Аз ходя на гости на родителите му, той отказва да ходи при моите

  • 11 611
  • 199
# 135
Аз не разбрах къде ходи младежът, в коя част на Бг живеят родителите му.
Близо до София. Явно за него е по-удобно, отколкото за нея.
Но аз оставам с идеята, че той няма да направи скандал, ако не отидат заедно, но тя държи да си ходят като двойка... Щото иначе ще са "като съквартиранти"
Не разбирам  какви са тея идеи , на които робуват сега "младите"
Аз съм с моя любим от 8-9 години. От един град сме, живеем в друг.
Ходила съм у родителите му 3,4 пъти. Преживяването там хич не ми се хареса и просто не си го причинявам. Благодарна съм на любимия ми мъж, че не иска от мен обяснения защо.
И изобщо доста бих се чудила върху развитието на връзката ни , ако той имаше изисквания към мен по тази тема.
Той много харесва моите родители и обича да идва в родния ми дом, но не го прави често,за да се пази известен баланс. 😅  
 Дори , представете си, родителите ни не се познават!
Но двамата изобщо не сме като съквартиранти. Имаме здрава и пълноценна връзка, в която сме направили преценки какво да допускаме и какво не.
След няколко злочести опита, празниците си ги караме само двамата или в редки случаи той с неговите родители, аз с моите.

Не ме вълнува кое  как изглежда отстрани, не се обяснявам вече на коментарите на хората.
Ние също имахме различни концепции за връзката си, ала се адаптирахме.
Научих ,че наистина важното е да има любов, за да функционира безболезнено една връзка.
Виж целия пост
# 136
Той много харесва моите родители и обича да идва в родния ми дом, но не идва често,за да се пази известен баланс. 😅   Дори , представете си, родителите ни не се познават! ......
След няколко злочести опита, празниците си ги караме само двамата или в редки случаи той с неговите родители, аз с моите.
Поздрави го от мен. Много хора държат да изтъкнат "своите хора" на всяка цена, дори да няма с какво.
А защо злочести опити? Ако ти се разказва, де
Скрит текст:
ММ беше...и още е донякъде така, особено в началото.
Явно искаше да компенсира това, че беше "заврян зет" и че техните дори не си направиха устата да живеем при тях. Да не говорим, че нямаше как да се фука с мама-зъболекарка, защото и моята беше такава
Виж целия пост
# 137
Авторката казва, че ако ходят поотделно ще са като съквартиранти, не защото ще са отделно, а защото той прекарва толкова време при родителите си, че почти няма да се виждат в свободното си време...
Виж целия пост
# 138
Авторката казва, че ако ходят поотделно ще са като съквартиранти, не защото ще са отделно, а защото той прекарва толкова време при родителите си, че почти няма да се виждат в свободното си време...
Това вече е лошото. Няма среда и скучае в София ли?
Виж целия пост
# 139
Това вече не знам. Но е напълно нормално да иска да прекарва време с приятеля си. И никак не е нормално това да е възмжно, само ако са при техните.
Виж целия пост
# 140
Авторката казва, че ако ходят поотделно ще са като съквартиранти, не защото ще са отделно, а защото той прекарва толкова време при родителите си, че почти няма да се виждат в свободното си време...
Ако една връзка само това я дели от съквартиранството... пиши я бегала
Виж целия пост
# 141
Grinning
Той много харесва моите родители и обича да идва в родния ми дом, но не идва често,за да се пази известен баланс. 😅   Дори , представете си, родителите ни не се познават! ......
След няколко злочести опита, празниците си ги караме само двамата или в редки случаи той с неговите родители, аз с моите.
Поздрави го от мен. Много хора държат да изтъкнат "своите хора" на всяка цена, дори да няма с какво.
А защо злочести опити? Ако ти се разказва, де
Скрит текст:
ММ беше...и още е донякъде така, особено в началото.
Явно искаше да компенсира това, че беше "заврян зет" и че техните дори не си направиха устата да живеем при тях. Да не говорим, че нямаше как да се фука с мама-зъболекарка, защото и моята беше такава

 Само да ти се чете:  Grinning
Скрит текст:
Отгледани сме от хора, които са буквално в двете крайности на един континуум.
Ако едните ходят още по концерти и  пътешествия,  прекарват свободното си време в четене на книги, то другите са потънали в индийски и турски сериали, а основното им занимание е да обсъждат хората около тях.
В единия дом приготвянето на храна за празник е нещо , което се случва между другото, а във втория дом е ритуал, който продължава няколко дни.
Когато съм била у тях, майка му ме преследваше да ме пита (още в деня на запознанството ни) от какво съм болна,че вече година не забременявам. Тя била обяснила на сина си как да
" да излее течността без да се усетя" 🤭🤭🤭
Следващи пъти като съм ходила отново е имало разни ситуации, за които не бях подготвена: ровене в чантата ми, увещания да намеря начин да го убедя да се преместим да живеем у тях, защото на сина мястото е до майка му...
обсъждане на хеанителнияи ми режим , плач от страна на майка му, че като колят животни, аз не присъствам и не учавствам в пълненето на буркани с животинско.
Отделно наблюдавах едно нездраво и еднопосочно (от страна на майка му ) отношение на майка-син:тя иска да спят в едно легло, влиза в банята , когато той се къпе ...(с по- големия му брат ситуацията е още по-интимна 😅,защото той го намира за нормално)

Обвиняваха ме ,че съм стара (5 години съм по-голяма от него). Че съм правила магии, защото синът им се е променил. (Завърши магистратура, рязко си смени професионалното направление с нещо, което му носи истинска радост и напусна омразната си бачкаторска работа, но тогава родителите му устроиха скандал, защото навремето чичо му го бил уредил..и той сега предавал семейството си )

Сега като си припомням чак се ччудя как сме се справили.
Ама златно ми е момчето и аз оценявам всяка крачка и всяка промяна, която той извърши.

Дадох себе си за пример, за да види авторката,че няма написани правила за връзките.
Нищо не е задължително. Важното е да се чувстват и двамата на мястото си.
Аз на нейно място бих говорила сериозно с момчето и не бих правила компромиси със себе си, защото всеки компромис, който направи, ще води до следващ и в един момент може да загуби собствената си идентичност.
Виж целия пост
# 142
Какво да ти кажа - чак не е за вярване. Излязъл е от средата си, надскочил я е. Ееех, чак се размечтах за такъв ъпгрейд при ММ
А ти си абсолютно права да не искаш да я видиш.
Само за месото не съм съвсем съгласна, но те разбирам, ако си вегетарианка.
Виж целия пост
# 143
Авторката не примира да ходи, ама ходи.
Щото 7 дене без милото, па недай си Боже 14 и ще вземе да шавне, че нали е мъж..

Вече не знам иска ли да ходи или бяга.
Виж целия пост
# 144
Serendipity* само д а кажа евала за волята и търпението. Аз щях да се откажа и изобщо нямаше да се занимавам с подобни хора.
Виж целия пост
# 145
Serendipity* само д а кажа евала за волята и търпението. Аз щях да се откажа и изобщо нямаше да се занимавам с подобни хора.
Благодаря ти сърдечно, но не съм грам търпелива и за съжаление много трудно си отстоявам личните граници.
Ако можех да го правя, си мисля ,че щяхме да сме съвсем нормални. Simple Smile
Тук ви предстваих версията в резюме. Simple Smile
Но имаше караници с любимия , имаше броене нс посещенията в едните и в другите родители,...
Единствено с родителите му никога не съм се карала и съм била наистина възпитана с тях. Защото това са майка и баща и аз нямам никакво право да ги съдя как се отнасят с децата си. Все още си пишем поздрави, чуваме се понякога и аз съм мила и усмихната.
 Но аз съм отгледана и възпитана по-различно и трудно възприемах техните идеи.
   Заради това предпочетох да изчезна. Дотам ми стигнаха възможностите. Simple Smile
А и определено не съм мечтаната "снаха" , та разбирам неговите родители защо така засилиха натиска си. И те това могат.
Акцента ми е ,че е важно човек да си даде сметка за личните приоритети и възможности и да разбере същите и в партньора си.
Иначе често плащаме със здравето си.
Виж целия пост
# 146
Serendipity, шапка ти свалям как си издържала тия хора.
Каква майка, нямам думи.
А всъщност такива полу-инцестни отношения не са рядкост.
Моята баба/майката на баща ми/ явно поради нездравата си връзка с дядо може би и някаква незадоволеност също имаше подобно отношение към баща ми.
Виж целия пост
# 147
Заглавието може да е "на гости при родителите", но навсякъде в постовете на авторката правят впечатление изрази, като : " да си ходя при нашите, да си ходи при техните". Тоест те възприемат мястото на което живеят просто като квартира в която спят, докато ходят на работа, но не и като тяхно си гнезденце. Те там няма какво да правят, през седмицата гледат филми и чакат да дойде петък или отпуска за да си отидат "у дома".  Няма социална среда, приятелства, хобита, интереси. Може би все още са с много ниски доходи и карат месец за месец и от наем до наем, а може би просто и двамата не са скъсали пъпната връв.
Много време отне авторката да посочи възраст,  макар че за мен тя не е достоверна, жена наближаваща 30те ,разсъжденията не са на повече от 22-23 годишна  , а пък израз като "грижовен и не би изневерил" е толкова наивно детински,  че незнам дали бих му дала повече от 19г.
Че младежа не става е друга тема, но и авторката е още много,  много незряла. 
Няма да и помогне темата, защото тя не задава правилните въпроси.
Може би ще си карат още 2-3 годинки така с младежа,  пък не се знае, може да и хареса у "мамини", но по-вероятно да я засечем след време в свекървенската тема.
Виж целия пост
# 148
След някоя година ще вземат да се подпишат, авторката да роди едно дете и ще са вечно абонирани да си ходят "при техните".

Вероятно и двамата са учили и завършили в София и работят там. Което за мен означава, че най-малкото от 4-5години са в града. За толкова време, да не си създадеш приятелски кръг с който заедно, или поотделно да се срещате вечер, през уикендите не е много ок.
Мъж на тази възраст, който всяка свободна минута тича при родителите си, не мисли за никакво семейство. Предпочита си комфорта и удобството, познатата среда и всичко останало. Жената до него е нещо между другото, за престиж или секс.
Виж целия пост
# 149
Бившия ми приятел беше така - живеехме в София, родителите ни бяха в други градове и когато ходехме при техните аз нямах против, въпреки че на моменти усещах, че не съм много добре дошла. Все пак отивах, защото се случваше рядко (3-4 пъти в годината) и за кратко. При нашите обаче той не искаше да ходи, въпреки че те много го харесваха и го посрещаха много топло без да са досадни и да прекаляват. В един момент започнах да ходя сама при нашите, а като питаха защо все идвам сама им казвах, че има работа. В един момент ми писна, защото тези хора са важни за мен, а той не показваше каквато и да било заинтересованост от тях, даже ги отбягваше и това беше едно от нещата, заради които приключих връзката. Разбирам опасенията на авторката, не са без основание.

Та моят съвет към авторката е да попита в прав текст какъв е проблема, за да може да намери решение. Не може просто така да отбягва любимите ѝ хора. Може да му е скучно и да няма какво да прави там или да се налага да изглежда и да се държи по определен начин пред тях и това да го уморява и да му е досадно, или да усеща някаква враждебност от тяхна страна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия