Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 805
  • 38 566
# 13 710
Не ми стана ясно защо министър Ангелов се изказва по актуализацията на бюджета обаче, нямаме ли си финансов министър?
И аз щях да питам .... да не става въпрос за Ананиев ?! Simple Smile
Виж целия пост
# 13 711
Не ми стана ясно защо министър Ангелов се изказва по актуализацията на бюджета обаче, нямаме ли си финансов министър?

Грешката е моя - Ананиев беше, не Ангелов. Все ги бъркам тия два щата Simple Smile.
Виж целия пост
# 13 712
Доколкото четох, Борисов е бил на предаването,  поздравил Радев за добрия  избор и казал, че са на разположение за съдействие. И изразил надежда за честни избори. Явно не изглежда притеснен. Не съм била.там и не гарантирам.за казаното, обаче. Simple Smile Може и да трепери, и да се е скрил, а там да е изпратил двойник. Joy

А пред следващите правителства наистина има тежки задачи. Служебното не се знае до кога ще е. Отделно, че това наливане на пари в развития свят заради Ковид може да има ефекти върху инфлацията в ЕС.  Отделно, че.мигрантите в Турция не са се изпарили, там са си.
 Та ще гледаме.
Ако наистина се е държал така достойно Борисов, хубаво беше да се отрази широко в медиите. Така се прави. И да - съгласна съм, че тежки задачи очакват новото правителство. Здравният да си опича акъла отсега.

Точно така показаха, че се държа по централните обедни новини на БНТ и другите телевизии. Освен това показаха и предаването на властта от старите на новите министри. Единствено Минеков беше агресивен  преди това, но с Боил Банов беше учтив и каза, че ще го търси за съвети. Образователните декларираха, че няма да има катаклизми в управлението на ресора. Хареса ми какво каза Ангелов когато го питаха как предава властта на отявлен критик на мерките - лесно е да критикуваш, сега дано се справят по добре, в този дух.

Новите министри изглеждат добре, повечето ги познаваме, сериозни опасения буди само Кацаров. От всички стари и нови, тъпо се държа само президента, който си знае неговото.
Виж целия пост
# 13 713
...Само на мен ли ми се е причуло, че в разговор между Ананиев и Борисов се каза, че добавките за пенсионерите ще са осигурени за май и юни? ...

За май ги раздадоха, за юни да му мисли Василев Simple Smile.
Виж целия пост
# 13 714
Два месеца е мандата на служебния кабинет, до изборите на 11 юли и евентуално избора на новото правителство, в следващите няколко дни
А ако и тогава не се сформира кабинет?
Виж целия пост
# 13 715
Няма да се сформира.
Виж целия пост
# 13 716
Два месеца е мандата на служебния кабинет, до изборите на 11 юли и евентуално избора на новото правителство, в следващите няколко дни
А ако и тогава не се сформира кабинет?

Продължават до потретването на изборите SunglassesSunglassesSunglasses

П.П. Това е съвсем реален сценарий, защото ще съвпадне по време с последните три месеца от мандата на Радев, през които той не може да разпусне парламента по Конституция, но пък може да назначи СП.
Виж целия пост
# 13 717
Стомната се чупи на третия път.
Виж целия пост
# 13 718
Да, бил е, но не допусна медии. Само по неговия канал. От днес няма да разполага с премиерската служба да му слугува.
За разлика от Славчо...
Виж целия пост
# 13 719
Да, бил е, но не допусна медии. Само по неговия канал. От днес няма да разполага с премиерската служба да му слугува.

Защо точно той да не ги е допуснал? Янев, ако е искал да бъде отразено, кой ще му попречи?

Това се разпространява още от вчера и днес.

Скрит текст:
Аз не видях проблем в Президентството. Не е ли показателно, че в профила на Борисов се появи видео със сдаването.

Само на мен ли ми се е причуло, че в разговор между Ананиев и Борисов се каза, че добавките за пенсионерите ще са осигурени за май и юни?

То какво ли не се разпространява, но, като се пише, е добре да е проверено. А в профила си всеки може да слага каквото иска. Все пак това е правителство, предава се власт на друго, отразяването трябва да е от медиите. Аз пък фейсбук нямам и не вися по профилите на ББ, СТ или който и да било. Събитието е с общодържавно значение, ББ сдава властта, та не виждам как ще забранява на медиите да отразяват, ако останалите са на друго мнение.
Горното в смисъл, че той си има кусури, ама нека не му добавяме и измислени. Върви някакво сатанизиране на ББ.
Виж целия пост
# 13 720
...Само на мен ли ми се е причуло, че в разговор между Ананиев и Борисов се каза, че добавките за пенсионерите ще са осигурени за май и юни? ...

За май ги раздадоха, за юни да му мисли Василев Simple Smile.

Не питам това.

Ще видим какво ще излезе наистина като финансово положение на бюджета, но за момента може да се каже, че Ананиев и Борисов оставят СП да търси да намери едни над 100 млн. месечно за пенсионерите. Би трябвало да ги има, все пак нали оставяли всичко както трябва.

labrex - https://bnr.bg/post/101466063/predavaneto-na-vlastta-bez-medii ето, от БНР
Виж целия пост
# 13 721
Да, бил е, но не допусна медии. Само по неговия канал. От днес няма да разполага с премиерската служба да му слугува.
За разлика от Славчо...
Той си намери достоен журналист, най-сетне, Волгин Simple Smile Може и цяла кампания да му изнесе на база нищоказването в единственото интервю на бившия депутат Трифонов.
Виж целия пост
# 13 722
Скрит текст:
...Само на мен ли ми се е причуло, че в разговор между Ананиев и Борисов се каза, че добавките за пенсионерите ще са осигурени за май и юни? ...

За май ги раздадоха, за юни да му мисли Василев Simple Smile.

Не питам това.

Ще видим какво ще излезе наистина като финансово положение на бюджета, но за момента може да се каже, че Ананиев и Борисов оставят СП да търси да намери едни над 100 млн. месечно за пенсионерите. Би трябвало да ги има, все пак нали оставяли всичко както трябва.

Според мен е много просто. Ще спрат корупцията и краденето и пари ще има за всички.
Виж целия пост
# 13 723
Май РР каза няма да има медии, може би заради панемията.

Това същия Румен Радев ли е, който миналата година на 3-ти март се подиграваше нагло на мерките и обвиняваше правителството, че е измислило пандемията, за да не допусне струпване на хора на връх Шипка?

По същото време официално шефът на НОЩ обяви, че ковид не е по-опасен от грип Б и не разбира паниката.

 https://www.24chasa.bg/novini/article/8244538 © www.24chasa.bg
Виж целия пост
# 13 724
Изрично казаха по новините, че недопускането на журналисти е заради противоепидемични мерки.

https://nova.bg/news/view/2021/05/12/326234/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D … 0%BC%D0%BA%D0%B8/

Думите на Борисов

Мисля, че изборът на Стефан Янев като отличен офицер и дипломат заслужава поздравления. С много от колегите министри се познаваме добре. Имаме всички аргументи да направим добро правилно, нормално и демократично предаване на управлението.
Ако политическите партии в новоизбрания парламент имаха вашия кураж и смелост, можеше това правителство сега да е с редовен парламент, с огромно мнозинство и да вървим напред.
Това не се направи, считам, че не беше правилно. Истински ви желая успех! Много е трудно. Сега вече можем да си говорим на един език за пандемията и финансовата криза.
Цяла година никой не ме пита откъде намираме пари. На ваше разположение сме, ако ви трябваме”
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия