Аз ходя на гости на родителите му, той отказва да ходи при моите

  • 11 611
  • 199
# 165
Че те нашите са в съседното жилище на същия етаж даже. Техните през няколко улици. Че даже двете семейства са приятели отпреди ние да се родим и много се събират. Но и ние ходим 3-4, хайде да са сумарно 10 пъти по разни поводи.
Големите ни дъщери са на съседния етаж. Все още идват 2-3 пъти в седмицата на вечеря, но нямат половинки и си живеят двете.
Ако бяха родителите на младежа от темата, сигурно щяха да са там сутрин, обед, вечер и да си ходят евентуално само за спане у тях.
Виж целия пост
# 166
Оф-ф-ф-ф-ф...! Добре де, разбрах! Вие не ходите и си знаете, какви са причините.
Казвам, че 3-4 пъти в годината си е съвсем нормално и поносимо. Какви именни дни, какъв Гергьовден? Само дето не ги сметна по старо и по ново... Пък ако извадиш и Църковния календар, съвсем!

Виж сега, всеки си пише от неговата камбанария. Нещата, обаче имат много разновидности. При мен нещата са така - и аз, и ММ сме от София, и двете роди са тук - на по 20 минути от вкъщи. Затова и постоянно трябва да ходим на разни сбирки. Пиша "трябва", защото вече толкова ни е писнало, че удобно се скрихме зад пандемията, та да си починем от маси и сбирки за 1 - 2 години. В малките населени места е същата работа - едната улица /селце или градче/ са родА на момчето, съседната - на момичето. И там няма мърдане - на всеки празник, РД, имен ден са на маса ту у едните мамини, ту у другите. Различно е само при тези, които живеят далеч от роднините и трябва пътуване 100 - 200 км., за да се прекара някой празник при роднините. Тогава наистина се ходи 3 - 4 пъти в годината.
Виж целия пост
# 167
Имам близки, на които им е наистина хубаво на такива събирания.
Имам и такива , които ги изстрадват, но не им минава през ума да ги пропуснат.
Мене вече и с пушка не могат да ме накарат да присъствам на семейно събиране от мъжовия ми вид Simple Smile
Ама който каквото си иска да намила, да върти очи,да вдига кръвно или да прави магии ...
Хора различни, всеки си е крачил по пътя си и е развил стратегии за справяне.
 
Наистина изместихме темата. Дано все пак авторката да си намери нещо от казаното, което да й помогне
Виж целия пост
# 168
Аз не разбрах каква е причината да се ходи толкова често при родителите – дали е финансова, или младежът отскоро се е изнесъл оттам и още не може да пререже пъпната връв?
Има хора, които не могат да свикнат с чуждия град и все си ги влече към родното място. Особено ако всичките им приятели и близки са там.
Но това обикновено преминава след известно време. Ако не премине, значи проблемът е другаде – в здравината на пъпната връв или просто става въпрос за обикновено патриархално налагане от страна на мъжа. Нали жената „влиза“ в неговото семейство, неговите родители са „главните“, той решава кога и къде ще ходят... Тя да си наляга парцалите и да не знае много.
А след време може и да реши, че големият град не е за него, че парите, дадени за квартира, са хвърлени на вятъра и да си се прибере „вкъщи“.
Виж целия пост
# 169
Дано все пак авторката да си намери нещо от казаното, което да й помогне

Дано авторката не направи глупостта да съсипе връзката си, ако единствената причина за разногласия е нежеланието на половинът да ходи постоянно у мамини. Че то, ако това може да събори връзката им, какво ли остава за по-сериозните проблеми, които идват след време
Виж целия пост
# 170
То по-добре един такъв проблем да разруши връзката, отколкото семейството на по-късен етап, особено когато вече има и деца.
Виж целия пост
# 171
Много добра дискусия се оформи.
Според мен, подтемата на авторката е, че много родители, в момента, в който ""детето" отиде в чужбина, омъжи се, ожени се и се излети, се почва едно вменяване да се ходи/звъни постоянно. Звъни се да се пита какво, правите, ще ядете, ядохте, защо/кога ще идвате?! Също самите родители ангажират със собствени проблеми децата-пералнята му се счупи, сестра ти знаеш ли какво каза и телефонният бюлетин става час. Може затова момчето да ходи все при техните, за да им помага и да е ангажирано с техния свят, което го лишава от връзка изобщо с жена.
Виж целия пост
# 172
E то е ясно, мъжът не се чувства с нея "у дома си", чувства се на гости. Такъв ми се вижда че още не е готов да има свое семейство, нито да е самостоятелен. Най-добре да си вземат една къща на три ката, той с приятелката на един етаж, родителите на всеки там по още един  и всички щастливи без караници кой с кого се видял.
Виж целия пост
# 173
Мисля, че този цитат е точно за тази тема Simple Smile

" Жената трябва да върви до мъжа. И да го подкрепя. И да не дава лоша дума да се каже за него! До мъжа да върви! Не до роднини. Не до приятелки. Жената - с мъжа.
 И мъжът с жената! Не с майка си! Не с дружината си! С жената. Да пази името й. Да пази нея. Да я уважава. Да я цени. Да решава проблемите. Да премахва препятствията. Да не я кара да плаче. Да жадува усмивката и. Мъж-жена. Това е първата и най-важна връзка. Тя ражда живот. Създава дом. После, казвате: “Няма любов!” Любов има. Вие не я разбирате. И тя си заминава... Отива при друг. Този, който я разбира и цени..."

Джоко Росич
Виж целия пост
# 174
Жената трябва да върви до мъжа. И да го подкрепя. И да не дава лоша дума да се каже за него! ....
Артистите използват силни думи, преекспонират нещата и т.н., понякога просто не могат да излязат от роля.
Предпочитам да съм справедлива, в рамките на възможностите ми, пред това да пазя  реномето на мъжО на всяка цена. Да, ще избягвам караници пред хората и да разнясам целия ни семеен живот, но това не значи пълна безкритичност. Същото важи и за родителите ми, като не забравям, че те са миналото, а той - бъдещето.
Скрит текст:
Чувала съм следния бисер: "Никой няма да те обича както мама/тате"
Точно така - никой не е длъжен да ме закриля и обгрижва като тях. Родител - дете е неравнопоставена връзка, докато мъж-жена е.
Виж целия пост
# 175
Жената трябва да върви до мъжа. И да го подкрепя. И да не дава лоша дума да се каже за него! ....
Артистите използват силни думи, преекспонират нещата и т.н., понякога просто не могат да излязат от роля.
Предпочитам да съм справедлива, в рамките на възможностите ми, пред това да пазя  реномето на мъжО на всяка цена. Да, ще избягвам караници пред хората и да разнясам целия ни семеен живот, но това не значи пълна безкритичност. Същото важи и за родителите ми, като не забравям, че те са миналото, а той - бъдещето.
Скрит текст:
Чувала съм следния бисер: "Никой няма да те обича както мама/тате"
Точно така - никой не е длъжен да ме закриля и обгрижва като тях. Родител - дете е неравнопоставена връзка, докато мъж-жена е.

Майките, които раждат синове, трябва да са наясно, че имам сложната мисия да създадат МЪЖ. Не техен слуга, не техен задължен, а мъж. Трябва да знаят, че той не трябва да е зависим от тях, а самостоятелен и силен. Не казвам, че синовете не трябва да тачат родителите си, напротив, но трябва да се държат с жена си, както биха искали да се държат с дъщерите им. Не да бранят "мама" с цената на всичко и  да тичат при "мама" за всяко нещо. Защото точно така се разжда омразата между снаха и свекърва. От мъжа идва всичко.

И жените, те не трябва да забравят семействата си, роднинит си, но трябва да бъдат упора на мъжа си, ако той е истински пораснал МЪЖ. Не е ли - тогава бягайте със всички сили. Майката създава живота и тя го превръща в човек.

Иначе един ден като забременеете "мама" ще даде съвет да махнете бебето, защото тя вече няма да е център на вселената.
Виж целия пост
# 176
Мисля, че този цитат е точно за тази тема
Защо точно този цитат? Шон Конъри ако знаеш какви неща казва за отношенията с жените, може да цитираме и него, и той е голям актьор. В случая ще е на страната на мъжа, обаче. А сега, де? Кого от двамата да следва?
Виж целия пост
# 177
Мисля, че този цитат е точно за тази тема
Защо точно този цитат? Шон Конъри ако знаеш какви неща казва за отношенията с жените, може да цитираме и него, и той е голям актьор. В случая ще е на страната на мъжа, обаче. А сега, де? Кого от двамата да следва?

Човекът, който харесва жените, но не ги разбира?
Ами ок. Пак означава, че не е необходимо да разбира защо трябва да ходи при тъстовете, а да го прави заради нея. Предполага се, че иска да я вижда щастлива, а не тъжна. И най-вероятно такава я харесва.
Виж целия пост
# 178
Много генерализирате. Омразата към свекървата на много от девойчетата им се втълпява от нейната маминка и баба. Закърмват девойките със старовремски простотии. Особено в провинцията!
Ревност голяма към майките, които са им родили и възпитали мъжете, следене под лупа за всяка "грешна" стъпка. Аман от неосъзнати, уж млади жени!
Виж целия пост
# 179
Много генерализирате. Омразата към свекървата на много от девойчетата им се втълпява от нейната маминка и баба. Закърмват девойките със старовремски простотии. Особено в провинцията!
Ревност голяма към майките, които са им родили и възпитали мъжете, следене под лупа за всяка "грешна" стъпка. Аман от неосъзнати, уж млади жени!

Мадмм, ние генерализираме 🤣🤣🤣
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия