските университети?
Резултатите от матурите 10 клас ще са от значение при класирането за профилите, но не зная дали ще са определящи, по скоро бройката на желаещите....
Моето момиче миналата година приключи С1 в Аво БЕЛ но не се яви за сертификат. Тази година мина без английски и да си призная най-рано 11 клас си мисля да поднови заниманията. Мен ме мъчи ниското ниво по втория език, но може би и него след 10 клас ще го мислим.

Чудя се как ли е натоварването в 11 и 12 клас като за ЕГ основно ще имат часове по 2та езика и още 2 предмета профилни. Имате ли отзиви от тези випуски?
Виж целия пост
# 359
Не мога да повярвам, че все още има учители, които не са разбрали, че резултатите от НВО 10 клас НЕ могат да се ползват за класиране и разпределяне по профилите. МОН изпрати изрично писмо до директорите на училищата по този въпрос.
Оценките от първи гимназиален етап не участват в образуването на среден успех от дипломата за средно образование, но дали няма да са балообразуващи или от значение за кандидатстване в университет, все още е рано да се каже. Това дори университетите в БГ не са го решили още, а и няма нито един завършил випуск по новата програма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия