За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 39 141
  • 743
# 120
Суров бекон на кубчета нарязан в тарелка 500 гр. С какво как да го приготвя. Мислех само на тиган, ама то ще стане една порция.
Предложете нещо пО така.
Виж целия пост
# 121
С паста; със спанак и сирене и накрая запечен; с патладжан, или тиквички
Виж целия пост
# 122
Пробвам, разбира се. Обаче от началото на пандемията разни такива изтекли срокове и съмнителни ги засилвам в кофата. Само хранително натравяне ни липсва...Head Band
Пандемията не разбрах какво общо има с изтеклите срокове? ..
Общото е с натравянето от развалена храна, което пък ще ги прати в болница където има по кофти болест.

Суров бекон на кубчета нарязан в тарелка 500 гр. С какво как да го приготвя. Мислех само на тиган, ама то ще стане една порция.
Предложете нещо пО така.
В салата, например - https://morrennaa.blogspot.com/2020/05/blog-post_81.html
И в паста, например - https://morrennaa.blogspot.com/2020/05/blog-post_28.html
Или го запържвам, за да овкуси мазнината за следващите продукти.
Виж целия пост
# 123
Суров бекон на кубчета нарязан в тарелка 500 гр. С какво как да го приготвя. Мислех само на тиган, ама то ще стане една порция.
Предложете нещо пО така.

Не мога да готвя, но ще ви предам нещо лесно, което гост от Беларус наскоро направи : Ред патладжан на шайби на грил тиган, ред бекон на грил тиган, ред месести домати на шайби на грил тиган и отгоре бешамел. Пръстите си облизах Smirk Беконът беше на ивици, но едва ли това е променило особено резултата.
Виж целия пост
# 124
Цитат
Забравила съм в хладилника една сметана от Лидл 36% за разбиване. Срокът на годност й е до днес. Дали се е развалила. Да не се пос***м? 🤪😁🤔☹️
Навярно се касае за UHT продукт, може даже и да не е  животинска сметана.
UHT продуктите са нещо, като стерилни консерви /обработени са при много висока температура и са херметично затворени, за да няма останали микроорганизми и да не настъпи развала/. Това са продукти, които имат дълъг срок на годност - месеци. Дори в законодателството се посочва, че в случая Срока на годност се обозначава с думите "Най-добър до", а не "Използвай преди". Не случайно текста е различен. Защото "Използвай преди" при сурово месо например може да значи - след посочената дата продуктът може да не бъде безопасен /всъщност определено е изпитан да издържи поне още 2-3 дни/. "Най добър до" иска да ни каже - производителя гарантира качеството на продукта до еди коя си дата, това не значи че след това той вече не е качествен и безопасен, но просто вече няма гаранции точно, че е толкова добър, колкото е бил в деня на производството си.
Нищо й няма на сметаната.
Киселото мляко също е "най-добър до" и имаше подробни публикации по-въпроса, че това не значи, че после става развалено, а просто не може да се гарантира след това микробиологичния му състав /лактобацилите, стрептококите/  и киселинността му дали са в стабилни граници.
Виж целия пост
# 125
Цитат
Забравила съм в хладилника една сметана от Лидл 36% за разбиване. Срокът на годност й е до днес. Дали се е развалила. Да не се пос***м? 🤪😁🤔☹️
Навярно се касае за UHT продукт, може даже и да не е  животинска сметана.
...
Предполагам за тази става дума

Виж целия пост
# 126
Стига бе, хора, нищо й няма на сметаната.   След месец също нищо няма да й има, ако е в хладилник. Никакви срокове не гледам, а състоянието на продукта.
Виж целия пост
# 127
Винаги си купувам повече сметана да имам под ръка, че когато нямам става лошо. Държа си я в хладилник с месеци и  изобщо не и гледав сроковете на годност, тя е  в защитена среда/опаковка,  до момента гаф не ми се е получавал, важното е да не е отваряна
Виж целия пост
# 128
Сметаната, която показах  по-горе аз съхранявам в шкаф и разбивам директно без да изстудявам. Ако ми остане отворена - държа в хладилника и гледам да употребя до няколко дни, че вкисва.
Виж целия пост
# 129
Суров бекон на кубчета нарязан в тарелка 500 гр. С какво как да го приготвя. Мислех само на тиган, ама то ще стане една порция.
Предложете нещо пО така.

Не мога да готвя, но ще ви предам нещо лесно, което гост от Беларус наскоро направи : Ред патладжан на шайби на грил тиган, ред бекон на грил тиган, ред месести домати на шайби на грил тиган и отгоре бешамел. Пръстите си облизах Smirk Беконът беше на ивици, но едва ли това е променило особено резултата.
Много благодаря, нещо подобно сътворих, но с микс от моркови, броколи, карфиол и залях с бешамел.
Извинете ме за дългия цитат, но съм от телефона, ами се ще да си намеря лесно и тази рецепта в сезона на доматите и патладжана.
RebelHeart! ❤️
Виж целия пост
# 130
Цитат
Забравила съм в хладилника една сметана от Лидл 36% за разбиване. Срокът на годност й е до днес. Дали се е развалила. Да не се пос***м? 🤪😁🤔☹️
Навярно се касае за UHT продукт, може даже и да не е  животинска сметана.
...
Предполагам за тази става дума


Точно тази!
Виж целия пост
# 131
Здравейте!Търся рецепта за векиденски бели (гръцки) курабии.Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 132
Здравейте!Търся рецепта за векиденски бели (гръцки) курабии.Благодаря ви предварително!

Кулуракя - гръцки великденски сладки
Виж целия пост
# 133
Здравейте!Търся рецепта за векиденски бели (гръцки) курабии.Благодаря ви предварително!
Великденските гръцки курабии ги имам и ти ги давам, но не са "бели" ако не се лъжа имат и бели великденски курабии , които не съм правила, но тези са много хубави - https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_679.html
Скрит текст:
Виж целия пост
# 134
Първо да запече не е вариант, защото най-напред се образува коричка на печивото.
Точно! Специално на  пай Ню Йорк доста му се запича коричката отгоре и няма да стане да се слагат допълнително.

Марчева, послушах те - размразих хубаво сливите и ги оставих върху кухненска хартия. Поиграх си доста, т. е. там, където имаше лед леко го премахнах къде с ръка, къде с нож... че не знам на какво щяха да приличат ако ги бях оставила с часове. Ето и резултата:
Скрит текст:

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия