Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 960
  • 38 566
# 13 650
Скрит текст:
...
Въпросът е, че в тази официална декларация е съобщено и за двете държави като за доказано. Което е отразил журналистът, цитиран от Сталия. Тоест, не си е измислил. А защо е така, питай президентите, които са я подписали.

Въпросът е, че както обикновено четем един и същи текст, а виждаме различни неща. Ти виждаш съобщение за доказано престъпление в България, аз виждам съобщение за течащо разследване в България.

Президентите едва ли могат да ни помогнат в прочита.
Е, значи президентите къндемват Русия и  напълно се солидаризират с разследване, добре Joy  
А.думичката евидънс, дадени от течащото разследване в текста не значи нищо. Ми добре. Всеки с ниво Б1 ро английски може да разбере казаното в декларацията.

Аз нямам каквото и да било ниво на английски, затова преводът ми е следният. "Изразяваме загриженост във връзка със съобщенията за подобен модел на поведение на територията на България, за което свидетелства информацията за текущото разследване в София".
Възможно е да има и други преводи, вероятно ще се появи официален /ако вече не се е появил/.
Виж целия пост
# 13 651
... 
Не става въпрос само за разследване, а и за доклад за подобно поведение в България, което се осъжда и се изразява пълна солидарност и с Чехия, и с България. Звучи ми като за доказано, явно и журналистът така го е прочел.

Не знам, Poppea, ако прокуратурата ни имаше доказателства, вероятно и тук щеше да се чуе, но според оскъдната информация съдя, че още сме на много ранен етап и можем да следим само престрелката между прокуратурата и ЕМКО.
Аз засега с интерес очаквам как чехите ще предявят иск към руснаците, без да им представят доказателства.
Въпросът е, че в тази официална декларация е съобщено и за двете държави като за доказано. Което е отразил журналистът, цитиран от Сталия. Тоест, не си е измислил. А защо е така, питай президентите, които са я подписали.
Отношенията между Русия и Украйна се изострят и за това .
Не е сигурно но ми се мерна че  и днес май за 2-ри път руски прихващачи са прихванали 3 френски самолета.
Или  франсетата са преминали някакви граници  или руснаците са определили  нещо за свое си в Черно море.
Та за това е била срещата  в Букурещ и са подписали декларацията . Иначе ББ говори с Ердо и се разбраха  да пазят туристките по плажовете . Ама Путин не ги пуска .А много  с нетърпение искат да си навестят  имотите в България и да се постоплят . ББ си е поговорил с Меркел и е  поканил немкините  на българското Черноморие .
Виж целия пост
# 13 652


Асен Генов се подиграва на "новината" в стил Ивайло Нойзи Цветков,
за който когато съобщиха, че ще се явява кандидат депутат на ГЕРБ, написа в профила си

Виж целия пост
# 13 653
Като стана дума за НС, аз така и не разбрах, след като ще има нови избори почти веднага, те ще вземат ли тези 8 лв или колкото са там на глас и за тези?
Виж целия пост
# 13 654
Вежди Рашидов и Боил Банов изобщо не се разбират, имат противоположни мнения по едни и същи въпроси. Но няма значение - щом са от ГЕРБ - за нищо не стават! И щом да мислите по този начин ви кара да се чувствате по-добре - всичко е наред.
Виж целия пост
# 13 655
Вежди Рашидов и Боил Банов изобщо не се разбират, имат противоположни мнения по едни и същи въпроси. Но няма значение - щом са от ГЕРБ - за нищо не стават! И щом да мислите по този начин ви кара да се чувствате по-добре - всичко е наред.

Т.е. двамата са прокарвали различни политики, докато Банов поне 2 години му е бил заместник?
Виж целия пост
# 13 656
Като стана дума за НС, аз така и не разбрах, след като ще има нови избори почти веднага, те ще вземат ли тези 8 лв или колкото са там на глас и за тези?
аха.
Виж целия пост
# 13 657
Срама е хубаво нещо, та не е лошо да го проимат Wink

Качили са стенограмите на заседанията на НС още от 1879 г. Абе с по-голям финес са се карали тогава...
https://www.parliament.bg/bg/plenaryst/ns/55/ID/9469
Нещо обаче не им е доизкусурена страницата и като кликнеш на месец, резултати се появяват най-отгоре и трябва да скролваш, за да ги видиш.
Виж целия пост
# 13 658
Вежди Рашидов и Боил Банов изобщо не се разбират, имат противоположни мнения по едни и същи въпроси. Но няма значение - щом са от ГЕРБ - за нищо не стават! И щом да мислите по този начин ви кара да се чувствате по-добре - всичко е наред.

Т.е. двамата са прокарвали различни политики, докато Банов поне 2 години му е бил заместник?

Е, Банов е избран за министър на културата през май 2017 г. от 44-ото Народно събрание. Не винаги е бил заместник-министър на Рашидов. Все пак е нормално да има собствена политика, след като е министър. Положи доста усилия по някои закони и ми направи впечатление, че е в течение на нещата - като експерт, не като министър, много се вслушва в мението на колеги, не е дивак, макар на моменти да изглежда на такъв. Рашидов за мен е действал винаги много политически. Знам, че не бяха в добри отношения с Рашидов, а последният, след като се издъни с Ларгото, нямаше как да продължи да бъде министър.
Виж целия пост
# 13 659
Срама е хубаво нещо, та не е лошо да го проимат Wink

Качили са стенограмите на заседанията на НС още от 1879 г. Абе с по-голям финес са се карали тогава...
https://www.parliament.bg/bg/plenaryst/ns/55/ID/9469
Нещо обаче не им е доизкусурена страницата и като кликнеш на месец, резултати се появяват най-отгоре и трябва да скролваш, за да ги видиш.

Кой ли ги е дигитилизирал .
Сегашните нямаха време .
В Дневник са описани новите министри .
Мая е прехвърлила  документите/ горещия картоф/   от комисията със сигналите  на служебния кабинет
Днес мернах една интересна личност в новия кабинет . Следовател . Той ще разследва.. Пък и един дето   имал вземане с  подслушвателните  средства . 
Няма ли  питания от журналисти?
Или настъпва тишинааа.
Виж целия пост
# 13 660
Рашков е човекът, който ще се занимава персонално с Бойко предполагам. Ще стане интересно НАЙ- ПОСЛЕ.
БСП защо да правят правителсто, те и така си имат.
Виж целия пост
# 13 661
Знам , че ще бъда диагностицирана от форумските психолози с ОКР, но пускам буквален цитат от нечия реч:
“Най-добре справилата се с пандемията държава, айде да не говорим в света, но мисля, че ние проведохме най-мъдрата, най-целенасочена, най-навременна политика и българите в голямата си част изобщо не разбират, че има пандемия“
Случайно да има неразбрали, че сме в пандемия?!
И доколко това е “добро”?
И това на фона на умиращите хорица по стълби , а преди това - приказки за морги, чували за трупове… Някой неразбрал да е останал, освен дементно болните?

Това удебеленото го разбирам по друг начин. Че мерките са толкова леки, че не се усещат толкова тежко при повечето хора, както в други държави. А не че хората не са разбрали, че е обявена пандемия. Разбрали са, защото са го чули и прочели в нечия Фейсбук страница, от където май основно се информират.
Той си знае какво има предвид, но аз така го изтълкувах.

За служебното правителство няма да коментирам, защото имената са ми като цяло неизвестни. Чакам резултатите от машинното гласуване на 100% нехакваемите машини през юли. Залагам, че ''нашите'' хора този път ще получат необходимия % от суверена, за да направят ако не самостоятелно правителство, то с минимална подкрепа от едни други ''наши'' хора.
Виж целия пост
# 13 662
Прочетох набързо биографиите им и като цяло са все "западни" Simple Smile Ако имате впечатления от хората споделете.

Това, на което обърнах внимание - д-р Стойчо Кацаров - един от тези, на които трябва да благодарим за здравната реформа, която беше проведена от стоматолога д-р Илко Семерджиев и последиците на която теглим и до днес. По принцип цялата здравна реформа от началото на 2000 г. е сбъркана и е трудно да се поправи, защото на лекарите им харесва, но не и на пациентите и останалият медицински персонал.

Има и други "интересни" министри, но каквото - такова.
Виж целия пост
# 13 663
РР играе шах и то с доста интересни ходове. Служебният кабинет, макар да ми вдъхва повече доверие от сегашния, е очевиден реверанс към опозицията. Има фигури от БСП, лица близки до ДБ и до ИМВ. Посланието от миналата година - не на ГЕРБ - очевидно се запазва, но вече облечено във власт. Обръщението към хората е ясно - не ме забравяйте на балотажа, леви, десни, центристи, всякакви.

Може да спестим пари от едни президентски избори - така и така ще има два пъти парламентарни.
Виж целия пост
# 13 664
На мен ето този комсомолски призив ми оправи настроението за деня
https://m.facebook.com/groups/gerbvarna/permalink/2128135587341649/
Колко удобно да плашат с връщане на комунизма и други скелети от гардероба Simple Smile Те всичките са били борци против комунизма, без досиета, никога главатярат им не е бил охрана на Живков и няма агентирно минало на агент Буда Simple Smile
Изобщо не се назначава в администрацията на принципа - `мой човек".
Този призив идва от Герб  Варна и явно разчита варненци да са забравили наказателните акции на Бойко и качеството на строежите му
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия