Какъв крем за лице използвате? – 20

  • 86 317
  • 736
# 285
искрице, зависи какво слагаш освен спирала и очна линия
аз слагам крем или серум, отгоре слънцезащита със спф 50 и тя се почиства много по-добре с масло и после гел
ако измивам само обикновен крем, не ползвам масло/олио, а само гел
Виж целия пост
# 286
Не бях наясно колко е важно в козметиката, особено за лице да няма никакви парфюми и тези ги препоръчвам с две ръце. Нито омазняват нито изсушават кожата, важно е да уцелиш подходящите серуми за своя тип кожа естествено, кожата ми е чиста и гладка дори и в онези женски периоди.

Аз след три години ползване само на ТО, така си пресуших кожата, че на моменти от опъване болеше. Бях наредила поне 20 техни продукта в банята и за друго не исках да чувам. Докато не разбрах накрая, че това са просто добавки и са крайно недостатъчни поне за мен.

 От известно време съм си направила една рутина, която ми се отразява много добре.
Сутрин миене с пяна, последно Neutrogena с куркума. После витамин Ц, или серум на Ole Henriksen, или крем на The Inkey List. Марката е с продукти подобни на The Ordinary, пак бюджетни, но по-комбинирани. Ако излизам слагам слънцезащита Misha Essence. Втора година го ползвам, доволна съм, защото хем предпазва добре, хем е много лек и върху него се нанася лесно грим. Ако няма да излизам, хидратирам със CeraVe.
Вечер чистя грима с това олио.
Скрит текст:
После мия с пяна или гел. След това леко хидратирам със CeraVe, после третиноин и завършвам или този крем на First Aid Beauty, или с Tranexamic Acid Night Treatment на The Inkey List. Също хидратира, но и с други бенефити. Ако не направя водна възглавница, кожата ми се бели от третиноина, а така нямам проблем.
По веднъж седмично ползвам езимен скраб Wishful на Huda Beauty и ензимен пилинг на Day Tox. Не повече от два пъти седмично за петна ползвам Alpha Arbutin на The Inkey List. Много ефективен, но не трябва да се ползва повече от три месеца непрекъснато.
Виж целия пост
# 287
аз също купих доста серуми на ТО и подобни и за себе си прецених, че активното им ползване, независимо какво слагам върху тях, не е най-добрата грижа за кожата ми (дори не съм отворила всички бутилчета Grinning )
смятам да ги доизмажа разредено, т. е. не два пъти дневно и не ежедневно, като се придържам към "стандартната" рутина - измиващо (или две), флорална вода, серум (който е като крем или бепантен крем) и крем
Виж целия пост
# 288
Моля , препоръчайте ми измивен гел / да не изсушава кожата / за нормална кожа.
Виж целия пост
# 289
Моля , препоръчайте ми измивен гел / да не изсушава кожата / за нормална кожа.

Ето този ползвам аз: https://www.eau-thermale-avene.bg/lice/specifichni-grizhi/cleana … shch-izmiven-krem

Обожавам го и съм пробвала да го сменя с други марки, но не успях.
Виж целия пост
# 290
Моля , препоръчайте ми измивен гел / да не изсушава кожата / за нормална кожа.
Аз съм доволна от този:

Този също много ми допада

И това ще го купя отново, от всичките най-малко изсушава и направо е супер находка, с много приятен състав, пък и мие добре
Виж целия пост
# 291
При мен първият изсушаваше обаче.
Виж целия пост
# 292
Продуктите на Ланком и Регал, препоръчани от tuali са любими и на мен. Не изсушават кожата. Мога да добавя и този.

Виж целия пост
# 293
Моля , препоръчайте ми измивен гел / да не изсушава кожата / за нормална кожа.



Виж целия пост
# 294
Глас и от мен за лавандуловия на Апивита.
Виж целия пост
# 295
След ден-два приключвам този крем
Скрит текст:

 и започвам този
Скрит текст:
От първия съм много доволна, а от втория имам големи очаквания, заради славата, която му се носи.
Виж целия пост
# 296
и започвам този
Скрит текст:
От първия съм много доволна, а от втория имам големи очаквания, заради славата, която му се носи.

Този го купих заедно с крема за околоочен контур, но много слабо ми хидратират и ги дадох на дъщеря ми, която пък след употреба се изрина. Много силно са парфюмирани.
Виж целия пост
# 297
Глас и от мен за лавандуловия на Апивита.
Благодаря, ще пробвам първо този.
Виж целия пост
# 298
И от мен глас за Апивита с лавандула. Ако се бърза или не ви се ползват 2 неща за почистване на грим (примерно масло+гел) този е идеален. При мен без раздразване почиства перфектно грим от очите и лицето+че отдолу винаги имам spf. Но дори и сутрин просто така за освежаващо измиване е чудесен. Доказано се харесва и от мъже, нямащи особено мнение и претенции към козметиката. Или поне от тези у дома Joy
Виж целия пост
# 299
Не бях наясно колко е важно в козметиката, особено за лице да няма никакви парфюми и тези ги препоръчвам с две ръце. Нито омазняват нито изсушават кожата, важно е да уцелиш подходящите серуми за своя тип кожа естествено, кожата ми е чиста и гладка дори и в онези женски периоди.

Аз след три години ползване само на ТО, така си пресуших кожата, че на моменти от опъване болеше. Бях наредила поне 20 техни продукта в банята и за друго не исках да чувам. Докато не разбрах накрая, че това са просто добавки и са крайно недостатъчни поне за мен.

 От известно време съм си направила една рутина, която ми се отразява много добре.
Сутрин миене с пяна, последно Neutrogena с куркума. После витамин Ц, или серум на Ole Henriksen, или крем на The Inkey List. Марката е с продукти подобни на The Ordinary, пак бюджетни, но по-комбинирани. Ако излизам слагам слънцезащита Misha Essence. Втора година го ползвам, доволна съм, защото хем предпазва добре, хем е много лек и върху него се нанася лесно грим. Ако няма да излизам, хидратирам със CeraVe.
Вечер чистя грима с това олио.
Скрит текст:
После мия с пяна или гел. След това леко хидратирам със CeraVe, после третиноин и завършвам или този крем на First Aid Beauty, или с Tranexamic Acid Night Treatment на The Inkey List. Също хидратира, но и с други бенефити. Ако не направя водна възглавница, кожата ми се бели от третиноина, а така нямам проблем.
По веднъж седмично ползвам езимен скраб Wishful на Huda Beauty и ензимен пилинг на Day Tox. Не повече от два пъти седмично за петна ползвам Alpha Arbutin на The Inkey List. Много ефективен, но не трябва да се ползва повече от три месеца непрекъснато.
Определено ще пробвам слънцезащитния крем, че толкова пробвах и все не ги уцелвам, единствено един на Нивеа миналата година пробвах, който матираше и ми беше ок, но някак си не я харесвам тази марка след повече използване на какъвто и да е от кремове те им се изривам. А за серумите на ТО, се надявам да нямам този проблем вече половин година ги използвам, като вечер слагам един от тях другия по 2 пъти седмично само и запечатвам с крема на Ревив или преди серума слагам джинджира, тъй като имам и себорея. А сутрин слагам един или два от серумите и запечатвам или пак с крема на Ревив или с основата им за грим, тъй като ми хидратира кожата и в матира и също, защото моята кожа някак си не търпи никакви фондютени ЦЦ или ББ кремове след час ставам на петна или все едно не съм слагала нищо. И наистина към момента, след всичките ми главоболия със себорея, пъпчици от маски, дразни ми на кожата дори прахта когато чистя, каквото и да използвах или ми се омазня2а много кожата или много изсъхва и това е първото, което предотврати всичко това, е естествено използвам и пяната на Cera ve, сребърна вода и понякога лавандулова. А тези, които използваш имат ли парфюм в тях, защото явно на мен това също ми дразни кожата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия