Аз ходя на гости на родителите му, той отказва да ходи при моите

  • 11 611
  • 199
# 120
Има няколко наивни заблуди:
1. Ако ходим поотделно при родителите си, ще станем като съквартиранти
Откъде накъде? Може да се обичате безумно и пак да не сте като залепени един с друг
2. Аз не си падам по несериозни връзки
Винаги човек може да сбърка в избора на приятел/съпруг и не е срамно да го признаеш, нито да се опиташ да поправиш нещата. Това не те прави автоматично лека жена.
3. Той е сериозен човек и няма да изневери - казано като похвала
Ако по това избираш мъжете, хващай някой, когото друга не би погледнала, така ще имаш пълна гаранция.

Има една пречка, непреодолима за много жени - свикнали са непременно с кола и ако мъжът откаже, а жената не шофира, тя трябва да си наруши рахата.... или да се откаже от пътуването и да си излее яда тук

1. Аз съм напълно самостоятелна - мога да шофирам и не изпитвам никакъв яд
2.Както вече казах,че НЕ ГО КАРАМ ДА СИ ХОДИМ ВСЯКА СЕДМИЦА  ,А ВЕДНЪЖ МЕСЕЧНО ИЛИ НА ДВА МЕСЕЦА ВЕДНЪЖ,(защото сега си ходя почти винаги без него ),ако спра да ходя при негововите родители напълно означава да не се виждаме 7дена или е имало случай да оставаме две седмици. Според мен е малко егоистично
3. Ами в днешно време са рядкост мъжете ,които не биха го направили и съответно моя приятел би се загледал в чуждата жена ,защото е нормално -всеки гледа,но не би направил нищо
Виж целия пост
# 121
Има няколко наивни заблуди:
1. Ако ходим поотделно при родителите си, ще станем като съквартиранти
Откъде накъде? Може да се обичате безумно и пак да не сте като залепени един с друг
2. Аз не си падам по несериозни връзки
Винаги човек може да сбърка в избора на приятел/съпруг и не е срамно да го признаеш, нито да се опиташ да поправиш нещата. Това не те прави автоматично лека жена.
3. Той е сериозен човек и няма да изневери - казано като похвала
Ако по това избираш мъжете, хващай някой, когото друга не би погледнала, така ще имаш пълна гаранция.

Има една пречка, непреодолима за много жени - свикнали са непременно с кола и ако мъжът откаже, а жената не шофира, тя трябва да си наруши рахата.... или да се откаже от пътуването и да си излее яда тук

1. Аз съм напълно самостоятелна - мога да шофирам и не изпитвам никакъв яд
2.Както вече казах,че НЕ ГО КАРАМ ДА СИ ХОДИМ ВСЯКА СЕДМИЦА  ,А ВЕДНЪЖ МЕСЕЧНО ИЛИ НА ДВА МЕСЕЦА ВЕДНЪЖ,(защото сега си ходя почти винаги без него ),ако спра да ходя при негововите родители напълно означава да не се виждаме 7дена или е имало случай да оставаме две седмици. Според мен е малко егоистично
3. Ами в днешно време са рядкост мъжете ,които не биха го направили и съответно моя приятел би се загледал в чуждата жена ,защото е нормално -всеки гледа,но не би направил нищо
Значи ще е егоистично ако ти не ходиш при техните, а това, че той те оставя да ходи при тях не е егоистично?
Момиче не те разбирам зашо компрониси и жертви за връзката ви да правиш само ти?
Един ден ще ти писне и ще рухне цялата илюзия наречена връзка.
И изобщо не съм съгласна, че е кой знае какво геройство мъж да не изневерява.
Има чудесни мъже, не е нужно да се задоволяваш с бещо не съвсем ок от страх, пе няма да намериш по-добър.
Виж целия пост
# 122
1. Аз съм напълно самостоятелна - мога да шофирам и не изпитвам никакъв яд
2.Както вече казах,че НЕ ГО КАРАМ ДА СИ ХОДИМ ВСЯКА СЕДМИЦА  ,А ВЕДНЪЖ МЕСЕЧНО ИЛИ НА ДВА МЕСЕЦА ВЕДНЪЖ,(защото сега си ходя почти винаги без него ),ако спра да ходя при негововите родители напълно означава да не се виждаме 7дена или е имало случай да оставаме две седмици. Според мен е малко егоистично
3. Ами в днешно време са рядкост мъжете ,които не биха го направили и съответно моя приятел би се загледал в чуждата жена ,защото е нормално -всеки гледа,но не би направил нищо
1. Значи въпросът е решен - взимаш колата и заминаваш сама. (Написах го само защото доста жени, особено от по-възрастните, се притесняват да шофират или изобщо не могат и врънкат мъжа.)
2. Кое точно е егоистично, че нещо не схванах?
3. Едва ли има човек, имунизиран напълно срещу изневяра. А тези гадни мъже в днешно време с кого изневеряват? Не е ли с жени?
Виж целия пост
# 123
Не мога да разбера 3 неща:
- когато в млада, прохождаща връзка се използва фразата "мога да кажа, че се разбираме". В този период от цветя и рози И двамата трябва спонтанно да крещите, че се обичате, че сте един за друг, че сте щастливи заедно, не просто, че "се разбирате".
- Че един мъж с труден характер и незачитащ чуждото мнение може да бъде оприличен на добра партия!?
- Че е нормално да стоиш във връзка, която не те прави щастлива, защото не харесваш кратките връзки???!!! Тоест си готова да си губиш времето, да се мъчиш да промениш непроменяемото, вместо да вложиш тази енергия в намирането на някой, който наистина ще те направи щастлива? Защо???

Пиша всичко това, защото преди години бях на твое място и толкова ми се иска някой да ми го беше казал. Сега само мога да съжалявам за похабеното време.
Виж целия пост
# 124
В този период от цветя и рози И двамата трябва спонтанно да крещите, че се обичате, че сте един за друг, че сте щастливи заедно, не просто, че "се разбирате".....
Пиша всичко това, защото преди години бях на твое място и толкова ми се иска някой да ми го беше казал. Сега само мога да съжалявам за похабеното време.
Филомена, може би и ние идеализирираме младостта. Мислим, че ако се върнем тогава, ще си отживеем яко.
Не всички връзки дори тогава са предизвикани от голяма и луда любов, а гаджетата наближават 30, не са на 20 и са заедно от 2 години. Все пак страстите улягат, не е малко време.
Виж целия пост
# 125
Може би... и все пак какъв е смисълът да си във връзка, ако не се чувстваш окрилена?
Виж целия пост
# 126
Аз я разбрах Филомена -  в началото на връзката бих изтъкнала хиляди други неща пред "разбираме се" като предимство на връзката - например - нямам търпение да се видим, да бъдем заедно, да се държим за ръка, пасваме си в секса, харесват ни едни и същи неща, имаме сходни виждания. И не защото "разбираме се" не е важно, а защото е прекалено разумно и сочи за липса на емоции, а по-скоро за пресметливост. А и не съм много съгласна, че в случая с авторката важи - с неговия труден характер и с точно този казус, по който не могат да се разберат.
Виж целия пост
# 127
Ами самата връзка е смисълът. Тя сама си пише, че не харесва кратките връзки. Сещам се, че и в моята младост преди 30+ години момичетата със сериозно гадже още от гимназията не бяха малко и имахаедин такъв самодоволен вид.
Виж целия пост
# 128
За похабеното време няма да боли толкова, ако има дете. Все пак едва ли има нормална жена, която да съжалява за детето си, защото въпреки несгодите и  загубените години (стига да няма насилие и психически травми за детето)  то е до нея. Но за младостта и възможността да прекараш единствения си живот с по-добър и стойностен партньор си е гадно. Защото сега, от позицията на времето осъзнавам, че  докато една жена запълва времето си с Мунчо, едно че младостта ѝ отминава, но се лишава от възможността да срещне точния човек. Да, срещата може и да е на 40г. НО може и да е в утрешния ден, докато тя излиза до магазина, или е на разходка в планината сама. А не при Мунчо и майка му (нищо против жената).
Да  не говорим, че все пак на 25 имаш много по-голям шанс да срещнеш Него, отколкото на 35. Или 45.  (не, невъзможно, разбира се).
Виж целия пост
# 129
По принцип постоянното висене при родители наистина е огромна червена лампа.

А това, че не би направил повече от това, да се загледа по някоя жена - така е, но не задължително завинаги. Някои мъже 5 години не правят нищо, па вземат, че изперкат. Други след 20 години връзка се влюбват в друга. Трети остават с една жена до живот, както се казва. Това обаче не си личи след 2 години връзка, даже и врачките го не знаят Simple Smile

Та това да изтъкваш верността му като плюс - рано е. А досадата с родителите ще ти е за постоянно. Там има гаранции.
Виж целия пост
# 130
Здравейте!

От две години живея при приятеля ми в София.Със сериозни намерения сме и двамата -мога да кажа ,че се разбираме. Проблемът е че всеки път като му предложа да отидем при родителите ми ,той си намира всякакви причини и оправдания(главно затова са ни караниците) ,за да избегне това или да дойде колкото да отбие номера.А преди няколко месеца открито ми каза,че не няма желание да ходи.Всеки път го прави със зверско нежелание,а повече от уикендите ги прекаврваме при неговите родители ,както и всички отпуски. Особено неприятно е от моя страна,защото аз правя абсолютно всичко за него,уважавам както него,така и семесйтвото му.Самият той не може да ми даде разумно обяснение защо не иска да ходи на гости Имам чувството ,че ме подценява по този начин,а няма никакво основание да го прави,тъй като с нищо не ме превъзхожда
Самата аз си давам сметка,че това което се случва не е хубаво.
А вие защо там си карате и отпуските? Не ви ли се ходи някъде другаде, на море, планина, някъде?
Имате ли си общи приятели, не можете ли да се срещате с тях, да пътувате с тях някъде в почивните дни?
Не говорим от март миналата година до сега, но преди това сте имали цяла година да правите, каквото искате. А и миналото лято нямаше карантина и можеше да се пътува, тоест имате една цяла година +едно лято.
Той само това ли иска - да стои с техните и нищо друго?
Виж целия пост
# 131
Аз не разбрах къде ходи младежът, в коя част на Бг живеят родителите му. Имам близък, женен от 20 години. Още като гаджета ходеше често при родителите на момата. Не знаех подробности, бяха в началото на връзката си, но после се оказа, че има причина. Живееха в страхотна къща в стария Созопол. Реално прекарваха с родителите 20-30 мин. на ден, докато пиеха кафе сутрин. После плажове, ресторанти, клубове, партита...
Виж целия пост
# 132
Аз не разбрах къде ходи младежът, в коя част на Бг живеят родителите му.
По- близо до София от нейните.
Но аз оставам с идеята, че той няма да направи скандал, ако не отидат заедно, но тя държи да си ходят като двойка... Щото иначе ще са "като съквартиранти"
Виж целия пост
# 133
Няма лошо човек да обича уюта на бащиния дом, напротив. Но е много притеснително, че не се опитва да създаде такъв с жената, с която би трябвало да изгради собствено семейство. И че не се опитва да включи и нейното семейство по някакъв начин. Това не е човек, който обича и иска да гради уют, а който просто му е приятно под крилото на мама. Авторката се явява някаква притурка, която вероятно ще е удобна, докато търпи статуквото, и бързо ще стане излишна, ако поиска и тя да има ценност и равноправие в цялата схема.

Нещо подобно се получава....иначе е  грижовен и много отговорен мъж,които не би изневерил ,но не е готов за компромиси за разлика от мен и със сигурност поставя семейството си на първо място.


Как така е грижовен и отговорен, но не прави компромиси? Ако двама души живеят заедно, компромиси трябва да правят и двамата. Иначе не се получава.
Виж целия пост
# 134
Грижовен не означава само да се грижи за теб, а и да се съобразява какво искаш ти. Дори това да означава грижите да намалеят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия